Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

airBaltic lūdz tiesisko aizsardzību; airBaltic turpina darbu

2011-09-22

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic šodien pieteica prasību, lai saņemtu tiesisko aizsardzību, kas ļautu aviokompānijai turpināt lidojumus, apkalpojot Eiropas, Tuvo Austrumu, Krievijas un NVS valstu lidostas.

Jau pirms sešiem mēnešiem airBaltic vadība informēja, ka aviokompānijas kapitāls ir jāpalielina. Privātais airBaltic akcionārs Baltijas Aviāciju sistēmas (BAS) paziņoja par gatavību pilnībā nosegt šo kapitāla palielināšanu, vai arī to darīt proporcionāli kopā ar Latvijas valdību. Latvijas valdība kā mazākuma akcionārs aviokompānijā ir kaitnieciski un atkārtoti atlikusi lēmumus par kapitāla palielināšanu. Lai risinātu šo bezizejas situāciju, BAS kā privātais akcionārs 16. septembrī piekrita visām valdības prasībām. Taču 20. septembrī valdība atkal nepieņēma lēmumu par aviokompānijas kapitāla palielināšanu vai par atļauju BAS to darīt vienpusēji. Tā vietā valdība pēkšņi un pārsteidzošā kārtā paziņoja, ka tā ir gatava pārdot savas daļas aviokompānijā.

Atbilstoši tiesiskās aizsardzības procesam Latvijā, airBaltic valde tiesā iesniegs turpmākās darbības plānu, ko tiesa apstiprina. Tādējādi Latvijas valdība kā akcionārs nevarēs bloķēt nevienu aviokompānijas lēmumu. Saistībā ar tiesiskās aizsardzības procedūru tiks izvirzīts tiesas apstiprināts administrators, kurš būs atbildīgs par tiesiskās aizsardzības plānu, kas visām pusēm, tajā skaitā akcionāriem, vadībai un padomei būs jāievēro. Tiesiskās aizsardzības perioda laikā airBaltic vadība nemainīsies, un visi kreditori saņems līdz šim neizmaksātos parādus.

airBaltic valde turpinās aviokompānijas darbu. Gadījumā, ja aviokompānija būs spiesta atcelt reisus, mēs par to ziņosim atsevišķi un pēc iespējas ātrāk. Jau iepriekš atvainojamies pasažieriem par jebkādām iespējamām neērtībām nākotnē.

airBaltic valde patlaban veic sarunas ar visām iesaistītajām pusēm. Tās visas, izņemot Latvijas valdību, ir gatavas atbalstīt aviokompāniju arī nākotnē. Tiesas apstiprinātais tiesiskās aizsardzības plāns būs saistošs, un tas palīdzēs lauzt blokādi, kādu Latvijas valdība ir radījusi kā mazākuma akcionārs.

 

Bertolts Fliks,
airBaltic prezidents un izpilddirektors

Pēdējās ziņas

2011-09-22 27.septembris - Pasaules tūrisma diena
2011-09-22 Kino zāles atklāšana Siguldā
2011-09-22 Biznesa augstskola Turība noslēgusi sadarbības līgumu ar banku Citadele studentu praktisko zināšanu pilnveidošanai
2011-09-22 ”MĀKSLAS AKADĒMIJAS BALVA 2011” tiek piešķirta Džemmai Skulmei, Laimai Slavai un Jānim Avotiņam
2011-09-22 Grupa FRAMEST spīdēs Zviedrijas Kultūras naktī 2011
2011-09-22 Par airBaltic reisu Rīga-Atēnas
2011-09-21 „Diena bez auto” – esi aktīvs un piedalies
2011-09-21 Turības pārstāve Pasaules tūrisma organizācijas konferencē prezentē augstskolas sadarbību ar Āfriku
2011-09-21 NO 22. SEPTEMBRA - BIĻEŠU IEPRIEKŠPĀRDOŠANA UZ DECEMBRA IZRĀDĒM

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski