Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas teātrī 2. un 9. oktobrī – jauniestudējums

2011-09-26

Jūrmalas teātris savu 33. sezonu 2. un 9. oktobrī plkst.16.00 iesāk ar jauniestudējumu „Naktsstaigulis” – muzikālu stāstu par talantīgo, pāragri traģiski bojā gājušo dzejnieku romantiķi, sapņotāju un vientuļnieku Jāni Ziemeļnieku. Izrādei dots apakšvirsraksts „Dzejnieka dvēseles pulsācija”.

„Dzejnieks nodzīvoja īsu, traģikas apdvestu mūžu. Jaunībā dzejniekam sāk stiprāk uzmākties nieru kaite. Lai remdētu sāpes, ārsts paraksta zāles ar opija piemaisījumu. Šī narkoze tai ziņā gan palīdz, bet biežāka lietošana atstāj arī ļaunu iespaidu, jo pamazām top par ļaunu kaislību, no kuras tad vēlāk grūti atsvabināties,” ieskatu izrādes problemātikā sniedz tās režisors Aigars Balulis.

Jāņa Ziemeļnieka dzejas raksturīgie motīvi ir ilgas pēc ideāla mīlestībā, skumjas, sāpes, vientulība, vilšanās un cerība, savas nepiederības apzināšanās reālajai pasaulei. Visprecīzāk Dzejnieka dzīvi un daiļradi raksturo laikabiedrs – dzejnieks Aleksandrs Čaks: “Ziemeļnieks rakstīja tikai par to, kas krasāk viņu mocīja, aizskāra un tvēra. Liekas, viņš visu savu drūmo, sāpīgo dzīvi arī iegrozīja, mākslīgi sakāpināja tā, lai tikai viņa varētu dot to maksimālo no sevis - dzejai, jaunradīšanai.... Ziemeļnieka dzeja apēda viņa sirdi, visu viņa īso un satraukto mūžu, jo tas savai dzejai ziedoja ne vien savu talantu un prātu, bet arī visas savas jūtas un instinktus....”

Īpašu gaisotni izrādei piešķir Jura Kulakova mūzika un dziesmas ar Jāņa Ziemeļnieka dzeju. Scenārijs, režija, telpa, kostīmi – Aigars Balulis. Izmantoti tēli un teksti no Aspazijas drāmas „Jānis Ziemelis” un Arnolda Plauža romāna „Ziemeļnieks”.

Horeogrāfe Santa Grīnfelde. Dzejnieka lomā Ģirts Alsters; dzīvokļa saimniece – Aija Treimane; Rēgs – Sandija Didrihsone; Haijalija – Gundega Baušeniece; Silfida – Līva Vēliņa; Māte – Evija Baula; Edvarda – Dace Umbraško; Māsa Dolora – Marta Pauliņa; Silfīdas māsa – Inguna Radziņa; Edvardas draudzene – Ravita Rozīte; Grasis – Guntars Venckus; Aldis – Guntars Pavārs un Vīrietis – Mārtiņš Kagainis.

Izrādi atbalsta Jūrmalas pilsētas dome un Jūrmalas teātra atbalsta biedrība. Iestudējuma autori teic paldies arī Jūrmalas slimnīcai.

 

 

 

Veronika Ramāne,
Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste

 

Pēdējās ziņas

2011-09-26 TOP IZRĀDE "VĪRIETIS SMIĻĢIS"
2011-09-26 Senās rakstības kursi Cēsu pilī
2011-09-23 Par airBaltic reisu Rīga-Atēnas
2011-09-23 Rīgā tiks uzņemta asa sižeta amerikāņu mākslas filma
2011-09-23 airBaltic vērsīsies Ģenerālprokuratūrā par noziedzīgām darbībām pret lidsabiedrību
2011-09-22 27.septembris - Pasaules tūrisma diena
2011-09-22 Kino zāles atklāšana Siguldā
2011-09-22 Biznesa augstskola Turība noslēgusi sadarbības līgumu ar banku Citadele studentu praktisko zināšanu pilnveidošanai
2011-09-22 ”MĀKSLAS AKADĒMIJAS BALVA 2011” tiek piešķirta Džemmai Skulmei, Laimai Slavai un Jānim Avotiņam

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski