Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kurzemes tūrisma asociācija laidusi klajā jaunu unikālu Kurzemes tūrisma rokasgrāmatu

2011-09-12

Jau iepriekš ziņots, ka Kurzemes tūrisma asociācija(KTA) Sabiedrības Integrācijas Fonda projekta „Kurzemes tūrisma asociācijas darbības pilnveidošana” ietvaros šogad iespiedusi rokasgrāmatu tūrisma pakalpojumu attīstībai, kuru plašākai tūrisma profesionāļu auditorijai prezentēja vakar Tūrisma Attīstības valsts aģentūrā.

Rokasgrāmata (pilns grāmatas nosaukums „Tūrisms Kurzemē. Labās prakses piemēri. Rokasgrāmata tūrisma pakalpojumu attīstībai”) paredzēta gan KTA biedriem, gan tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Kurzemē, gan arī Latvijas studentiem un tūrisma biznesa uzsācējiem. Grāmatas autori ir A.Gustovskis, M.Rozīte, J.Smaļinskis, J.Gailītis, S.Reimane, D.Grunsberga un holandiešu tūrisma profesionālis Bernards Lute, kurš jau 9 gadus pavadījis Kurzemē un grāmatā ievietojis savu skatījumu un vērtējumu par tūrisma attīstību Latvijā un Kurzemē. Tāpat grāmatā iekļautas intervijas, profesionāļu atziņas un vēsturiski materiāli par tūrismu Kurzemē no tūrisma ekspertiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Beļģijā, Itālijā, Īrijā, Somijā, Zviedrijā, Ugandā.

Grāmatā ir ietverti arī praktiski piemēri „dzīva” tūrisma pakalpojuma radīšanai Kurzemē, kā arī ārvalstu labās prakses piemēri tūrismā Nīderlandē, u.c. Visinteresantākie no tiem,- labās prakses piemēri par laimīgo govju hoteli, zirgu piena kosmētikas ražotni, kukurūzas labirintu, utt. Grāmatas galvenās sadaļas atspoguļo Kurzemes tūrisma vēsturi, kultūras tūrisma piemērus, unikālākos pasākumus, profesionālākās naktsmītnes un krodziņus Kurzemē, kā arī dabas, aktīvā, militārā un industriālā tūrisma labās prakses piemērus. Šeit detalizētāk izklāstīti arī jaunā inovatīvā krustpunktu velotīkla principi, par kuru nav citos Latvijas izdevumos.

Šī grāmata ir unikāla arī ar to, ka šeit pirmoreiz Kurzemes tūrisma vēsturē sīki un detalizēti pētīta tūrisma informācijas centru izveidošanās katrā Kurzemes novadā, sākot ar Rucavu un beidzot ar Dundagu, pieminot Kurzemes tūrisma informācijas centru bijušos un esošos vadītājus un darbiniekus. Tāpat minēti pirmie celmlauži tūrisma uzņēmumiem Kurzemē.

Jaunās grāmatas šobrīd tiek dāvinātas bibliotēkām, kā arī Kurzemes tūrisma asociācijas biedriem. Sakarā ar to, ka tās iespiestas par projekta līdzekļiem, tās netiks pārdotas veikalos. Grāmatu tirāža ir ierobežota, tāpēc plānojams, ka grāmatām drīzumā būs gan saturiska, gan vēsturiska vērtība.


MBA Artis Gustovskis,
KURZEMES TŪRISMA ASOCIĀCIJA

Pēdējās ziņas

2011-09-12 Rīgas Latviešu biedrībAS namam svinīgi piestipriNās Kultūras pieminekļa zīmi
2011-09-12 Rīgas domi apmeklēs Krimas Kūrortu un tūrisma ministrs
2011-09-12 Starptautiskais mākslas plenērs Daugavpilī “Marks Rotko 2011”
2011-09-12 Arsenāla kino neprāts atklāts!
2011-09-12 airBaltic valde piesaista papildus finansējumu, lidsabiedrībai segta pamatkapitāla apmaksas starpība
2011-09-09 Daugavpils novada dienas
2011-09-09 Turības pārstāve uzstāsies Pasaules tūrisma organizācijas konferencē Madridē
2011-09-09 Pārvērt makulatūru naudā un palīdzi dzīvniekiem!
2011-09-09 Siguldā atklās mākslinieku Strēļu izstādi „Dažādā pasaule”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski