Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sanktpēterburgā notiks Rīgas dienas

2011-10-04

No 6.oktobra līdz 7.oktobrim Sanktpēterburgā risināsies Rīgas dienas.

Tās apmeklēs Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Andra Amerika vadītā delegācija, kuras sastāvā ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, deputāti Maksims Toslstojs, Mihails Gavrilovs un pašvaldības amatpersonas.

Rīgas delegācija tiksies ar Sanktpēterburgas Valdības vadību. Plānots, ka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane un Sanktpēterburgas domes Kultūras komitejas priekšsēdētājs Antons Gubankovs parakstīs protokolu par sadarbību 2011.-2014.gadā.

Rīgas dienām ir sagatavota plaša kultūras un izglītojoša programma: notiks teorētiski praktiskā konference „Pieminekļu uzturēšana un saglabāšana publiskajā pilsētvidē Rīgā un Sanktpēterburgā. Pieredze un prakse”;

N.Rimska-Korsakova konservatorijā atklās piemiņas plāksni komponistam profesoram Jāzepam Vītolam; savukārt D.Šostakoviča Akadēmiskās filharmonijas Lielajā zālē notiks Latvijas Nacionālās operas orķestra (diriģents Modests Piterns) un solistu koncerts, kurā piedalīsies Egils Siliņš, Inese Galante, Liene Linča un Andris Ludvigs; A.Suvorova valsts memoriālajā muzejā atklās izstādi „Rīga -Sanktpēterburga: cilvēki, laiki, tradīcijas”; visu oktobri Krievijas Etnogrāfiskajā muzejā notiks Tautas lietišķās mākslas izstāde „Rīgas meistari”;
Latvijas konsulāta telpās Sanktpēterburgā būs prezentācija žurnālistiem un Sanktpēterburgā akreditētām tūrisma kompānijām par tūrisma iespējām Rīgā 2011/12 gada ziemas sezonā.

Rīgas dienas noslēgs profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” ar džeza un mūsdienu mūzikas koncertu, kurā klavieru solo atskaņos izcilais pianists Vestards Šimkus.

Protokols par Rīgas sadarbību ar Sanktpēterburgu parakstīts 1997. gadā. 2006. gadā Sanktpēterburgas dienu laikā Rīgā tika parakstīta jauna Vienošanās starp Rīgas domi un Sanktpēterburgas Valdību par sadarbību tirdzniecības, ekonomikas, zinātnes, tehnikas un kultūras jomās.
Iepriekšējās Rīgas dienas Sanktpēterburgā notika 2007.gadā.


Liene Pētersone,
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa


Pēdējās ziņas

2011-10-04 Sanktpēterburgā reklamēs ziemas atpūtu un Jaungada sagaidīšanu Jūrmalā
2011-10-03 Kuldīgu apmeklē publiciste no Japānas
2011-10-03 Hercoga Jēkaba gadatirgus
2011-10-03 Līdz 23. oktobrim Latvijas Mākslas akadēmijā būs apskatāma izstāde “Peckshot – turpinājums”
2011-10-03 Atklās Mārtiņa Sproģa metāla skulptūru izstādi
2011-10-03 Sākas festivāla BALTICA 2012 skates
2011-09-30 Siguldā viesosies Latvijas Leļļu teātris ar savu jaunāko izrādi „Rrrumpel...Rrrūķis”
2011-09-30 Sācies darbs pie unikāla Eiropas velomaršruta - „Dzelzs priekškars” - izveides
2011-09-30 Kalnciema kvartāla tirdziņi atgriezušies sestdienās

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski