Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmala kopā ar citiem Eiropas tūrisma galamērķiem dibina Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu asociāciju

2011-10-25

2011.gada 28.septembrī, Briselē, Jūrmala kūrortpilsēta bija viena no tiem EDEN tūrisma galamērķiem, kura dibināja Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu asociāciju. EDEN asociācijas uzdevums būs veicināt EDEN galamērķu popularitāti, tūrisma pakalpojumu kvalitātes saglabāšanos un uzlabošanos, kopīgu tūrisma projektu veidošanu, jaunu tūrisma produktu radīšanu un ilgtspējīgu tūrisma ideju saglabāšanu un īstenošanu. EDEN asociācija ar dažādām aktivitātēm veicinās EDEN zīmola atpazīstamību. Jau 2011.gada oktobra beigās tiks palaista jauna, vienota tūrisma mājas lapas visiem EDEN galamērķiem: www.edeneurope.com No 102 galamērķiem asociācijā pagaidām iestājušās nedaudz vairāk divas trešdaļas, bet apmēram 30 tūrisma vietas, kā spriež Jūrmalas pilsētas domes tūrisma un ārējo sakaru nodaļas vadītāja Gunta Ušpele, nolēmušas nogaidīt un, iespējams, pievienoties asociācijai tad, kad EDEN asociācija būs veikusi dažādas aktivitātes, kas jau būs nesušas acīmredzamus rezultātus. Latviju Eiropas tūrisma forumā pārstāvēja un EDEN asociācijā darbosies četri no pieciem “EDEN Latvija” projektu uzvarētājiem – Jūrmala, Kuldīga, Tērvetes dabas parks un Līgatne.

EDEN asociācija plāno aktīvi sadarboties ar Eiropas Savienības tūrisma organizāciju, žurnālistiem, tūrisma kompānijām, veidot platformu labas pieredzes apmaiņai, izveidot sadarbības tīklu starp EDEN galamērķiem.

2010.gadā Jūrmalas kūrortpilsēta no Eiropas Komisijas saņēma balvu kā Eiropas izcilākais tūrisma galamērķis (EDEN) Latvijā ūdens tūrismā. Tā rezultātā ir tapuši tūrisma informatīvie materiāli, video par piejūras kūrortpilsētu, Jūrmala ir tikusi reklamēta dažādos sociālos tīklos, Televīzijās un visu ir finansējusi Eiropas Komisija.

2010.un 2011.gadā ir notikušas vairākas visu EDEN uzvarētāj-galamērķu tikšanās, kuru rezultātā ir veidoti kopīgi tūrisma mārketinga projekti. 2011.gada jūlijā Jūrmala kopīgu projektu mārketingā kopā ar Kuldīgas, kā arī Igaunijas, Lietuvas un Vācijas EDEN pārstāvjiem jau uzrakstījuši un iesnieguši Eiropas Komisijā uz līdzfinansējuma atbalsta piešķiršanu. Konkursa lēmums par projekta atbalstīšanu vai noraidīšanu būs zināms 2011.gada oktobra vidū. Projekts paredz veloceliņu marķējuma, numurētu krustpunktu sistēmas ieviešanu, žurnālistu uzņemšanu, informatīvo materiālu izdošanu. Savukārt, uz 2012.gada februāri Jūrmala gatavo vēl vienu kopprojektu ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas EDEN partneriem iesniegšanai Eiropas Komisijā līdzfinansējuma saņemšanai 85% apmērā, lai popularizētu EDEN galamērķus un īstenotu dažādas aktivitātes kā ceļojošās foto izstādes, akcijas skolās.

 

 

www.tourism.jurmala.lv

Pēdējās ziņas

2011-10-25 Biezas miglas dēļ izmaiņas lidojumu grafikā
2011-10-25 Ernesta Šteinboka instalācija „Šis tēls ir izdomāts”
2011-10-25 Jūrmala rīkos veselības tūrisma darbsemināru Telavivā
2011-10-25 Dziesminieks Haralds Sīmanis koncertēs Liepājā
2011-10-25 Latviešu laulība izrādē „Puse no sirds”
2011-10-24 Mazais Arkādijas parks nonāks pašvaldības īpašumā
2011-10-24 TURPINĀS AKCIJA "CIEMOS PIE TEĀTRA DIREKTORA"
2011-10-24 airBaltic padome izvēlas Martinu Gausu par jauno izpilddirektoru
2011-10-24 29.oktobrī Ķirbju svētku Pils dārzā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski