Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvijā viesosies „Grammy” mūzikas balvas laureāte Ronda Larsone (ASV)

2011-10-12

No 17. līdz 21.oktobrim Eiropas Sociālā fonda atbalstītā un Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra īstenotā projekta „Profesionālās kultūrizglītības pedagogu tālākizglītība” ietvaros Latvijā viesosies ASV flautiste, komponiste, „Grammy” mūzikas balvas laureāte Ronda Larsone.

R.Larsone vadīs nodarbības koka pūšaminstrumentu spēles pedagogiem vairākās Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Cēsīs un Daugavpilī.
Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrība sadarbībā ar Jelgavas Mūzikas vidusskolu aicina ikvienu interesentu uz flautistes Rondas Larsones koncertu 18.oktobrī plkst.18.00 Jelgavas Mūzikas vidusskolas zālē. Ieeja koncertā ir bezmaksas.

Flautistes Rondas Larsones muzikālo daiļradi raksturo stilistiku un žanru daudzveidība, dažādu tautu kultūru muzikālā mantojuma izmantošana. 1985.gadā viņa ieguvusi pirmo vietu Nacionālās flautas spēles asociācijas Jauno mūziķu konkursā un debitējusi prestižajā Kārnegī hallē. Drīz pēc tam flautiste pievienojās mūziķu grupai The Paul Winter Consort, kopā ar grupu saņēma prestižo Grammy mūzikas balvu (1994) un uzsāka solo karjeru. Mūziķe komponē daudzus skaņdarbus pati savam repertuāram, cenšoties spēlē parādīt pasaules mūzikas etnisko flautu skanējuma dažādību. Būdama Amerikas Savienoto Valstu muzikālā vēstniece, viņa ir muzicējusi Dienvidāfrikā Pasaules Reliģiju parlamentam, kāpjot uz vienas skatuves kopā ar Nelsonu Mandelu un Dalailamu. R. Larsone ar koncertiem viesojusies Eiropā, Krievijā, Japānā, Centrālamerikā un Ziemeļamerikā. Flautiste ir piedalījusies vairāk nekā 19 CD ierakstos. Izdoti divi R. Larsones solo albumi (Free as a Bird un Distant Mirrors), kur pēdējais no tiem ir veidots kā pasaules tautu mūzikas un vēsturisko muzikālo tradīciju refleksijas. Disks ir ierindots labāko desmitniekā nacionālās radio programmas Echoes nominācijā 2003.gada 25 nozīmīgākie diski. R. Larsone darbojas Nacionālās flautas asociācijas valdē.

ESF finansētā projekta kursu mērķis ir parādīt pedagogiem jaunus, neierastus ceļus sadarbībā ar audzēkņiem, inovatīvas metodes mūzikas un mākslas priekšmetu pasniegšanā un akcentēt informācijas tehnoloģiju pielietojumu mācību nodarbībās. Projekts dod iespēju līdz 2012.gada 31.oktobrim vairāk nekā 2000 mūzikas un mākslas skolu skolotājiem bez maksas apmeklēt gandrīz 300 kursus visā Latvijā.
Tālākizglītības kursi tiek organizēti projekta Profesionālās kultūrizglītības pedagogu tālākizglītība ietvaros (1.2.1.1.2. apakšaktivitāte Profesionālajā izglītība iesaistīto pedagogu kompetences paaugstināšana). Projekta aktivitātes organizē Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrība. Vairāk informācijas par tālākizglītības kursiem: http://kriic.lv/kat/esf-projekts

Māra Kalve,
Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs
Informācijas analīzes eksperte

Pēdējās ziņas

2011-10-12 Ventspils pilsētai sava nauda - venti
2011-10-12 Latvijas tūrisma informācijas centru speciālisti gūst pieredzi Itālijā
2011-10-12 Izsludināts atklātais konkurss par XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku pūtēju orķestru Dižkoncerta māksliniecisko koncepciju
2011-10-12 Tiks izdota zīmēta Kuldīgas vecpilsētas pastaigu karte
2011-10-12 airBaltic pasažieru ērtībai piedāvā papildu sēdvietas
2011-10-12 Jaunauces pilī notiks klasiskās mūzikas koncerts „Laiks ir apaļš”
2011-10-11 Latgales tūrisma produkti tiks reklamēti starptautiskajā tūrisma izstādē „INWETEX” Sanktpēterburgā
2011-10-11 Noskaidroti konkursa "Gada balva dizainā 2011" uzvarētāji
2011-10-11 „Brīnumskapis” atgriežas Spīķeru koncertzālē!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski