Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Turpinās 4. ērģeļmūzikas festivāls „Vox Angelica”

2011-09-21

Ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu jau ceturto gadu Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiek  ērģeļmūzikas festivāls „Vox Angelica”, kas šoruden piedāvā ceļojumu Eiropas ērģeļmūzikas zemēs laikā no 18. septembra līdz 9. oktobrim.
 
„Ērģeļmūzikas festivāls „Vox Angelica” Dubultu evanģēliski luteriskajā baznīcā kļuvis par ikgadēju notikumu Jūrmalas pilsētas kultūras dzīvē un šogad notiek ceturto reizi. Pagājušajā gadā festivāls bija veltīts latviešu mūzikai, bet šogad tā iecere ir ar ģeogrāfiski plašāku tematisku ievirzi – „Ceļojums Eiropas ērģeļmūzikas zemēs”, informē festivāla producente Edīte Alpe. „Vācija, Francija, Itālija ir valstis, kurās ērģeļmāksla attīstījusies daudzu gadsimtu garumā un katrā no šīm vietām ar atšķirīgu kolorītu, kas dod iespēju veidot daudzveidīgas koncertu programmas, kā arī runāt par Eiropas ērģeļkultūras mantojuma daudzpusīgumu. Koncertu programmas veido romantisma laikmeta kompozīcijas, tādējādi vienojot dažādu zemju viena laikmeta skanisko ainavu.”

Viens no festivāla mērķiem visus gadus ir bijis parādīt ērģeles kā universālu instrumentu karalieni – ne tikai kā spilgtu solisti, bet arī kā lielisku sadarbības partneri kopā ar citiem solistiem – dziedātājiem un instrumentālistiem –, kas pavadījumā spēj uzņemties pat orķestrālas funkcijas.

Ar franču mūzikas programmu festivāla atklāšanā 18. septembrī muzicēja ērģelnieki Edīte Alpe un liepājnieks Lotars Džeriņš, kā arī Latvijas nacionālās operas solisti Inga Šļubovska un Raimonds Bramanis.

Otrs festivāla koncerts 25. septembrī domāts ģimenēm ar bērniem – skanēs populārās Sergeja Prokofjeva simfoniskās pasakas „Pēterītis un vilks” ērģeļu versija, bet pasaku ar vizuālu tēlu palīdzību koncerta gaitā stāstīs aktieris Varis Klausītājs.

Visos festivāla koncertos klausītājiem ir iespēja vērot mūziķu tuvplānus ekrānā.

Oktobrī būs vēl divi koncerti, kas veltīti Vācijas un Itālijas mūzikai. Tajos dzirdēsim ērģelnieci Larisu Bulavu, čellistu Leonu Veldri un vijolnieku Gidonu Grīnbergu, kā arī viesmāksliniekus no Itālijas – ērģelnieku Karlo Benatti un dziedātāju Ievu Manoni. 
 
Ieeja festivāla koncertos par ziedojumiem.
 
Līdz ar Jūrmalas pilsētas domi festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Radio Klasika un Dārza centrs „Lielupe”.
 
Vairāk informācijas www.dubultudraudze.lv.

 

 

 

Veronika Ramāne,
Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste

 

Pēdējās ziņas

2011-09-21 „Diena bez auto” – esi aktīvs un piedalies
2011-09-21 Turības pārstāve Pasaules tūrisma organizācijas konferencē prezentē augstskolas sadarbību ar Āfriku
2011-09-21 NO 22. SEPTEMBRA - BIĻEŠU IEPRIEKŠPĀRDOŠANA UZ DECEMBRA IZRĀDĒM
2011-09-21 Līgatnē atklāj Zivju nārsta vērošanas taku
2011-09-21 Līgatnē pie Vienkoču parka notiks rudens tirdziņš
2011-09-21 Spilgtākie dizaineru darbi izstādē "Baltic Furniture 2011"
2011-09-21 OpenStreetMap kartes zīmēšanas pasākums Līgatnē
2011-09-21 BalticMiles pievienojas kruīzu ceļojumu kompānija Baltic GSA
2011-09-20 Uzņēmējus aicina piedalīties gaismas festivālā „Staro Rīga”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski