Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Turības pārstāve Pasaules tūrisma organizācijas konferencē prezentē augstskolas sadarbību ar Āfriku

2011-09-21

Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāne Agita Doniņa nesen atgriezusies no ANO Pasaules tūrisma organizācijas (PTO) starptautiskās konferences (UNWTO.TedQual Worldwide Event) Madridē, kur prezentēja augstskolas sadarbību ar Makereres Universitāti Ugandā, Āfrikā. Līdzšinējā Biznesa augstskolas Turība sadarbība ar Ugandas augstskolu ANO institūcijās tiek vērtēta kā labās prakses piemērs, tādēļ arī A.Doniņa saņēma uzaicinājumu dalīties līdzšinējā pieredzē konferences laikā.

Ētika tūrisma, tai skaitā tūrisma izglītības jomā globālā mērogā bija galvenais gan „Pirmā starptautiskā kongresa par ētiku un tūrismu” (First International Congress on Ethics and Tourism), gan ANO PTO TedQual augstskolu pārstāvju tikšanās sarunu temats. Arvien lielāka nozīme pasaules tūrisma nozarē tiek piešķirta ētikas normu ievērošanai ikdienā. Pasaules Tūrisma ētikas komitejas pārstāvji konferences laikā uzteica padarīto, bet vienlaikus arī norādīja, ka vēl daudz jādara un jāskaidro, lai tūrisma ētikas normas būtu ik viena uzņēmuma, ik vienas augstskolas ikdienas sastāvdaļa. Ētikas kodeksa idejas būt jāiekļauj augstskolu, fakultāšu misijā un vīzijā, tās jāintegrē katrā studiju kursā, lai nākamie tūrisma nozares speciālisti, jau uzsākot ceļu darba tirgū, izprastu ētikas vērtības un to nozīmi nozares kopējā attīstībā.

ANO PTO TedQual augstskolas, tai skaitā Biznesa augstskola Turība, apņēmās savās valstīs būt par tūrisma ētikas ideju paudējiem un skaidrotājiem tūrisma topošajiem un esošajiem profesionāļiem.

Starptautiskais tūrisma ētikas kodekss (The Global Code of Ethics for Tourism) pieņemts 1999.gadā ANO PTO Ģenerālajā asamblejā un 2001.gadā apstiprināts Apvienoto nāciju Ģenerālajā asamblejā. Tajā iekļauts principu komplekss, kādā virzienā jāattīstās tūrisma nozarei, lai attīstītu sociālo un ekonomisko sektoru un pēc iespējas samazinātu negatīvās ietekmes.

„Piedalīšanās konferencē bija ļoti vērtīga ne tikai tādēļ, lai izjustu pasaules tendences tūrisma izglītības jomā, bet arī lai nospraustu tālākos mērķus Starptautiskā tūrisma fakultātes sadarbībai ar Pasaules tūrisma organizāciju. Uzsākām sarunas par sadarbību kopēju pētījumu veikšanā un labās pieredzes apmaiņas turpināšanu. Tāpat plānojam iesaistīties programmā, kas piedāvā studentiem prakses iespējas Pasaules tūrisma organizācijā un attīstības valstīs,” stāsta Agita Doniņa.

„Konferencē piedalījās arī citas ANO PTO Āfrikas izglītības kvalitātes celšanas projekta dalībaugstskolas, ar kurām arī varēju pārrunāt līdzšinējo pieredzi, izaicinājumus un veiksmes.

Ar Āfrikas amatpersonām, kas atbild par reģionālo attīstību šajā reģionā, norunājām atkārtotu tikšanos Madridē pēc pāris mēnešiem, lai jau detalizēti pārrunātu turpmāko sadarbību ar Makereres Universitāti un Āfrikas reģionu kopumā.
Konferencē tās dalībniekiem tika organizēta tikšanās ar ANO PTO reģionālajiem direktoriem, lai pārrunātu ne tikai izglītības jautājumus, bet tūrisma kā nozares attīstību pasaulē, par ko noteikti nodošu informāciju tālāk arī saviem kolēģiem un studentiem,” stāsta Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāne.

Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātē ir noslēgusi līgumu ar ANO Pasaules tūrisma organizāciju (PTO) par tūrisma administrācijas apmācību un tūrisma studiju programmu pilnveidošanu Ugandā. Studiju programmas pilnveidei tika izvēlēta Makereres universitātē, ko Ugandas valdība atzina kā piemērotāko augstskolu šim projektam.

Biznesa augstskola Turība piedalīsies Ugandas valsts tūrisma administrācijas pārstāvju zināšanu un prasmju pilnveidošanā. Augstskola nodrošinās divas stipendijas un dzīvošanu augstskolas viesnīcā Ugandas valsts tūrisma administrācijas pārstāvjiem un divas stipendijas Makereres Universitātes profesoriem pētījumu veikšanai Latvijas valsts un privātajos tūrisma uzņēmumos.

No šī projekta iegūs arī Turības studenti un pasniedzēji, kuri varēs iesaistīties projektā, kā arī iegūt neatsveramu pieredzi no pārējiem projekta dalībniekiem.

Biznesa augstskolas Turība ir vienīgā augstskola Ziemeļeiropā, kas ieguvusi ANO PTO TedQual kvalitātes sertifikātu. Šis sertifikāts apliecina studiju konkurētspēju pasaules līmenī un augsto programmas kvalitāti.


Līga Beināre,
Biznesa augstskolas Turība, Sabiedrisko attiecību vadītāja

Pēdējās ziņas

2011-09-21 „Diena bez auto” – esi aktīvs un piedalies
2011-09-21 NO 22. SEPTEMBRA - BIĻEŠU IEPRIEKŠPĀRDOŠANA UZ DECEMBRA IZRĀDĒM
2011-09-21 Līgatnē atklāj Zivju nārsta vērošanas taku
2011-09-21 Līgatnē pie Vienkoču parka notiks rudens tirdziņš
2011-09-21 Spilgtākie dizaineru darbi izstādē "Baltic Furniture 2011"
2011-09-21 OpenStreetMap kartes zīmēšanas pasākums Līgatnē
2011-09-21 Turpinās 4. ērģeļmūzikas festivāls „Vox Angelica”
2011-09-21 BalticMiles pievienojas kruīzu ceļojumu kompānija Baltic GSA
2011-09-20 Uzņēmējus aicina piedalīties gaismas festivālā „Staro Rīga”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski