Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Turaidas muzejrezervātā atver jaunas ekspozīcijas

2011-09-13

Turaidas muzejrezervātā 16. septembrī plkst. 10.00 apmeklētājiem tiks atvērtas jaunas ekspozīcijas -„Turaidas muižas pārvaldnieka vecās mājas izpēte un restaurācija” un interjera ekspozīcija „Turaidas muižas pārvaldnieka dzīvojamā māja” . Turaidas muižas pārvaldnieka dzīvojamā māja un jaunās ekspozīcijas šogad būs atvērtas katru dienu no 16. septembra līdz 31. oktobrim un būs kā atsevišķs papildus piedāvājums muzeja apmeklētājiem. Tā kā ekspozīciju apskate būs ierobežota un sāksies katrā noteiktajā stundā (10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00), interesentiem lūgums iepriekš pieteikties pa tālr. 67972367 vai e-pastu: turisms.tmr@apollo.lv.

Turaidas muzejrezervāta uzdevums ir saglabāt nākamajām paaudzēm vienu no senākajiem Latvijas valstiskajiem veidojumiem – Turaidas vēsturisko centru – ar kultūras pieminekļu kompleksu. Jau ilgāku laiku vēsturiskā centra ēkās ik gadu tiek radītas un iekārtotas jaunas ekspozīcijas, kas stāsta par tūkstošgades notikumiem šajā teritorijā Latvijas un Eiropas vēstures notikumu kontekstā.

Ekspozīcijas „Turaidas muižas pārvaldnieka vecās mājas izpēte un restaurācija” un interjera ekspozīcija „Turaidas muižas pārvaldnieka dzīvojamā māja” ir tapušas rūpīga ēkas arhitektoniski mākslinieciskās izpētes, krājuma pētniecības un kvalitatīva restaurācijas darba rezultātā. Pārvaldnieka dzīvojamā māja ar lielu autentisku elementu īpatsvaru ir viena no vecākajām koka ēkām Turaidas muižas saimnieciskajā centrā. Ēka ir tipisks 19. gadsimta pirmās puses Vidzemes muižu arhitektūras piemineklis, kas ietver sevī virkni Latvijas koka arhitektūrai raksturīgu pazīmju.

Ekspozīcijas iekļauj sevī stāstu par pašu būvi, interjeru un sniedz ieskatu tā laika dārza kultūrā. Interjera ekspozīcijā katra telpa iekārtota ar oriģinālām 19. gadsimta pirmās puses mēbelēm, dekoratīviem un sadzīves priekšmetiem, kuri kopumā rada priekšstatu par tā laika muižas pārvaldi un sadzīvi. Apmeklētājam ekspozīcijās būs iespēja iepazīt bīdermeiera laikam raksturīgus priekšmetus. Bīdermeiera stils ir viens no 19. gadsimta mākslas stiliem, kam ir sava loma Rietumeiropas un arī Latvijas kultūrā.

Muižas pārvaldnieka vecās dzīvojamās mājas restaurācija veikta, īstenojot Kultūras ministrijas, Valsts akciju sabiedrības „Valsts nekustamie īpašumi” un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas izstrādāto programmu „Mantojums -2018”. Māja ir programmas ietvaros ceturtais saglabātais un restaurētais objekts Turaidas vēsturiskajā centrā.

Ēkas kvalitatīvu restaurāciju un ekspozīciju izveidošanu nodrošināja Turaidas muzejrezervāta veiksmīgā sadarbība ar VAS „Valsts nekustamie īpašumi”, SIA „Arhitektes Ināras Caunītes biroju”, SIA „Balsts R” un SIA „Intarsija”.


Anda Skuja,
TMR Krājuma un izglītojošā darba daļas vadītāja

 

Pēdējās ziņas

2011-09-13 Starptautiskā lidosta “Rīga”, izvēloties vietējo partneri, ietaupa vismaz 24 tūkstošus eiro
2011-09-13 Mammadaba aicina svinēt rudens saulgriežus mežā
2011-09-13 Daugavpilī starptautiskā investīciju foruma ietvaros notiks izstāde „Uzņēmēju dienas”
2011-09-13 1.oktobrī Pļaujas svētku zaļais tirdziņš
2011-09-13 Par airBaltic reisiem 13.septembrī
2011-09-13 Tirdziņš un pēdējais brīvdabas koncerts - Latvian Blues Band Kalnciema kvartālā
2011-09-13 airBaltic vērsīsies Ģenerālprokuratūrā
2011-09-12 Rīgas Latviešu biedrībAS namam svinīgi piestipriNās Kultūras pieminekļa zīmi
2011-09-12 Kurzemes tūrisma asociācija laidusi klajā jaunu unikālu Kurzemes tūrisma rokasgrāmatu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski