Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latgales stends starptautiskajā tūrisma izstādē „INWETEX” Sanktpēterburgā saņēma diplomu

2011-10-20

No 12. līdz 14.oktobrim Latgales pārstāvji: Daugavpils novada tūrisma informācijas centra, Krāslavas novada tūrisma informācijas centra un Krāslavas vēstures un mākslas muzeja speciālisti Sanktpēterburgā piedalījās starptautiskajā tūrisma izstādē „INWETEX - CIS Travel Market”, un Latgales stends saņēma izstādes organizētāju diplomu.

Latgales tūrisma piedāvājums ar saukli „LATGALE – nesteidzīga atpūta laukos!” tika prezentēts Latgales stendā kopā ar sadarbības partneriem – Sanktpēterburgas tūroperatoru „OPEN TOUR” un populāro ceļojumu žurnālu „Le Vojageur”.  Krāslavas novada pārstāvji izstādē piedalījās Krāslavas novada domes īstenotā ERAF projekta „Krāslavas pils kompleksa pielāgošana tūrisma produktu attīstībai” ietvaros. Izstādes laikā tika prezentēti buklets „Krāslavas pils un parks. Spītējot Laikam” un Krāslavas pils skatu kartiņu komplekts, kas sastāv no astoņām skatu kartiņām, kas arī tika izdoti šī projekta ietvaros.

Kopumā Latgales stendā bija pieejami tūrisma informatīvie materiāli par Latgales reģionu, tā tūrisma produktiem un nakšņošanas iespējām. Izstādes apmeklētājiem tika piedāvāts tūrisma katalogs „Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē”, Latgales tūrisma karte krievu valodā, vienotā stilā izveidotais izdevums „LATGALE – nesteidzīga atpūta laukos!”, krāšņi kabatas kalendārīši un grāmatzīmes, kā arī citi izdales materiāli, kuros apkopota visaptveroša informācija par tūrisma iespējām reģiona pilsētās un lauku rajonos. Interesentiem bija pieejami reģiona pilsētu un novadu tūrisma bukleti un kartes, un kompleksie piedāvājumi. Latgales tūrisma uzņēmēji izstādes apmeklētājiem bija sagatavojuši komplekso tūrisma pakalpojumu paketes, kas garantē nesteidzīgu un kvalitatīvu atpūtu Latgalē arī 2011./2012.gada ziemas sezonā. Uzņēmēji bija sarūpējuši arī dāvanas – īpašus sertifikātus, kas dod iespēju bez maksas atpūsties tūristu mītnēs un izmantot citus pakalpojumus. Tika izlozēta Latgales keramika, z/s „Kurmīši” (Krāslavas novads) tējas un Daugavpils izstāžu zāles „Latgale” rokdarbnieču adītās zeķes un cimdi. Tādejādi visas trīs dienas notika balvu izloze, kas Latgales stendam piesaistīja īpašu apmeklētāju uzmanību.

Interese par Latvijas austrumu reģionu visnotaļ bija liela, un daudzi apmeklētāji atcerējās savu bērnību un jaunību, kad vasaras brīvdienas un atvaļinājums tika pavadīts zilo ezeru zemē. Daudzi izstādes apmeklētāji, kas šovasar jau bija viesojušies Latgalē, teica atzinīgus vārdus par latgaliešu viesmīlību, interesantajiem apskates objektiem un profesionāli noorganizētu atpūtu.

Latgales tūrisma nozarei Sanktpēterburga ir augsti prioritārs ārējais tirgus, kurā koordinēti un mērķtiecīgi jāstrādā arī turpmāk, lai piesaistītu potenciālo ceļotāju galveno mērķgrupu – individuālos ceļotājus.

INWETEX – CIS Travel Market ir lielākā tūrisma pakalpojumu izstāde Krievijas ziemeļrietumos un ietilpst Krievijas tūrisma industrijas nozīmīgāko pasākumu pieciniekā. Pēc izstādes organizētāju aplēsēm šā gada izstādē piedalījās 475 eksponenti no 36 pasaules valstīm.  

Tādejādi ar šo izstādi noslēdzas starptautisko tūrisma izstāžu – gadatirgu cikls, kuru Latgales reģiona attīstības aģentūra, pateicoties Latgales reģiona pašvaldību atbalstam, aptvēra 2011.gada garumā Latgales tūrisma produktu pozicionēšanai augsti prioritāros un prioritāros ārējos tūrisma tirgos.

Attēlā: pirmā no labās Krāslavas novada TIC vadītāja Tatjana Kozačuka, Krāslavas vēstures un mākslas muzeja krājumu glabātāja Alla Lomanovska un Daugavpils novada TIC vadītāja Lolita Kozlovska


Lolita Kozlovska,
Daugavpils novada TIC

Pēdējās ziņas

2011-10-20 Kuldīgu apmeklē nozīmīga japāņu tūroperatoru delegācija
2011-10-20 Novembrī Daugavpils teātra latviešu trupa viesosies Dagdā, Līvānos, Madonā, Pļaviņās un Zasā
2011-10-20 Jūrmala pirmo reizi piedalīsies veselības izstādē Somijā „Terveys 2011”
2011-10-20 Norvēģijā iepazīstina ar Jūrmalas tūrisma piedāvājumu
2011-10-20 Izziņota cirka “Cirque du Soleil” papildizrāde 25. decembrī
2011-10-20 Divdesmitā sezona Siguldas jauktajam korim „Spārni”
2011-10-20 Festivāla „Staro Rīga” ietvaros notiks radošā darbnīca „RIGA 2014 Light Think Tank”
2011-10-20 Nodrukāts otrs miljons Ventspils ventu
2011-10-18 30. oktobrī Latvijā un daudzviet citur pasaulē pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski