Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Uguns nakts Vienkoču parkā

2011-09-20

Šī gada 1. oktobrī notiks gadskārtējā Uguns nakts Vienkoču parkā.

Tas ir noskaņu un gaismas pasākums ar nolūku padarīt vienu īso rudens dienu garāku, sasildīt sevi ar sveču izstaroto gaismu un siltumu, pozitīvi uzlādēties ziemas tumšajam periodam, lai vieglāk būtu sagaidīt pavasari. Viss Vienkoču parka Gaismas mežiņš tiks izlikts ar svecēm. Visā meža pudurī ir izvietoti vienkoču gaismas ķermeņi, kas arī tiks izgaismoti ar svecēm, iegūstot savdabīgu āra apgaismojumu.

Pa dienu no plkst. 10:00 pie Vienkoču parka darbosies mājražotāju rudens labumu tirdziņš, kurā muzicēs vietējais pūtēju orķestris. Parka teritorijā darbosies dažādas amatnieku darbnīciņas, kurās prasmes varēs apgūt ikviens interesents. Gaismu mežs tiks iedegts līdz ar krēslas iestāšanos un gaismu noskaņu papildinās folkloras kopa Ore, kur uz tautas instrumentiem spēlētas mūzikas pavadījumā varēs izdejoties pēc sirds patikas un iemācīties senās latviešu dejas. Meža namiņā pie vietējās raganas varēs izzīlēt savu nākotni. Plkst. 21:00 notiks tradicionālais lāpu gājiens pa Vienkoču parka takām, veidojot šķietami nebeidzamu uguns čūsku, kura lokās pa reljefajām takām. Lāpu gājiens noslēgsies ar „Fire Spirit” ugunsžonglieru šovu „Pulsa efekts” perkusiju pavadībā.

Visas dienas un vakara garumā par apmeklētāju labsajūtu rūpēsies Vilhelmīnes dzirnavu virtuve, kura piedāvās īpašo Meža zupu un citus labumus. Neizpaliks arī tradicionālā uz ugunskura vārītā Vienkoču zāļu tēja.

Aicinām gūt šīs sajūtas kopā un papildināt gaismu mežu ar savu līdzi paņemto gaismiņu. Tie, kam līdzi būs sava dārza svece, saņems 50 % atlaidi ieejas maksai. Pārējiem ieejas maksa būs tāda pati, kā ikdienā. Lāpu gājienam vēlams paņemt līdzi kādu lāpu.

Dienas gaitā iespējams apmeklēt arī Līgatnes dabas takas, kur no plkst. 12:00 ikviens ir aicināts uz gudras sēņošanas dienu.

Tiem, kuri 1.oktobrī netiek uz Tirdziņu un amatnieku darbnīcām Vienkoču parkā, to ir iespēja izdarīt 24. septembrī. Šajā dienā darbosies gan mājražotāju tirdziņš, gan vienkoču grebšanas prasmju skola un darvas ceplis, kā arī ikvienam būs iespēja nobaudīt uz ugunskura vārītu Vienkoču zāļu tēju.

Rihards Vidzickis
www.vienkoci.lv

Pēdējās ziņas

2011-09-20 Uzņēmējus aicina piedalīties gaismas festivālā „Staro Rīga”
2011-09-20 Notiks JAUNIEŠU ETNO DIENAS 2011
2011-09-20 13. Latvijas koru saieta balvu saņem jauktais koris „Pa saulei”
2011-09-20 Jūrmala – labākais Baltijas jūras kūrorts – Maskavā piedalīsies rudens lielākajā tūrisma izstādē „Atpūta 2011”
2011-09-19 Rīgas mākslas telpā būs apskatāma Ilzes Jaunbergas pirmā personālizstāde „EVVIVA CARNEVALE!”
2011-09-19 Noslēgusies Latvijas kultūras darbinieku konference
2011-09-19 TIKS PIEŠĶIRTA MĀKSLAS AKADĒMIJAS BALVA 2011
2011-09-16 Vasaras tūrisma sezonas laikā Ventspils apmeklētāju skaits palielinājies par 29%
2011-09-15 Latvija plāno izstāties no Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules Tūrisma organizācijas

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski