Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jau 500 cilvēku saņēmuši Ventspils ventus

2011-10-13

Interese par Ventspils ventiem ir milzīga. Ventspils Tūrisma informācijas centrā, kas pārvērties Ventspils ventu (VV) bankā, venti izsniegti jau ap 500 cilvēkiem un interese turpina augt. Lai apkalpotu klientus pēc iespējas ātri, Tūrisma informācijas centram piesaistīts papildus personāls.

Vakar pirmās pusstundas laikā tika apkalpoti 60 cilvēki, bet šorīt, 13. oktobrī, no plkst 8:00 līdz plkst. 12:00 VV saņēmuši jau 440 cilvēki. Vakar pirmie VV kārotāji ieradās jau dažas minūtes pēc Rīgā notikušās preses konferences.

Vislielākā interese par Ventspils vietējo „valūtu” šobrīd ir tieši ventspilniekiem. Viņi stāsta, ka ļoti lepojas ar savas pilsētas naudu un vēlas to gan tērēt tūrisma objektos, gan paturēt piemiņai, gan dāvināt saviem draugiem no citām pilsētām. Populārākā vieta, kur ventspilnieki gatavi tērēt ventus ir Ūdens piedzīvojumu parks.

Pirmos VV saņēma ventspilniece Marta Jansone, kura stāsta: „Man ļoti patīk šī ideja. Man pašai pieder kafejnīca un ceru, ka Ventspili apmeklēs arvien vairāk viesu, kas pusdienos arī manā kafejnīcā. Par vērtīgāko uzskatu to, ka šāda akcija tiek sākta pēc aktīvās tūrisma sezonas beigām, lai veicinātu Ventspils apmeklēšanu rudenī un ziemā, kad tūristu plūsma samazinās. Savus iegūtos 300 ventus domāju dāvināt draugiem. Es ierosinātu izgatavot speciālu ventu dāvanu komplektu. Domāju, ka tam būtu liels pieprasījums.”

Ventus ierodas saņemt arī tūristu grupas no dažādām pilsētām. Tos šorīt saņēma Liepājas 1.gimnāzijas 7 a kase, Aizputes 3 a un 7 b klases skolēni, Kuldīgas Centra vidusskolas 5 b un 5a klase. Viņi stāsta , ka norēķināsies ar ventiem Jaunrades namā un Livonijas ordeņa pilī. Bet Ventspils profesionālās vidusskolas Ziemeļkurzemes profesionālās izglītības kompetences centra 20 audzēkņu grupa cer ventus iztērēt Ventspils kafejnīcās.

Jau iepriekš informējām , ka apgrozībā laists 1 milj. ventu, pieejami pieci dažādi nomināli - 5, 10, 20, 50 100 naudas zīmes. Ar ventiem būs iespēja norēķināties iecienītākajās Ventspils vietās, piemēram, planetārijā, Ūdens piedzīvojumu parkā, slēpošanas kalnā „Lemberga hūte”, Livonijas ordeņa pilī, viesu namā „Ostmala”, piejūras kempingā, kafejnīcās - „T33”, „Jūras brīze”, „ „Don Bazil” u.c.

Pašlaik ventus savā īpašumā var iegūt divos veidos – līdz šī gada 1.decembrim apmeklējot Ventspils pilsētu un iegriežoties Tūristu informācijas centrā vai izveidojot video par Ventspili pilsētas konstruktora mājas lapā www.visitventspils.com. Par pilsētas apmeklējumu būs iespēja saņemt 300 ventus, bet par video izveidošanu – 500 ventus.


Inga Aulmane,
Ventspils TIC vadītāja vietniece

Pēdējās ziņas

2011-10-13 Iesākas jaunas vēstures un mākslas lekcijas par simbolismu un vēsturi fotogrāfijās
2011-10-13 V. Stepaņenko: Mazā Arkādija jāsaglabā kā visiem pieejama zaļā zona
2011-10-13 Ražots Latvijā 2011 aicina izliet sveces, baudīt gardumus un izklaidēties
2011-10-12 Ventspils pilsētai sava nauda - venti
2011-10-12 Latvijas tūrisma informācijas centru speciālisti gūst pieredzi Itālijā
2011-10-12 Izsludināts atklātais konkurss par XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku pūtēju orķestru Dižkoncerta māksliniecisko koncepciju
2011-10-12 Tiks izdota zīmēta Kuldīgas vecpilsētas pastaigu karte
2011-10-12 airBaltic pasažieru ērtībai piedāvā papildu sēdvietas
2011-10-12 Jaunauces pilī notiks klasiskās mūzikas koncerts „Laiks ir apaļš”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski