Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rūta Ķergalve dzied Teātra bārā

2011-10-27

2. novembrī, trešdienas vakarā plkst. 20 uz dziesmu vakaru Teātra bārā aicina dziesminiece Rūta Ķergalve.

Jaunais talants dziesminieku vidē, kuldīdzniece Rūta Ķergalve, dziesmas (gan vārdus, gan melodiju) raksta jau kopš 13 gadu vecuma. Ģitārspēli Rūta apguvusi, pateicoties savam brālim Intam Ķergalvim, grupas „Oranžās brīvdienas” solistam un ģitāristam, kura darbība mūzikā devusi iedvesmu arī jaunajai dziesminiecei. Tā kā Rūtai vienmēr interesējis mūzikā pašizpausties netradicionāli, meklējot aizvien jaunus, nedzirdētus un neierastus skaņu savienojumus, viņas dziesmas iegūst savdabīgu, šķiet, ārēji mierīgajai meitenei negaidīti spilgtu un spēcīgu skanējumu.

Līdz šim Rūta visbiežāk uzstājusies kopā ar Zani Aišpuri, veidojot grupu „Pusčetros”, bet šoreiz Rūtai ar perkusijām palīdzēs Lauma Stepanova. Rūtas repertuārā ir ne tikai pašsacerētas dziesmas, bet arī Imanta Kalniņa, Ulda Ozola u.c. latviešu komponistu dziesmas, kā arī „The Beatles”, „PJ Harvey” un „The Cranberries” skaņdarbi.

Rūta vairākkārt piedalījusies folkmūzikas festivālā „Kurzemītes maliņā”, mūzikas un mākslas festivāla „Bildes” folkkoncertā un šogad arī Vislatvijas Dziesminieku Saietā Jaunpiebalgas ekosaimniecībā „Lielkrūzes”. Saieta režisors Imants Kulinskis saka: „Kurzemē ir kaut kāds īpašs gaiss, kuru saelpojoties dzimst talanti. Viens no tādiem ir Kuldīgas Rūta. No patiesi izprastām un līdz sirdij izsāpētām klasiskām vērtībām, līdz pat pilnīgam avangardam savos skaņdarbos. Skaisti un pārliecinoši ienākts dziesminieku saimē.”

Šobrīd Rūta studē Latvijas Kultūras koledžā Kultūras menedžmentu ar novirzienu sarīkojumu vadīšanā. Rūta ir arī viena no entuziastiem, kas rīko akustiskos vakarus Kuldīgā Kurzemes kultūras mantojuma centrā „Kūrava”. Tuvākais šāds akustiskais vakars Kuldīgā notiks 19. novembrī plkst. 19.00.

Rūtas izpildītās dziesmas var klausīties šeit: http://ej.uz/fvez

Dziesmu vakari – latviešu dziesminieku tikšanās ar klausītājiem – notiek katru otro trešdienu plkst. 20 Teātra bāra (Lāčplēša ielā 26) jaunajā zālē. 16. novembrī plkst. 20.00 visi mīļi aicināti uz dziesmu vakaru „Latvijai”, kurā uzstāsies dažādi latviešu dziesminieki.

Dziesmu vakarus rīko Austras biedrība sadarbībā ar Teātra bāru.

Austras biedrība (http://www.austrasbiedriba.lv/) dibināta 2008. gada martā, un tās pamatdarbība saistīta ar Latvijas folkmūziķu, bardu jeb dziesminieku darbības veicināšanu un popularizēšanu, koncertu un festivālu rīkošanu, kā arī izdevējdarbību.

Teātra bārs (http://www.teatrabars.lv/bars) ir radošo profesiju pārstāvju iecienīta atpūtas vieta, kur mājīgā gaisotnē pie dzēriena malka var nodoties nesteidzīgām sarunām.

Ieeja par ziedojumiem.

 

Inese Sērdiene

Pēdējās ziņas

2011-10-27 Fantāzijas lidojums un friziermākslas aktualitātes – jau nākamnedēļ “Baltic Beauty 2011”
2011-10-27 Turaidas muzejrezervāts aicina godināt Krišjāni Baronu dzimšanas dienā
2011-10-26 Izstāde "Pārdaugavas vēsture senās fotogrāfijās"
2011-10-26 Komēdija „PUSE NO SIRDS” Ventspilī – maksā ar ventiem un ej uz izrādi lētāk!
2011-10-26 NO 27. OKTOBRA - BIĻEŠU IEPRIEKŠPĀRDOŠANA UZ JANVĀRA IZRĀDĒM, SEZONAS NOSLĒGUMA IZRĀDI UN BALLI
2011-10-26 XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku Deju lieluzveduma „Tēvu laipas” 30 dejas uzsāk ceļu pie Latvijas dejotājiem
2011-10-26 Tagad uz Eltona Džona koncertu pārdošānā tiek laistas papildu sēdvietas
2011-10-25 Biezas miglas dēļ izmaiņas lidojumu grafikā
2011-10-25 Ernesta Šteinboka instalācija „Šis tēls ir izdomāts”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski