Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgā notiks starptautisks dizaina projekts „Make Design! Dutch Design Made in Latvia“

2011-11-07

Laikā no 2011. gada 7.-11. novembrim Mākslas muzejā „Rīgas Birža“ noritēs starptautiska dizaina radošā darbnīca, kurā Latvijas Mākslas akadēmijas un Eindhovenas Dizaina akadēmijas maģistrantūras studenti apvienos spēkus, veidojot jaunus produktus dažādās latviešu tradicionālās amatniecības tehnikās.

Projekta ietvaros tiek rīkoti arī vairāki pasākumi, uz kuriem aicināts ikviens interesents. Ar lekcijām uzstāsies Rianne Makinka (Rianne Makkink), Jans Bulens (Jan Boelen), dizainere Dafne Lanternjē (Daphnee Lanternier) un dizainers Rihards Funts, kā arī notiks tematisks „PechaKucha“ radošo prezentāciju vakars. Ieeja pasākumos bez maksas.

Programma:
Otrdien, 8. novembrī plkst.18:00, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā
Riharda Funta un Dafnes Lanternjē lekcijas
PechaKucha Night vol.18

Trešdien, 9. novembrī plkst.18:00 Mākslas muzejā „Rīgas Birža“
Riannes Makinkas lekcija „Industrious/Artefacts“

Ceturtdien, 10. novembrī plkst.18:00 Mākslas muzejā „Rīgas Birža“
Jana Bulena lekcija „New definitions of design“

Sestdien, 12. novembrī plkst.18:00 Mākslas muzejā „Rīgas Birža“
Radošās darbnīcas noslēguma pop-up izstādes atklāšana
 
Rianne Makinka ir Eindhovenas Dizaina akadēmijas Sociālā dizaina MA programmas pasniedzēja. Pēc izglītības arhitekte, R.Makinka ir pasniegusi arhitektūras projektēšanu dažādās Nīderlandes un Beļģijas universitātēs. Arhitektūras un pilsētplānošanas biroja „Max.1“ līdzdibinātāja. Pēc vairāku gadu karjeras arhitektūras teorijā un praksē, uzsāk sadarbību ar Nīderlandiešu dizaineru Jirgenu Beju (Jurgen Bey) ar kuru kopā 2002.gadā nodibina dizaina biroja „Studio Makkink & Bey“. Studija šobrīd ir viena no starptautiski atzītākajām Nīderlandes dizaina apvienībām. Tās darbībā būtisku lomu ieņem izpēte un teorija, to raksturo dizaina nozares robežu pārkāpšana un starpdisciplinaritāte. Studijā radītie darbi apliecina vēlmi dizainam piešķirt stratēģisku lomu sabiedrībā.
www.studiomakkinkbey.nl

Jans Bulens ir mākslas un dizaina kritiķis un kurators, Eindhovenas Dizaina akadēmijas Sociālā dizaina nodaļas vadītājs. Viņš 2002. gadā dibinājis un vēl joprojām vada mūsdienu mākslas muzeju „Kunstcentrum Z33“, kas kļuvis par nozīmīgu Beļģijas mākslas un arhitektūras norišu centru. Jans Bulens ir arī Flāmu arhitektūras un dizaina komitejas priekšsēdētājs.
www.z33.be

Rihards Funts pārstāv apvienību „Rijada“ un ir viens no progresīvākajiem mūsdienu latviešu dizaineriem. Viņa radošajā darbībā visai bieži manāmas atsauces uz tradicionālo amatniecību un etnogrāfiju, kas vienmēr īstenojas pārliecinoši laikmetīgā dizainā. Rihards Funts veidojis veikalu „Riija“ un „Abra“ interjerus un vizuālo tēlu un piedalījies Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina izstāžu „Starts 2010“ un „Klusais kūrorts“ radīšanā. Starp pazīstamākajiem „Rijada“ kolekcijas diziana produktiem minamas koka rotaļlietas „Progressive Family“. Kolekcijā ietverti arī citu jauno latviešu dizaineru darbi.
www.rijada.lv

Dafne Lanternjē ir franču izcelsmes dizainere, kas šobrīd strādā dizaina birojā „Studio Makkink & Bey“. Studijas uzdevumā viņa apceļojusi visu Eiropu, no Sandināvijas līdz pat Turcijai, pētot vietējās tradīcijas un vācot materiālu par dažādām amatniecības tehnikām.

PechaKucha Night ir saistošu radošo lekciju cikls, kurās par saviem darbiem, iniciatīvām, projektiem vai iedvesmas avotiem stāsta mākslinieki, dizaineri, arhitekti un ikviens, kuram ir idejas, kas būtu interesantas plašākai publikai. Lekcijas norit brīvā un neformālā gaisotnē un rosina domu apmaiņu skatītāju un lektoru starpā. „PechaKucha“ vakarus raksturo 20x20 formāts, kurā tiek noturētas visas prezentācijas. Tas nozīmē, ka ikviens dalībnieks savas uzstāšanās laikā rāda 20 attēlus, kas ilgst 20 sekundes katrs. Kopā tas veido nepilnas septiņas minūtes – pietiekoši daudz, lai izklāstītu jebkuru ideju, un pietiekoši maz, lai neieslīgtu maznozīmīgos sīkumos un negarlaikotu klausītājus. Šis būs jau astoņpadsmitais „PechaKucha“ vakars, kuru rīko „PechaKucha“ pasaules organizācijas oficiālie pārstāvji Latvijā – apvienība „Sampling“.
www.pecha-kucha.lv


Projekts tiek īstenots ar Nīderlandes Karalistes vēstniecības un Mākslas muzeja Rīgas Birža atbalstu, rīko „Sampling“.


Mājas lapa: www.sampling.lv
Projekta mājas lapa: http://makedesignriga.wordpress.com
 

Pēdējās ziņas

2011-11-07 Diskusijas par mūziku un vizuālo mākslu Siguldā
2011-11-07 Rūpnīcas „Sarkanā zvaigzne” mopēdu kolekcijas izstāde Kalnciema kvartālā
2011-11-07 Raimondam Paulam veltītas portretfilmas "Zib mūža rats" pirmizrāde
2011-11-07 TOP MŪZIKLS "MARLĒNA"
2011-11-07 Rīgas Ekonomikas augstskolas jauktais koris aicina uz koncertu "Āfrikas stāsts"
2011-11-04 Eltons Džons atgriezās Rīgā ar satriecošu koncertu 10300 skatītāju priekšā
2011-11-04 Puzle ar Valmieras pilsētas skatiem – laba dāvana viesiem vai laika kavēklis sev!
2011-11-04 Atbalstīts projekts par Valmieras dalību starptautiskās izstādēs
2011-11-03 Dokumentālā filma „Čikāgas piecīši. Par mani, draudziņ, nebēdā!”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski