Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

airBaltic padome izvēlas Martinu Gausu par jauno izpilddirektoru

2011-10-24

Rīga. Latvijas nacionālās aviosabiedrības airBaltic padome šodien par jauno izpilddirektoru un valdes priekšsēdētāju ir izvēlējusies Martinu Gausu (Martin Gauss), kurš stāsies amatā no 1.novembra.

Martins Gauss, airBaltic izpilddirektors: "Es ļoti priecājos, ka būšu airBaltic komandā. Aviosabiedrībai ir ļoti spēcīgs zīmols, un tas ir enerģisks, inovatīvs uzņēmums. Mans uzdevums būs izveidot skaidru struktūru, kādas šobrīd trūkst. Es ieviesīšu korporatīvu pārvaldību, lai panāktu finansiāli pozitīvu aviosabiedrības darbību."

Martins Gauss ir profesionālis ar gandrīz 20 gadu pieredzi aviācijas nozarē, strādājis Eiropas Savienības aviācijā. No 2009.gada aprīļa līdz 2011.gada maijam Martins Gauss bija izpilddirektors Ungārijas aviosabiedrībā Malev, kas ir pārvadātājs ar 22 lidaparātiem un 2010.gadā ir pārvadājis vairāk nekā trīs miljonus pasažieru. Strādājot Malev, viņš mainīja flotes sastāvu, proti, piecu dažādu lidaparātu tipu vietā atstājot divus, un ieviesa jaunas struktūras.

Martins Gauss sāka karjeru aviācijā 1992.gadā kā Boeing 737 lidaparātu pilots British Airways meitasuzņēmumā Deutsche BA; 1995.gadā viņš jau strādāja aviosabiedrības vadības līmenī. Viņš bija lidojumu operatīvās vadības atbalsta departamenta vadītājs, līdz kļuva par virszemes operatīvās vadības departamenta vadītāju. 2002.gadā viņš tika iecelts par lidojumu operatīvās vadības direktoru, šajā amatā būdams atbildīgs par visu lidojumu apkalpes locekļiem un visu operatīvās vadības departamentu. 2003.gadā British Airways pārdeva Deutsche BA uzņēmējam Hansam Rūdolfam Vērlam (Hans Rudolf Woehrl) piederošajai Intro Group. Nākamajā gadā Martins Gauss kļuva par vienu no Deutsche BA (dba) rīkotājdirektoriem, viņa atbildībā bija aviosabiedrības darbības atkārtota aktivizēšana, turklāt viņa īpašumā nonāca 10% akciju. Martina Gausa vadībā uzņēmums kļuva ienesīgs. 2006.gadā uzņēmums dba tika pārdots AirBerlin, un Martins Gauss saglabāja rīkotājdirektora amatu vienu gadu, lai integrētu dba aviosabiedrībā AirBerlin. Pēc šīs integrācijas pabeigšanas Martins Gauss pārtrauca darbu šajā uzņēmumā pēc 15 tajā nostrādātiem gadiem. Pēdējā gadā dba veica aptuveni 60 000 reisu un pārvadāja ap 4,5 miljonus pasažieru. Kopā dba flotē bija 28 lidaparāti. 2007.gada oktobrī Martins Gauss pievienojās Cirrus Group un kļuva par Cirrus Airlines izilddirektoru un Cirrus Group rīkotājdirektoru. Šajos amatos viņš vadīja centralizācijas procesu, pārceļot galveno mītni uz Minheni. Šo projektu viņš pabeidza 2008.gada jūnijā un pēc tam strādāja savā uzņēmumā kā aviācijas nozares konsultants.

Martins Gauss lido ar Boeing 737 kā kapteinis un ir nolidojis vairāk nekā 8000 stundas ar Boeing 737 lidaparātiem. Viņš ir 43 gadus vecs, un viņam ir 3 bērni.

airBaltic valdē ir trīs locekļi. Divus valdes locekļus — operatīvās vadības direktori Lailu Odiņu un finanšu direktoru Vitoldu Jakovļevu —padome ievēlēja jau oktobra sākumā pēc tam, kad divi galvenie akcionāri, Latvijas valdība un "Baltijas Aviācijas sistēmas" (BAS), pieņēma lēmumu par 153 miljonu eiro ieguldīšanu airBaltic kapitālā.

airBaltic nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz vairāk nekā 60 galamērķiem. Neatkarīgi no izlidošanas vietas airBaltic piedāvā ērtus savienojumus no sava Ziemeļu tranzītmezgla Rīgā uz galamērķiem aviokompānijas maršrutu tīklā Skandināvijā, Eiropā, NVS un Tuvajos Austrumos.

 


Jānis Vanags,
Korporatīvo komunikāciju viceprezidents
A/S Air Baltic Corporation
Starptautiskā lidosta Rīga

Pēdējās ziņas

2011-10-24 Mazais Arkādijas parks nonāks pašvaldības īpašumā
2011-10-24 TURPINĀS AKCIJA "CIEMOS PIE TEĀTRA DIREKTORA"
2011-10-24 29.oktobrī Ķirbju svētku Pils dārzā
2011-10-24 Izstādes atklāšana un sarunas par kino
2011-10-24 SIA Kelle Expo izsaka pateicību visiem izstādes Ražots Latvijā 2011dalībniekiem un apmeklētājiem
2011-10-21 Aptauja: tikai 11% atzīst Rīgas autoostu par draudzīgu ārvalstu tūristiem
2011-10-21 Autostāvvieta – iedzīvotāju ērtībām
2011-10-21 Instrumentālās muzicēšanas prasmju pārmantošana Tautas mūzikas festivālā Dzīvā mūzika
2011-10-20 Kuldīgu apmeklē nozīmīga japāņu tūroperatoru delegācija

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski