Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ventspils pilsētai sava nauda - venti

2011-10-12

Šodien, 12. oktobrī, Ventspils oficiāli laiž klajā savu naudu - ventus, ko savā īpašumā varēs iegūt ikviens pilsētas iedzīvotājs un viesis. 100 venti atbilst 1 latam, un ar tiem būs iespējams norēķināties tūristu iecienītākajās pilsētas vietās. Pirmos 1000 ventus no Ventspils Domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga rokām šodien svinīgi saņēma tēlnieks Gļebs Panteļejevs, arhitekts Pēteris Bajārs un aktieris Jakovs Rafalsons.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs: „Ventspils ir tik atšķirīga un unikāla, ka koncepts valsts valstī liekas dabisks. Pilsētai ir savs karogs, sava valoda un pat sava laika zona, tāpēc lēmums par ventu ieviešanu ir likumsakarīgs. Ventu naudas zīmes aizsākumi meklējami jau 1990. gadā, kad pilsēta atzīmēja 700 gadu jubileju. Toreiz naudai bija simboliska nozīme - venti darbojās kā loterija. Par jaunajiem ventiem jau runā visa Latvija, un drīz runās arī Baltijā un citās Eiropas valstīs, jo ikviens, kurš līdz šā gada 1.decembrim atbrauks uz Ventspili, saņems 300 ventus. Tūrists seko naudai, bet nauda vienmēr ir jānopelna! Tāpēc esam izstrādājuši ne tikai ventu tērēšanas, bet arī pelnīšanas mehānismu, kas ļaus ikvienam tikt pie naudas.”

Apgrozībā laists 1 milj. ventu, pieejami pieci dažādi nomināli - 5, 10, 20, 50 100 naudas zīmes. Ar ventiem būs iespēja norēķināties iecienītākajās Ventspils vietās, piemēram, planetārijā, Ūdens piedzīvojumu parkā, slēpošanas kalnā „Lemberga hūte”, Livonijas ordeņa pilī, viesu namā „Ostmala”, piejūras kempingā, kafejnīcās - „T33”, „Jūras brīze”, „Skroderkrogs”, „Don Bazil” u.c.

Pašlaik ventus savā īpašumā var iegūt divos veidos – līdz šī gada 1.decembrim apmeklējot Ventspils pilsētu un iegriežoties Tūristu informācijas centrā vai izveidojot video par Ventspili pilsētas konstruktora mājas lapā www.visitventspils.com. Par pilsētas apmeklējumu būs iespēja saņemt 300 ventus, bet par video izveidošanu – 500 ventus.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks: „Daudziem Ventspils viesiem ir skaisti ceļojuma iespaidi, ar kuriem viņi vēlētos dalīties. Tāpēc ar digitālo tehnoloģiju palīdzību esam radījuši konstruktoru, kas dos iespēju savas Ventspils fotogrāfijas pārvērst emocionālos video klipos. Turklāt par to vēl nopelnīt ventus, ko iztērēt kādā no nākamajām viesošanās reizēm Ventspilī.”

Laikā, kad pasauli un Latviju skārusi smaga ekonomiskā krīze, Ventspils ir turpinājusi sekmīgi attīstīties, īstenojot arvien jaunus projektus. Pēdējo desmit gadu laikā Ventspils ir viena no krāšņākajām un viesiem draudzīgākajām pilsētām ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā, tāpēc tūristu skaits gadu no gada aug. Arī šī gada vasaras sezona ir bijusi ļoti veiksmīga – pilsētu apmeklējuši par 29% vairāk nekā pērn. Būtiski audzis to tūristu skaits, kas izvēlas Ventspilī pavadīt vairāk nekā vienu dienu un izmantot pilsētas piedāvātās nakšņošanas iespējas.

Tūristu iemīļotākās vietas – slavenās Ventspils govis, bērnu pilsētiņas, Livonijas ordeņa pils, Piejūras brīvdabas muzejs, Mazbānītis, Piedzīvojumu parks, Ūdens piedzīvojumu parks, planetārijs, krāšņās puķu skulptūras un daudzi citi apskates objekti.

Ventspils neplāno apstāties pie sasniegtā, tāpēc, gaidot nākamā gada vasaras tūrisma sezonu, ir plānots pilnībā pabeigt Livonijas ordeņa pils renovāciju un izvietot jaunu ekspozīciju. Savukārt Piejūras brīvdabas muzeja ekspozīciju papildinās Lielirbes baptistu lūgšanu nams, turpināsies veloceliņu izbūve, un to kopgarums jau nākamgad būs 34 km.


Kristīne Duļbinska,
Ventspils pilsētas Domes Pilsētas mārketinga nodaļas vadītāja v.i.

Pēdējās ziņas

2011-10-12 Latvijas tūrisma informācijas centru speciālisti gūst pieredzi Itālijā
2011-10-12 Izsludināts atklātais konkurss par XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku pūtēju orķestru Dižkoncerta māksliniecisko koncepciju
2011-10-12 Tiks izdota zīmēta Kuldīgas vecpilsētas pastaigu karte
2011-10-12 airBaltic pasažieru ērtībai piedāvā papildu sēdvietas
2011-10-12 Jaunauces pilī notiks klasiskās mūzikas koncerts „Laiks ir apaļš”
2011-10-12 Latvijā viesosies „Grammy” mūzikas balvas laureāte Ronda Larsone (ASV)
2011-10-11 Latgales tūrisma produkti tiks reklamēti starptautiskajā tūrisma izstādē „INWETEX” Sanktpēterburgā
2011-10-11 Noskaidroti konkursa "Gada balva dizainā 2011" uzvarētāji
2011-10-11 „Brīnumskapis” atgriežas Spīķeru koncertzālē!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski