Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Iesākas jaunas vēstures un mākslas lekcijas par simbolismu un vēsturi fotogrāfijās

2011-10-13

Cēsu Vēstures un Mākslas muzejs piedāvā mākslas lekcijas par simbolismu Latvijā un Eiropā, kā arī vēstures lekcijas par Cēsu un Latvijas vēsturi fotogrāfijās.

 

Jau trešo gadu Cēsu Izstāžu nams pulcina klausītājus uz mākslas lekcijām, kuras par dažādām tēmām vada mākslas zinātniece Baiba Eglīte. Pagājušajā gadā iesāktais mākslas virziens - simbolisms, šajā sezonā tiek pētīts un izzināts dziļāk. Klausītājiem tiek piedāvāts ieskats simbolikas pirmsākumos – Francija 19.gs. sākums un simbolika Latvijas kontekstā. Mākslas lekcijas notiks reizi mēnesī, oktobrī par tēmu Franču simbolisms 19.gs., novembrī - ko stāsta Kārļa Zāles veidotie tēli Brīvības piemineklī, bet decembrī simbolisma iezīmes latviešu mākslinieku darbos.

 

Jauns piedāvājums vēstures cienītājiem ir Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja sagatavotais lekciju cikls „Cēsu un Latvijas vēsture fotogrāfijās”. Piedāvātās lekcijas būs unikālas ar to, ka jaunie materiāli ir pēdējo gadu pētījumi un atrastā informācija līdz šim nekur nav bijusi publicēta. Vēsturnieka Tāļa Vigo Pumpuriņa trīs lekcijās būs stāstījums par foto pirmsākumiem Cēsīs un pirmajiem Cēsu fotogrāfiem, fotogrāfu līdzdalību Latvijas valsts simbolu izveidē, popularizēšanā un Borchardt fotogrāfu dzimtu no Cēsīm - kāda bijusi brāļu dalība pasaules izstādēs Krievijā un ārvalstīs. Arī šis lekcijas notiks reizi mēnesī, sākot ar oktobri.

 

„Lekciju mērķis ir cēsniekus iepazīstināt ar vienreizējām vēsturiskām liecībām un faktiem tieši par savu dzimto pilsētu, paralēli ieskatoties arī Latvijas vēsturē. Jo kā zināms, daudzi Cēsu notikumi ir ietekmējuši vai radījuši rezonansi Latvijas mērogā,” stāsta Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja vadītāja, galvenā krājuma glabātāja Dace Tabūne un piebilst, ka muzejnieki labprāt dalās jauniegūtajā informācijā un zināšanās, lai cēsniekiem atklātu ko jaunu saistībā ar viņu dzimto pilsētu, arī Latviju. „Lekcijas veidotas tā, lai tās būtu interesantas gan fotogrāfiem profesionāļiem, vēstures cienītājiem, gan arī ikvienam interesentam. Rūpīgi atlasītais vizuālais uzskates materiāls papildinās un padarīs stāstījumu saprotamu visiem klausītājiem.”

 

Jau ziņots, ka Cēsu Vēstures un Mākslas muzejs apmeklētājiem durvis vērs vaļā 2012.gada pavasarī, jaunajā ekspozīcijā piedāvājot iepazīt Latvijas vēstures būtiskākos notikumus, kas norisinājušies Cēsīs no seno vendu laikiem līdz pat Latvijas neatkarīgas valsts izveidei. Nākamās rudens sezonas lekciju cikls notiks jau iekārtotās vēstures un vēsturisko interjeru ekspozīciju telpās.

 


Daiga Janševska,
Cēsu Kultūras un Tūrisma centra
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās ziņas

2011-10-13 V. Stepaņenko: Mazā Arkādija jāsaglabā kā visiem pieejama zaļā zona
2011-10-13 Ražots Latvijā 2011 aicina izliet sveces, baudīt gardumus un izklaidēties
2011-10-13 Jau 500 cilvēku saņēmuši Ventspils ventus
2011-10-12 Ventspils pilsētai sava nauda - venti
2011-10-12 Latvijas tūrisma informācijas centru speciālisti gūst pieredzi Itālijā
2011-10-12 Izsludināts atklātais konkurss par XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku pūtēju orķestru Dižkoncerta māksliniecisko koncepciju
2011-10-12 Tiks izdota zīmēta Kuldīgas vecpilsētas pastaigu karte
2011-10-12 airBaltic pasažieru ērtībai piedāvā papildu sēdvietas
2011-10-12 Jaunauces pilī notiks klasiskās mūzikas koncerts „Laiks ir apaļš”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski