Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pētījums: degvielas cenu kāpums ietekmējis 65% ceļotāju paradumus

2011-11-11

Degvielas cenu kāpums ir ietekmējis divas trešdaļas jeb 65% ceļotāju paradumus, liecina Baltijā vadošā pasažieru pārvadājumu uzņēmuma Lux Express veiktā pētījuma dati par ceļošanas paradumiem. Lai samazinātu ceļojumu izmaksas Baltijas valstu robežās, katrs piektais (23%) aptaujātais ceļojumos pa Baltijas valstīm izvēlas doties ar autobusu.

„Degvielas cenu ietekmi uz pasažieru pārvadājumu nozari var analizēt divējādi: no vienas puses, degvielas cenu kāpums liek pasažieru pārvadājumu uzņēmumiem strādāt efektīvāk, bet no otras puses tas veicina pieprasījuma pieaugumu, jo arvien vairāk ceļotāju daudz rūpīgāk plāno savus ceļojumu budžetus, izvēloties ekonomiski izdevīgāko pārvietošanās līdzekli. Īpaši tas vērojams, ja ceļojumā dodas viens cilvēks,” skaidro autobusu kompānijas Lux Express Ziemeļu reģiona pārdošanas vadītāja Vlada Kulmane.

Pētījumā arī secināts, ka joprojām populārākais transporta līdzeklis, ceļojot Baltijas valstīs, ir personīgā automašīna, kuru par pirmo izvēli taupīgai ceļošanai norādīja 57% aptaujāto. Otrā populārākā izvēlē ir ceļošana ar autobusu, to izvēlas 23% aptaujāto. Interesanti, ka 8% aptaujāto, lai ietaupītu naudu, ceļojot Baltijas valstīs, izvēlas lidmašīnu, savukārt pārējie izmanto citus pārvietošanās veidus, piemēram, braucot ar velosipēdu vai motociklu, kā arī stopojot.

„Pēdējā laikā pieprasījuma pieaugumu esam novērojuši arī biznesa segmentā. Ja vēl pirms pāris gadiem biznesa braucienam uz Tallinu pirmā izvēle bija personīgā automašīna, tad šobrīd aizvien biežāk uzņēmumu vadītāji izvēlas autobusu kā pārvietošanās līdzekli darījumu braucieniem, novērtējot iespēju ceļojumā pavadīto laiku izmantot lietderīgi,” uzsver V. Kulmane.

Pētījums veikts, internetā aptaujājot 523 respondentus vecumā no 20 līdz 50 gadiem.

Lux Express grupa ir vadošais pasažieru pārvadājumu uzņēmums Baltijas valstīs, kas piedāvā visbiežākos starptautiskos savienojumus starp Baltijas valstīm, Krieviju un atsevišķām ES valstīm.


Elīna Kļaviņa,
Lux Express Latvia komunikācijas konsultante

Pēdējās ziņas

2011-11-11 Vācijas biznesa žurnāls ierindo airBaltic starp Eiropas TOP 10 aviokompānijām
2011-11-11 airBaltic piloti piedalās Atēnu Klasiskajā maratonā 13.novembrī
2011-11-10 Kinoteātris Rīga / Splendid Palace, par godu Latvijas dzimšanas dienai, saviem skatītājiem sagatavojis īpašu svētku programmu!
2011-11-10 Rīgā atklāts lielākais Šopinga enģelis pasaulē
2011-11-10 Andris Bulis pārvēršas par eņģeli un atnes pirmo sniegu
2011-11-09 Izrāde bērniem “Rūķu stāsti” Kalnciema kvartālā
2011-11-09 Ziemassvētku koncerts „Ar eņģeļa pieskārienu”
2011-11-09 Rīgas 810 gadu jubilejas laikā izkaltā atslēga tiks novietota pie Rātsnama ieejas
2011-11-09 Akcijas laikā 700 Latvijas skolēnu iepazīst Jūrmalas kūrorta vēsturi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski