Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas mākslas telpā būs apskatāma Olafa Muižnieka personālizstāde „3D anatomija”

2011-08-31

No 15.septembra Rīgas pilsētas izstāžu zāles „Rīgas mākslas telpa” Izglītības telpā būs apskatāma Olafa Muižnieka personālizstāde „3D anatomija” – pēdējos gados tapušie darbi datorgrafikā, kuru tapšanā izmantotas sarežģītas un reti izmantotas programmu iespējas, radot abstraktas ainas jeb „relatīvo realitāti”.

Olafs Muižnieks savos darbos rāda relatīvo realitāti, piekrītot Einšteina teiktajam, ka „Ne visam, ko var saskaitīt, ir jēga, un ne visu, kam ir jēga, var saskaitīt”.

Māksliniekam raksturīga grafikas programmu izmantošana ļoti netipiskā veidā, strādājot galvenokārt ar sarežģītām un reti izmantojamām programmu iespējām.

Pēdējo gadu darbiem, raksturīgi abstrakti sižeti un mazāk krāsu izmantošana. Darbi kļūst rafinētāki un grafiski filigrānāk izstrādāti, bieži vien pat kļūstot monohromi, lai grafiskums vēl vairāk tiktu uzsvērts.

Olafs Muižnieks pēc savas pārliecības mākslā ir reālists, taču studiju laikā dziļāk studējot sirreālistus un it sevišķi Salvadoru Dali saprata, ka reālismam var būt dažādas formas un sirreālā pasaulē ir vairāk vietas fantāzijai, lai parādītu savu attieksmi pret objektīvo realitāti.

Olafs Muižnieks dzimis 1936.gada 13.augustā, Rīgā. Līdzīgi daudziem savas paaudzes cilvēkiem, bērnībā izsūtīts uz Sibīriju. Latvijā atgriezies 1953.gadā, 1969.gadā pabeidzis Latvijas Mākslas Akadēmijas Grafikas nodaļu. Pēc akadēmijas beigšanas uzsācis darbu kombinātā „Māksla”, kur nostrādāti 25 gadus, veidojot interjerus un sienas gleznojumus neskaitāmos objektos Latvijā un visā Padomju Savienības teritorijā.

Kopš 1969.gada O.Muižnieks ir Mākslinieku savienības biedrs. Māksliniekam bijušas 29 personālizstādes un neskaitāmas grupu izstādes Latvijā un ārzemēs. Mākslas darbi atrodami; Zviedrijas karaliskās ģimenes īpašumā, Krievijas naudas kaltuves centrālajā birojā, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.

Līdz 1980. gadiem strādājis galvenokārt grafikas tehnikās; ofortā un litogrāfijā, vēlāk pievērsies arī eļļas glezniecībai. 1994.gadā uzsācis nodarboties ar tajā laikā vēl pilnīgi nezināmo datorgrafiku.

Šobrīd mākslinieks ne tikai glezno un veido datorgrafikas darbus, bet arī ir pasniedzējs Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē.

Šī ir Olafa Muižnieka trīsdesmitā personālizstāde, kura sakrīt arī ar mākslinieka septiņdesmit piekto jubileju.

Izstāde „3D anatomija” būs apskatāma līdz 14. oktobrim.


Laura Vaļuma,
SIA Rīgas nami
Pasākumu centru pārvalde
Klientu servisa speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2011-08-31 10.septembrī Eiropas kultūras mantojuma dienās – vēsturisko interjeru apdares Cēsu Jaunajā pilī
2011-08-31 Gleznošanas studijas „Dzeltenā Dzeņa Ordenis” darbu izstāde
2011-08-31 Ekskursiju piedāvājums festivāla „Via Ķekava 2011” ietvaros
2011-08-31 1. septembra Zinību dienas izglītojoši izklaidējoši svētki „Būt vai nebūt, braukt vai palikt, mācīties vai nemācīties...”
2011-08-30 NO 31. AUGUSTA - BIĻEŠU IEPRIEKŠPĀRDOŠANA UZ IZRĀDĒM NOVEMBRĪ UN UZ IZRĀDES "DŽONS NEILANDS" ATJAUNOJUMU JŪNIJĀ
2011-08-30 DEVIŅAS LATVIJAS SKOLAS KĻŪS PAR MAMMADABA VĒSTNIECĪBĀM
2011-08-30 SEPTEMBRIS JAUNMOKU PILS MUZEJĀ
2011-08-30 Pirmklasnieku sumināšana Tērvetes dabas parkā
2011-08-29 Fotoizstāde „Ar zviedru acīm?”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski