Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvija plāno izstāties no Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules Tūrisma organizācijas

2011-09-15

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un šodien, 15.septembrī, iesniedz starpinstitūciju saskaņošanai likumprojektu „Par Pasaules Tūrisma organizācijas statūtu denonsēšanu”, kas paredz Latvijas izstāšanos no Apvienoto Nāciju Organizācijas Pasaules Tūrisma organizācijas (turpmāk – ANPTO).

EM ir izvērtējusi ieguvumus no Latvijas dalības ANTPO atbilstoši ikgadējās biedra naudas apmēram un uzskata turpmāku dalību šajā organizācijā par nelietderīgu. Diskusija ar tūrisma nozari par dalības nepieciešamību organizācijā tika uzsākta jau 2010.gadā un pieņemtajam lēmumam atbalstu pauda Latvijas Tūrisma konsultatīvās padomes un Tūrisma attīstības valsts aģentūras konsultatīvās padomes biedri, norādot, ka finanšu līdzekļus lietderīgāk būtu novirzīt tūrisma mārketinga aktivitāšu īstenošanai, tostarp, Latvijas prioritārajos tūrisma mērķa tirgos.

Vienlaikus vēlamies uzsvērt, ka dalības turpināšana ANPTO nav izšķiroša, lai Latvija īstenotu izvirzītos mērķus un uzdevumus tūrisma nozares attīstībai, jo starptautiskā līmenī Latvijas interešu pārstāvniecība tūrisma jomā pamatā tiek nodrošināta, piedaloties Eiropas tūrisma institūciju darbā. Latvija regulāri piedalās Eiropas Komisijas Tūrisma konsultatīvās komitejas darbā, kurā tiek izskatīti jautājumi, kas saistīti ar Eiropas Savienības vienotās tūrisma politikas ietvaru, kā arī dalībvalstu iniciatīvām un sadarbības koordināciju tūrisma sektorā Eiropā un pasaulē. Bez tam Latvija ir biedrs arī Eiropas Ceļojumu komisijā, kas nodarbojas ar Eiropas un arī Latvijas kā tūrisma galamērķa atpazīstamības veicināšanu. Savukārt tūrisma komersanti, izglītības iestādes un citas ieinteresētās puses var kļūt par ANPTO asociētajiem biedriem, apmeklēt organizācijas rīkotos pasākumus, saņemt informatīvos materiālus neatkarīgi no tā, vai attiecīgā valsts ir vai nav pilntiesīgais ANPTO biedrs.

Norādām, ka 2011.gadā Latvijas dalības maksa ir 41 903 Ls (59 623 EUR), kas ir viena no lielākajām iemaksām, ko EM veic no valsts budžeta līdzekļiem par Latvijas dalību kādā no starptautiskajām organizācijām.

Latvija ANPTO uzņemta 2003.gada 20.oktobrī, bet par pilntiesīgu biedru kļuva 2005.gada 1.janvārī. Dalība šajā organizācijā Latvijai dod iespēju piedalīties starptautiska mēroga tūrisma pasākumos, kā arī piedalīties dažādu projektu realizēšanā. Tā kā ANPTO, veicinot tūrisma attīstību pasaulē, īpašu uzmanību pievērš attīstības valstu interesēm tūrisma jomā, lielākā daļa organizācijas pasākumu ir orientēti uz attīstības valstu (Rietumu un Dienvidāfrikas, Centrālamerikas un Āzijas) jautājumiem tūrisma jomā un bieži vien nav aktuāli Latvijas tūrisma nozarei.

Līdz šim Latvija galvenokārt ir izmantojusi ANPTO pakalpojumus, kas saistīti ar informācijas ieguvi un izziņu – elektroniskās un drukātās publikācijas, kā arī bezmaksas statistikas datubāzi.

 


Elita Rubesa-Voravko,
LR Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās ziņas

2011-09-15 Pasaulslavenais “Cirque du Soleil” Ziemassvētku nedēļā Rīgā izrādīs priekšnesumus visai ģimenei
2011-09-15 SEZONAS PIRMĀ PIRMIZRĀDE KAMERZĀLĒ - "TRILLERIS"
2011-09-15 5.oktobrī Izstāžu namā koncertprogramma "Pasakas par ziediem"
2011-09-15 Palīdzēsim mūsu četrkājainajiem draugiem Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē Līčos
2011-09-15 Notiks otrā konference „Jūrmala – Raiņa un Aspazijas pilsēta”
2011-09-14 Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde „Draiskās lelles”
2011-09-14 Daugavpils Universitāte iesaistīsies Zinātnieku nakts pasākumos
2011-09-14 Labklājības ministrija Biznesa augstskolai Turība piešķīrusi Ģimenei draudzīga komersanta statusu
2011-09-14 Aicinājums uz riteņu parādi „Visi uz ripuļiem!”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski