Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Apskauj kokus!

2011-09-01

No 4. līdz 13. augustam Kolkā notika jauniešu apmaiņas projekts “Speak for Nature!”, kura ietvaros 25 jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem 10 dienas pavadīja, iepazīstot dabas daudzveidību un dažādus tās elementus, lai pēc tam video un fotogrāfijās atspoguļotu spilgtus un atmiņā paliekošus stāstus par dabā redzēto, dzirdēto, sajusto un piedzīvoto.

Projekta dalībnieki pārstāvēja četras valstis – Latviju, Austriju, Rumāniju un Bulgāriju – un projekta ietvaros viņiem bija iespēja piedalīties dažādās lekcijās un radošajās darbnīcās par bioloģijas, fotogrāfijas un komunikācijas tematiem, kā arī kopā strādāt pie fotogrāfiju un video projektiem, kas atspoguļo kādu īpašu dabas sastāvdaļu. Projektu atbalstīja arī AS „Latvijas valsts meži”, dāvinot dalībniekiem iespēju tikties ar dabas fotogrāfu Andri Eglīti un dzirdēt v iņa stāstījumu par fotogrāfa darbu un norisēm dabā.

Projekta noslēgumā tapa trīs foto un video stāsti, kurus dalībnieki veidoja, strādājot starptautiskās grupās un meklējot atbildes uz jautājumiem – kas dabā ir tas, kas mani aizrauj un aizkustina visvairāk? Ko es gribētu pastāstīt citiem? Izveidotie stāsti aicina gan aizmukt no ikdienas trokšņa un iepazīt to, kā skan daba, gan atvērt acis un palūkoties apkārt, ieraugot dabas skaistumu.

Viens no foto stāstiem – “Hug The Tree” (“Apskauj koku”) – ir īpaši veltīts koku tēmai. Foto stāsts aicina apskaut kokus, iemūžināt to fotogrāfijās un atsūtīt tās autoriem, kuri vēlāk visas iesūtītās fotogrāfijas apkopos interneta blogā. Stāsta Paula Āboliņa-Ābola, viena no autorēm: "Lai gan zinājām, ka Latvijā ir īstenotas daudz un dažādas kampaņas, kuru mērķis bija veicināt cilvēku izpratni par dabai draudzīgām tēmām, jutām, ka liela daļa no tām, n av radušas cerēto atsaucību. Arī mēs gribējām ļaut cilvēkiem aizdomāties par to, cik svarīga ir daba, ka katrs koks skaitās – un, tā kā cilvēki jūtas pasargāti, kad kāds viņus samīļo, kāpēc gan neapskaut kokus, kuri ir mums apkārt? Tie arī pelnījuši just to, ka mums rūp, ka mēs gribam palīdzēt dabai, jo tai ir nepieciešams mūsu atbalsts.”

Visus foto un video stāstus, kā arī fotogrāfijas no projekta var aplūkot šeit: http://www.homoecos.lv/lv/speak-for-nature

Projektu īstenoja biedrība “homo ecos:” un projekts “Pēdu stāsti” , un tas tapis ar ES neformālās izglītības programmas “Jaunatne darbībā” un AS “Latvijas valsts meži” projekta "Mammadaba" atbalstu

Avots: www.mammadaba.lv

Pēdējās ziņas

2011-09-01 Jelgavā notiks starptautiskais Baltijas valstu amatierteātru festivāls „Baltijas Rampa”
2011-09-01 Siguldas pilsētas kultūras nams aicina uz muzikālu izrādi bērniem
2011-09-01 SAULRIETA MŪZIKA ar Ievu Akurateri un grupu „Lidojošais paklājs”
2011-09-01 Kazdangas parka svētki 2011
2011-08-31 Rīgas mākslas telpā būs apskatāma Olafa Muižnieka personālizstāde „3D anatomija”
2011-08-31 10.septembrī Eiropas kultūras mantojuma dienās – vēsturisko interjeru apdares Cēsu Jaunajā pilī
2011-08-31 Gleznošanas studijas „Dzeltenā Dzeņa Ordenis” darbu izstāde
2011-08-31 Ekskursiju piedāvājums festivāla „Via Ķekava 2011” ietvaros
2011-08-31 1. septembra Zinību dienas izglītojoši izklaidējoši svētki „Būt vai nebūt, braukt vai palikt, mācīties vai nemācīties...”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski