Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Autostāvvieta – iedzīvotāju ērtībām

2011-10-21

Carnikavas centrā pēdējā laikā ir vērojamas lielas izmaiņas – ir atgūts stadions, kur izveidots Carnikavas sporta centrs, lai novada iedzīvotājiem un viesiem būtu iespēja nodarboties ar sportu, bet pirmsskolas izglītības iestādei top vērienīga piebūve, kas jau 2012. gada rudenī uzņems vēl 160 mazos carnikaviešus. Šādām vērienīgām izmaiņām ir vajadzīgs arī labs tehniskais nodrošinājums, lai iedzīvotājiem būtu ne tikai iespēja kaut ko izmantot, bet arī ērti piekļūt. Šādi projekti prasa papildus ieguldījumu iedzīvotāju ērtībām. Carnikavas centrā tagad vienuviet ir gan pamatskola, gan Vidzemes jūrmalas mūzikas un mākslas skolas filiāle, gan bērnudārzs, gan sporta komplekss. Tomēr ielas ap šīm iestādēm ir šauras – nepiemērotas lielai satiksmes intensitātei un automašīnu stāvēšanai.

Kā vienu no risinājumiem, Carnikavas novada dome pieņēma lēmumu Jūras ielā izveidot autostāvvietu. Bet, lai apzinātu iedzīvotāju viedokli, laikā no 10. oktobra līdz 4. novembrim notiek publiskā apspriešana, bet 27. oktobrī notiks – publiskās apspriešanas sēde, kurā iedzīvotāji varēs klātienē izteikt savu viedokli. Speciāli šai publiskajai apspriešanai ir sagatavotas aptaujas veidlapas, kuras tiks apkopotas un pamatoti viedokļi – ņemti vērā.

Ideja par šādas autostāvvietas izveidošanu nāk no Carnikavas pamatskolas audzēkņu vecākiem, kuriem arvien sarežģītāk savus bērnus nogādāt skolā automašīnu lielo sastrēgumu dēļ uz šaurajām ielām.

Iedzīvotāju satraukums par koku izzāģēšanu vai pieminekļa nojaukšanu, kas jau ir izskanējis atklātībā, ir nepamatots. Būvniecības iecere vēl nav apstiprināta un lēmums tiks pieņemts tikai pēc iepazīšanās ar iedzīvotāju viedokli. Un, visticamāk publiskās apspriešanas rezultātā tiks meklēts kompromisa variants, lai apmierināti būtu gan tuvējo māju iedzīvotāji, gan audzēkņu vecāki un sportisti, gan dome.

Stāvvieta plānota carnikaviešu ērtībām, un tā būs bezmaksas. Turpat tiks ierīkots gājēju ietve, kas būtiski uzlabos gājēju drošību.
 

Pēdējās ziņas

2011-10-21 Aptauja: tikai 11% atzīst Rīgas autoostu par draudzīgu ārvalstu tūristiem
2011-10-21 Instrumentālās muzicēšanas prasmju pārmantošana Tautas mūzikas festivālā Dzīvā mūzika
2011-10-20 Kuldīgu apmeklē nozīmīga japāņu tūroperatoru delegācija
2011-10-20 Novembrī Daugavpils teātra latviešu trupa viesosies Dagdā, Līvānos, Madonā, Pļaviņās un Zasā
2011-10-20 Jūrmala pirmo reizi piedalīsies veselības izstādē Somijā „Terveys 2011”
2011-10-20 Norvēģijā iepazīstina ar Jūrmalas tūrisma piedāvājumu
2011-10-20 Izziņota cirka “Cirque du Soleil” papildizrāde 25. decembrī
2011-10-20 Divdesmitā sezona Siguldas jauktajam korim „Spārni”
2011-10-20 Festivāla „Staro Rīga” ietvaros notiks radošā darbnīca „RIGA 2014 Light Think Tank”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski