Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Spilgtākie dizaineru darbi izstādē "Baltic Furniture 2011"

2011-09-21

Krīzes kafijas galdiņš, stikla mīklas rullis, latviešu naudas spilveni, "Led Zeppelin" trepes, dizainēts un ēdams dzintars – tie ir tikai daži no Latvijas dizaineru apbrīnas un sajūsmas vērtajiem mākslas darbiem, kas būs skatāmi Baltijas mēbeļu un interjera izstādē "Baltic Furniture 2011".

Latvijas Dizaineru savienība izstādē "Baltic Furniture 2011", kas no 6. līdz 9. oktobrim notiks Ķīpsalā, savā stendā prezentēs jaunākos Latvijas dizaineru darbus un pasniegs "Gada balvu dizainā 2011". Šogad par titulu "Gada balva dizainā 2011" cīnīsies 101 Latvijas dizaineru darbs septiņās nominācijās. Darbus vērtēs starptautiska žūrija.

Balvas ieguvēju paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks Ķīpsalā 7. oktobrī."Dizaineru idejas turpina pārsteigt! Prieks, ka šogad ir daudz jauno dizaineru darbu. Turklāt tie ir ļoti labi!" stāsta Latvijas Dizaineru savienības priekšsēdētājs Arvīds Endziņš.

Lūk, daži no darbiem!

Ozolkoka kafijas galdiņš "Krīze" simbolizē valsts un daļēji arī tās iedzīvotāju ekonomisko situāciju, kas tiešā veidā atspoguļojas arī ikdienā. "Lūk, rezultāts!" norāda galdiņa autors Atis Dālbergs.


Ievas Rulles mīklas rullis ir paredzēts jebkurai telpai, laikam un videi. "Tas ir gan praktiski pielietojams, gan kā dizaina elements – krāšņs un nepārspējami caurspīdīgs. Kaut kas noslēpumaini skaists, kvalitatīvs un savā veidolā nepārspējams," – savu darbu raksturo Ieva Rulle.

 


Populārā Latvijas dizainera Jāņa Rauzas krēsls un "Stork" drēbju pakaramais. Drēbju pakaramais ir "MINT" kolekcijas ikona – klasiskās MINT līnijas, formas lakonisms un koka gleznieciskā faktūra – šīs īpašības ļauj drēbju pakaramo izmantot ne vien praktiskiem mērķiem: virsdrēbju novietošanai priekšnamā, bet arī dekoratīviem – kā pārliecinošu telpas interjera akcentu.

"Kad nauda runā, patiesība stāv klusu," saka latviešu naudas maisu idejas autore Ērika Māldere. Latviešu naudas maisus / spilvenus var izmantot naudas uzglabāšanai, krāšanai, kā arī izmantot kā dāvanu vai suvenīru. Dažādas formas, jo dažāds ir naudas ieguves veids, atšķirīgs lielums, lai atšķirtu lielo naudu no mazās. Rotājumam izmantoti latvju tautai raksturīgi ornamentu fragmenti ar sargājošu nozīmi. "Maisiņiem nav nepieciešams atcerēties ne PIN kodu, ne paroles, ne kartes, pat ne bankas darba laiku!" stāsta Ērika Māldere.

Krēsls, dīvāns, sols... un ir grīdsēdis! "Grīdsēdis ir izstrādāts ar mērķi radīt brīvu atmosfēru atpūtai, iespaidojoties formas izvēlē no sēdoša cilvēka aprisēm," stāsta jaunais dizainers Rūdolfs Strēlis. Grīdsēža izveidē ir izmantots filcs. Cietajai formas daļai tas tiek piesūcināts ar poliestera sveķiem, tādējādi paplašinot materiāla lietošanas iespējas un izturību, bet sēdošā daļa ir no nepiesūcinātas kārtas.

Masīvkoka plaukts paredzēts grāmatu un citu priekšmetu novietošanai. Iezāģējumi veidoti tā, lai fiksētu grāmatas vertikālā stāvoklī. "Plaukts izgatavots no ozolkoka, kas simbolizē pamatīgumu un mūžīgumu," stāsta jaunā dizainere Ilze Žūriņa.

 

"Făvola" aizslietnis ļauj nodalīt telpu, radīt romantisku noskaņu, noslēpt to, kas slēpjams un izcelt to, kas skaists. "Mājās guļamistabā vai viesistabā, ģērbtuvē vai priekšnamā, birojā, frizētavā, skaistumkopšanas salonā vai zobārsta uzgaidāmajā telpā... Ļauj savai fantāzijai sekot pasakainajiem tēliem un izmanto aizslietni jebkurā situācijā!" iedvesmo dizainere Liene Jākobsone. Aizslietnis izgatavots no bērza saplākšņa, tonēts melnā krāsā, saglabājot redzamu koka faktūru.


Ekskluzīvs, emocionāls gaismas ķermenis ar nosaukumu "Jubilācija". "Tā senāk sauca īpašus Viduslaiku garīgās mūzikas skaņdarbus, jeb Visur nav ledus, kur kāja slīd, visur nav zelts, kur gaisma spīd," citējot latviešu sakāmvārdu, savu darbu raksturo Aigars Lenkēvičs.

 

"Cardtoon" stends ir gatavots no dabai draudzīga materiāla – kartona. Tas sastāv no moduļiem, kas savienoti savā starpā, neizmantojot papildu stiprinājumus. Stends ir viegli saliekams, izjaucams, transportējams un uzglabājams. "To var izmantot gan kā dizaina elementu, gan izstādēs un veikalos," – tā stenda radītājs Boriss Krutiks.


Žurnālu galdu sērija "Rondo", kur var noslēpt ikdienas lietas: avīzes, žurnālus, pultis utt. "Pagriežot rotējošās galdu virsmas, sānos atveras brīvs tilpums, kurā ievietot dažādas lietas, aizverot galdu ciet, tas saglabā eleganto apaļo formu," galda iespējas atklāj populārais dizainers Aigars Meždreijs.

Trepju "Led Zeppelin" nosaukums radies no slavenās rokgrupas populārākās dziesmas "Stairway to Heaven" jeb "Kāpnes uz debesīm". Trepes var novietot trīs veidos, izvēloties sev vēlamo un ērtāko katrā situācijā. "Trepju pakāpienu galos ir izgriezumi priekšmetu novietošanai, atrisinot nemitīgo augšā, lejā kāpšanu pēc kāda instrumenta. Novietotie priekšmeti kāpšanai netraucē," labumus uzskaita idejas autors Artūrs Analts.

"Saldais dzintars" ir divi vienā – saldums un suvenīrs, kura garšu veido veselīgi produkti: smiltsērkšķi, cidonijas, dzērvenes, rudzu iesals. "Katrs gabaliņš ir roku darbs," stāsta autore Karīna Šišlo.

 

Modulāra sēdmēbele "Latvieša krēsls" – kompakts, viegli saliekams un pārvietojams. Krēslu atzveltnes ir galvenie atslēgas moduļi pie sēdmēbeļu radīšanas, kuras kombinācijā ar sēdvirsmas plāksnēm ļauj modelēt dažādas funkciju sēdmēbeles atbilstoši lietotāju vēlmēm un dzīves stilam. "Mēbeles sēdēšanai un komunikācijai divatā, sēdmēbele darbam, kā arī mēbeles individuālai sēdēšanai," uzskaita dizainers Mārtiņš Vītols.


Skulptūrgaismekļu "Greeco" uzstādījums ir ielaist pasaules kultūrvēsturisko mantojumu cilvēku mājās kā apgaismojumu, izmantojot šim nolūkam negaidītu materiālu – sizālu. "Gaismekļos apvienotas trīs funkcijas: dekoratīvs objekts dienā, naktslampa vakarā un mirdzošs orientieris naktī, " stāsta gaismekļu veidotāja Irina Kričalo.

 


"Memo Tree" ir dekoratīvs interjera priekšmets biroju individualizācijai. Sienas dekors, kas vienlaikus izpilda atgādinājumu dēļa funkciju. "Naktī pie izslēgtā apgaismojuma "Memo Tree" mirdz un sniedz telpai mistisku nokrāsu," stāsta Irina Kričalo.

 

Izstādē "Baltic Furniture 2011", kas no 6. līdz 9. oktobrim notiks Ķīpsalā, pirmo reizi varēs novērtēt Baltijas valstu mēbeļu ražotāju kopēju ekspozīciju. Izstādes akcenti – kvalitatīvas, funkcionālas mēbeles un dizains visdažādākajās tā izpausmēs!Aiga Kupre-Vociša,
BT 1 sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Pēdējās ziņas

2011-09-21 „Diena bez auto” – esi aktīvs un piedalies
2011-09-21 Turības pārstāve Pasaules tūrisma organizācijas konferencē prezentē augstskolas sadarbību ar Āfriku
2011-09-21 NO 22. SEPTEMBRA - BIĻEŠU IEPRIEKŠPĀRDOŠANA UZ DECEMBRA IZRĀDĒM
2011-09-21 Līgatnē atklāj Zivju nārsta vērošanas taku
2011-09-21 Līgatnē pie Vienkoču parka notiks rudens tirdziņš
2011-09-21 OpenStreetMap kartes zīmēšanas pasākums Līgatnē
2011-09-21 Turpinās 4. ērģeļmūzikas festivāls „Vox Angelica”
2011-09-21 BalticMiles pievienojas kruīzu ceļojumu kompānija Baltic GSA
2011-09-20 Uzņēmējus aicina piedalīties gaismas festivālā „Staro Rīga”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski