Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Novembrī Daugavpils teātra latviešu trupa viesosies Dagdā, Līvānos, Madonā, Pļaviņās un Zasā

2011-10-20

No 3. līdz 27.novembrim savā tradicionālajā rudens viesizrāžu tūrē dodas Daugavpils teātra latviešu trupa, informē Daugavpils teātra viesizrāžu menedžeris Māris Korsiets. Šoreiz pie saviem skatītājiem Daugavpils teātris vedīs jauniestudējumu – pazīstamo Samuila Maršaka pasaku lugu „Kaķu nams”, kā arī divas komēdijas- Kena Ludviga situāciju un pārpratumu komēdiju „Mīlestība vai nauda?” un Kristīnes Jokstes komēdiju latgaliešu valodā „Klepernīku pogosta zvaigzne”. Daugavpils teātra viesizrādes:

Dagdā - 3.novembrī, Dagdas Tautas namā plkst.11.00 Samuila Maršaka pasaku luga „Kaķu nams” un plkst.19.00 Kena Ludviga komēdija „Mīlestība vai nauda?”.
Līvānos - 10. novembrī, Līvānu Kultūras centrā plkst. 14.00 Samuila Maršaka pasaku luga „Kaķu nams” un plkst.19.00 Kena Ludviga komēdija „Mīlestība vai nauda?”.
Madonā - 22. novembrī, Madonas Kultūras namā plkst. 10.30 un 13.00 Samuila Maršaka „Kaķu nams” .
Pļaviņās - 22.novembrī, Pļaviņu novada Kultūras namā plkst. 19.00 Kristīnes Jokstes „Klepernīku pogosta zvaigzne”
Zasā - 27. novembrī, Zasas Kultūras namā plkst.14.00 Kena Ludviga komēdiju - „ Mīlestība vai nauda?”.

Samuils Maršaks „Kaķu nams”
Šī mazajiem skatītājiem ir iespēja noskatīties Daugavpils teātra jaunāko iestudējumu, pazīstamo pasaku meistara Samuila Maršaka pasaku „”Kaķu nams”. Jāpiebilst, ka jau ilgus „Kaķu nams”, ir bijis teātra krievu trupas repertuārā un to ar prieku skatījušies bērni visā Latvijā. Tagad iepazīties ar šīs lugas varoņiem aicināti arī mazie latviešu skatītāji – arī viņus gaida jauna un jauka tikšanās ar mazajiem Kaķēniem, viņu tanti Kaķeni un runci Vasīliju un viņu kaimiņiem - Cūku, Vistu, Gaili, Kazu un Āzi. „Kaķu namā” būs gan dziesmas un dejas, gan krāsaini tērpi un jautra mūzika. Latviešu trupas skatījumā „Kaķu nams” savu pirmizrādi piedzīvoja tikai 13. oktobrī, un šī būs pirmā reize, kad jaunā pasaka dodas viesizrādēs.„Viss, kas notiks ar pasakas varoņiem izrādes laikā, noteikti saglabāsies arī bērnu sirsniņās, jo šīs lugas burvības noslēpums ir - tās brīnumainā labestība, un tas, ka labais arvien uzvar vienaldzību un cietsirdību”, uzsver izrādes režisors Jurijs Losevs. Arī pieaugušie varēs ne tikai atcerēties savas bērnības iemīļoto pasaku, bet arī šur tur paraudzīties uz sevi no malas.

Lomās: Maija Korkliša, Ivars Brakovskis, Inese Ivulāne – Mežale, Līga Korlaša, Viesturs Rencis, Māris Korsiets, Alda Krastiņa, Kristīne Veinšteina, Kristīna Baranovska, Milena Rožanska, Egils Viļumovs, Ritvars Gailums. Vizuālais noformējums - Egils Viļumovs, Muzikālais noformējums - Mihails Pučkovs, Horeogrāfija - Sofja Baitina. Izrādes garums- 50.min.

Kens Ludvigs „ Mīlestība vai nauda?”
Uz pazīstamā angļu dramaturga Kena Ludviga komēdija divās daļās –
„ Mīlestība vai nauda?” tiek lūgti tie skatītāji, kuri jau sen iemīļojuši Daugavpils teātra viesrežisora Mihaila Mamedova (Maskava) temperamentīgās situāciju komēdijas, kas slavenas ar asiem un ašiem sižeta pavērsieniem un to, ka izsmiešanās garantēta, jo uz skatuves notikumi allaž savērpjas pavisam neparedzamos mezglos. "Mīlestība vai nauda" (pazīstama arī ar nosaukumu „Primadonnas”) ir tieši par to - par prasmi jebkurā situācijā palikt par cilvēku, kurš spēlē. Spēlē! - un tu vinnēsi gan miljonus, gan mīlestību. Divi jauni provinces aktieri, cenšas iekarot skatītāju sirdis, taču ne visai veiksmīgi. Un tad viņu rokās nonāk avīze ar sludinājumu, kurā kāda padzīvojusi miljonāre meklē savas mantinieces… Ko darīt? Seko pārģēbšanās un sākas notikumi, no kuriem attopaties tikai izrādes finālā - ar jautājumu, kā vai tad jau viss?!

Lomās: Karina Lučiņina, Egils Viļumovs, Māris Korsiets, Maija Korkliša, Ritvars Gailums, Alda Krastiņa, Ivars Brakovskis, Viesturs Rencis. Režisors Mihails Mamedovs, scenogrāfs Ivo Folkmanis, kostīmu māksliniece Nataļja Marinoha.

Kristīne Jokste „Klepernīku pogosta zvaigzne”
„Klepernīku pogosta zvaigzne” spēlēta jau vairāk kā trīsdesmit reizes, un ir skatītāju gaidīta „gan pilīs, gan būdiņās” - pulcējusi pilnu gan Nacionālā teātra zāli, gan viesojusies visdažādākajās vietās Latgalē, un citur Latvijā... Visur kur to gaida savs skatītājs, jo „Klepernīku pogosta zvaigzne” ir izrāde savējiem. Par šodienu un mums. Caur smaidu un smiekliem tā uzrunā katru, kuram sāp sirds par savu pagastu, savu valsti un atgādina, ka tepat līdzās- katrā no mums slēpjas tieši tas lielais spēks un ticība, kas ikdienā reizēm liekas pazaudēts un kuru bieži vien gaidām no citiem. Lai arī komēdija, tā nav augstprātīga vīpsnāšana par tiem, kuri nav Rīgā, bet gan ticības apliecinājums savas dzimtās vietas mīlestībai un savai valodai.

Kristīnes Jokstes luga „Klepernīku pogosta zvaigzne”, savulaik uzvarēja 20 citu darbu konkurencē - Daugavpils teātra rīkotajā konkursā, kur tika meklētas mūsdienīgas lugas latgaliešu valodā. Savu pirmizrādi „Klepernīki” piedzīvoja 2010. gada 14. maijā. Un uzreiz kļuva par Latvijas kultūras dzīves Notikumu, jo pirmo reizi Latvijā, profesionālā teātrī tika iestudēta luga latgaliešu valodā. „Kristīne Jokste” ir pseidonīms, lugas autore ir Iveta Vibornā, ir ārste no Preiļiem, kura cer, ka lugā aiz smieklīgā cilvēki saskatīs nopietno. Luga patiesībā nemaz neesot par latgaliešiem, tā tikai ir latgaliešu valodā, bet ir par latviešiem, par mums visiem: „Latgaliešiem vajadzētu būt lepniem, ka mēs pirmie runājam par to, ka mums pašiem vajag rīkoties, ne jau kāds ciemats Latgalē, bet visa Latvija pasaules mērogā ir tikai tādi „Klepernīki” un tikai no mums pašiem ir atkarīgs, ko mēs pieprasām no savas valdības,” uzsver „Klepernieku” autore.

Lomās: Alda Krastiņa, Ivars Brakovskis, Karina Lučiņina, Māris Korsiets, Kristīne Veinšteina, Ritvars Gailums, Līga Korlaša
Izrādes režisors ir Harijs Petrockis, mūziku veidojusi grupa “Patrioti.LG”- Artūrs Uškāns un Juris Ostrovskis, kuri arī paši piedalās izrādē. Scenogrāfs Ivo Folkmanis, kostīmu māksliniece Nataļja Marinoha, horeogrāfe – Jeļena Pasternaka. Izrāde divos cēlienos, tās garums 2 st.30.min.

Gaidām Daugavpils teātra izrādēs!


Viesturs Rencis

Pēdējās ziņas

2011-10-20 Kuldīgu apmeklē nozīmīga japāņu tūroperatoru delegācija
2011-10-20 Jūrmala pirmo reizi piedalīsies veselības izstādē Somijā „Terveys 2011”
2011-10-20 Norvēģijā iepazīstina ar Jūrmalas tūrisma piedāvājumu
2011-10-20 Izziņota cirka “Cirque du Soleil” papildizrāde 25. decembrī
2011-10-20 Divdesmitā sezona Siguldas jauktajam korim „Spārni”
2011-10-20 Festivāla „Staro Rīga” ietvaros notiks radošā darbnīca „RIGA 2014 Light Think Tank”
2011-10-20 Nodrukāts otrs miljons Ventspils ventu
2011-10-20 Latgales stends starptautiskajā tūrisma izstādē „INWETEX” Sanktpēterburgā saņēma diplomu
2011-10-18 30. oktobrī Latvijā un daudzviet citur pasaulē pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski