Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Atbalstīts projekts par Valmieras dalību starptautiskās izstādēs

2011-11-04

Atbalstu dalībai nacionālajos stendos starptautiskajās tūrisma izstādēs 2012.gadā Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) stendā saņems 31 pretendents, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja aģentūras pārstāve Inta Briede.mKopumā TAVA šoreiz saņēmusi 34 projektu pieteikumus, no kuriem desmit iesniedzēji ir pašvaldības, bet 24 - komersanti.

Projektu pieteikumus izskatīja un atlasi veica TAVA un aģentūras konsultatīvās padomes kopīgi izveidota komisija, kas izvērtēja iesniegto projektu pieteikumu atbilstību Ministru kabineta noteikumu prasībām un Latvijas Tūrisma mārketinga stratēģijai no 2010.gada līdz 2015.gadam, kā arī ņemot vērā nacionālajam stendam atvēlēto platību un darba vietu skaitu katrā starptautiskajā izstādē ārvalstīs.

TAVA direktors Armands Slokenbergs klāsta, ka šī gada iesniegtie pieteikumi esot kvalitatīvāk sagatavoti nekā pērn. "Pretendenti bija rūpīgi pārdomājuši, uz kurām izstādēm viņi grib braukt, nevis kā pagājušajā reizē, kad pieteicās uz visu pēc kārtas. Pieteikumi bija pragmatiski, ņemot vērā tirgus specifiku un savu piedāvājumu," piebilst TAVA direktors.

Atbalstu dalībai nacionālajos stendos starptautiskajās tūrisma izstādēs nākamgad saņems Rīgas un Valmieras pilsētas pašvaldības, Jūrmalas, Līvānu, Siguldas, Ventspils, Jaunjelgavas, Liepājas pilsētas domes, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs" un Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldības aģentūra "Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra".

Tāpat atbalsts tiks nodrošināts SIA "Golfs&karti", SIA "VIA Hansa Tours", SIA "L ceļotājs" (Latvijas Lauku tūrisma asociācija), SIA "Latvia Tours", SIA "VIA Baltic, SIA "Baltijas ceļojumu grupa", SIA "Baltic eVentTour", SIA "Laimtūre", komercsabiedrībai "GNP informācijas centrs", SIA "Medicīnas tūrisma centrs".

Vēl dalība nacionālajos stendos starptautiskajās tūrisma izstādēs atbalstīta valsts SIA "Latvijas Koncerti", SIA "Meeting Tour Travel & SPA Consultants", SIA "theTraveler.eu", SIA "Rīgas tūrisma aģentūra", SIA "Discover Latvia", SIA "TAS Baltics", SIA "Nikos Travel", SIA "BT 1", SIA "Viesnīcu un restorānu centrs", SIA "Latvijas Kempingi" un SIA "Hotel Jurmala SPA".

Kā norāda Slokenbergs, tā kā šoreiz jau laikus bija zināmas izstādes, uz kurām izstādēm tiks vests Latvijas nacionālais stends un būs iespējams saņemt atbalstu, izstāžu dalībniekiem ir pietiekami daudz laika, lai tām sagatavotos plānveidīgi un nebūtu jābrauc spontāni.

Atbalsts tiks sniegts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta "Latvijas kā tūrisma galamērķa konkurētspējas stiprināšana ārējos tirgos" līdzekļiem.
Kā skaidro TAVA pārstāve Inta Briede, atbalsts nenozīmē fizisku naudas izsniegšanu dalībniekiem, bet gan to, ka dalībnieki var piedalīties nacionālajā stendā, nemaksājot dalības maksu. Tāpat tiek segtas arī dalībnieku aktivitātes stendā.

Briede vēsta, ka, piemēram, šogad trijās izstādēs - Berlīnē, Maskavā un Londonā, kur dalībnieki nacionālajā stendā startē ar ERAF atbalstu, TAVA izdevumi ir 89 400 lati, no kuriem 60% sedz ERAF, bet 40% ir no valsts budžeta. Ar šo finansējumu tiek segti izdevumi par stendu izgatavošanu, īri, to transportēšanu un sagatavošanu darbam, stenda ekspluatācijas izdevumi, kā arī mārketinga pasākumi, piesaistot izstāžu apmeklētāju uzmanību nacionālajam stendam, un darba semināru rīkošana izstādes laikā.

2012.gadā TAVA plāno piedalīties starptautiskajā tūrisma izstādē "MATKA" Helsinkos, kas norisināsies no 19.janvara līdz 22.janvārim, starptautiskajā tūrisma forumā "Tourest" Tallinā no 17.februāra līdz 19.februārim, "Vivattur" Viļņā no 2.marta līdz 4.martam, pēc pāris dienām - no 7.marta līdz 11.martam - Berlīnē izstādē "ITB", tāpat paredzēts piedalīties arī tūrisma izstādē "MITT" Maskavā no 21.marta līdz 24.martam un "TUR" Gēteborgā no 22.marta līdz 25.martam.

Kā vēstīts aģentūras mājaslapā, vienošanās par ERAF programmas īstenošanas nosacījumiem un kārtību starp Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Programmu sadarbības iestādi un TAVA noslēgta pērn decembrī. Projekta gaitā plānots veicināt Latvijas kā tūrisma galamērķa starptautisko konkurētspēju un atpazīstamību, veicināt tūrisma pakalpojumu eksportu, organizējot mērķa tirgiem atbilstošas Latvijas tūrisma piedāvājuma reklāmas kampaņas un nacionālos stendus, un veicināt tūrisma nozarē iesaistīto pušu savstarpējo sadarbību un koordināciju, lai nodrošinātu mērķa tirgu segmentiem atbilstošu tūrisma produktu piedāvājumu popularizēšanu un attīstību.

Pamatojoties uz Latvijas tūrisma mārketinga stratēģijas 2010.-2015.gadam noteiktajām prioritātēm, projekta aktivitātes tiks veiktas Latvijai augsti prioritāros un prioritāros tūrisma mērķa tirgos - Vācijā, Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Lietuvā, Igaunijā, Lielbritānijā.

Projekta aktivitātes ir vērstas gan uz tūrisma nozares profesionāļu, gan tūristu auditoriju informēšanu mērķa tirgos, lai veicinātu Latvijas atpazīstamību, Latvijas tūrisma pakalpojumu eksportu un tūrismā iesaistīto pušu savstarpējo sadarbību un koordināciju.

Projekta kopējais budžets ir 2,5 miljoni latu, no kuriem pusotrs miljons latu ir ERAF līdzfinansējums, bet viens miljons latu - Latvijas līdzfinansējums. Projektu plānots īstenot līdz 2014.gada 30.jūnijam.

TAVA ir valsts iestāde Ekonomikas ministrijas pārraudzībā, kas izveidota, lai īstenotu tūrisma attīstības valsts politiku. Aģentūra īsteno valsts tūrisma politiku un veicina tūrisma kā tautsaimniecības nozares attīstību Latvijā.

Pēdējās ziņas

2011-11-04 Eltons Džons atgriezās Rīgā ar satriecošu koncertu 10300 skatītāju priekšā
2011-11-04 Puzle ar Valmieras pilsētas skatiem – laba dāvana viesiem vai laika kavēklis sev!
2011-11-03 Dokumentālā filma „Čikāgas piecīši. Par mani, draudziņ, nebēdā!”
2011-11-03 Tiek uzsākts jauns projekts Daugavpils cietokšņa attīstībai
2011-11-03 Eltona Džona koncerts šovakar sāksies plkst. 19.30!
2011-11-03 ASV rokgrupas “Thirty Seconds to Mars” kocertu Rīgā apmeklēja 7700 skatītāju
2011-11-03 Ideju konkursa par „Radošā kvartāla Miera ielā attīstību” darbu izstāde
2011-11-03 Izstādē „Baltic Beauty 2011” prezentēs Latvijā ražotu kosmētiku
2011-11-03 Viesnīca Best Western Hotel Māra atzīmē 15 gadu jubileju

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski