Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

NO 31. AUGUSTA - BIĻEŠU IEPRIEKŠPĀRDOŠANA UZ IZRĀDĒM NOVEMBRĪ UN UZ IZRĀDES "DŽONS NEILANDS" ATJAUNOJUMU JŪNIJĀ

2011-08-30

31. AUGUSTĀ sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm NOVEMBRĪ, kad paredzētas trīs pirmizrādes – MARLĒNA Lielajā zālē, GŪSTEKNIS PILĪ Mazajā zālē un DULLAIS Kamerzālē. Vienlaikus sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Ādolfa Alunāna oriģināldramatiskās pasakas ar Raimonda Paula mūziku DŽONS NEILANDS atjaunojuma izrādēm sezonas izskaņā JŪNIJĀ.

Lielajā zālē novembrī gaidāma Raimonda Paula, Evitas Mamajas un Leona Brieža mūzikla MARLĒNA pirmizrāde ar RĒZIJU KALNIŅU titullomā. 25. novembrī plānota pirmizrāde izdevniecības „Žurnāls SANTA” 20 gadu jubilejā, pirmizrāde - 26. NOVEMBRĪ. Dievišķā Marlēna Dītriha – viņa bija visspožākā no kinozvaigznēm. Viņa kļuva par elku gan vīriešiem, gan sievietēm. Viņa spēlēja eņģeļus un padauzas. Viņa noteica laikmeta modi. Viņa bija sapņu sieviete. Vēl joprojām viņa ir ikona. Sieviete – noslēpums. Viņas noslēpums pieder viņai vienai. Šis ir mēģinājums tam pieskarties. Līdzās Marlēnas Dītrihas atveidotājai Rēzijai Kalniņai lomās iejutīsies Artūrs Skrastiņš (Ērihs Marija Remarks, rakstnieks), Ģirts Ķesteris (Žans Gabēns, aktieris), Artis Robežnieks (Ernests Hemingvejs, rakstnieks), Indra Briķe (Lenija Rīfenštāle, kino režisore), I lze Ķuzule-Skrastiņa (Marija Riva, Marlēnas meita), Aldis Siliņš (Džozefs fon Šternbergs, kino režisors), Ieva Pļavniece (Grēta Garbo, aktrise), Ērika Eglija (Koko Šanele), Mārtiņš Počs (Čārlijs Čaplins, aktieris, režisors), Inita Dzelme (Vivjēna, Marlēnas asistente), Gints Andžāns un Dainis Grūbe (Zaldāti, lokāla apmeklētāji utt.). Pie klavierēm - Maestro Raimonds Pauls. Mūziklu iestudē režisore Inese Mičule.

15. NOVEMBRĪ Mazajā zālē notiks Raimonda Staprāna dokumentāldrāmas GŪSTEKNIS PILĪ pirmizrāde, ko iestudēs Kārlis Auškāps. Pagātni nevar atgriezt, bet var mēģināt izprast. Līdz ar silto, saulaino pavasari 1940. gada 17. jūnijā Rīgas ielās parādās tanki ar sarkani krāsoto zvaigzni uz bruņu torņiem. Vēl paliek cerības, ka mūsu valsts ir patstāvīga, neatkarīga un brīva un tāda arī paliks. Bet ko var izdarīt mazā Latvija, kad iet bojā lielās Eiropas valstis? Vēstures gaita ir neapturama, un cilvēks tik ātri pierod pie važām. „Es palikšu savā vietā, jūs palieciet savās,” – cilvēks, kurš teicis šos katram latvietim zināmos vārdus, izolēts no ārējās pasaules un pilnīgi ignorēts, mīt Rīgas pilī. Viss ir jau iepriekš nolemts – kā izrāde, kā traģikomisks leļļu teātris. Jauniestudējumā lomas uzticētas Jurim Kalniņam, Pēterim Liepiņam, Gintam Grāvelim, Laurim Dzelzītim, Jurim Bartkevičam u n Pēterim Šogolovam.

16. NOVEMBRĪ Kamerzālē izrādi DULLAIS, kas veidota pēc Sudrabu Edžus darba motīviem, piedāvās režisori Mārtiņš Eihe un Krista Burāne. Dullais. Tā viņu mīļi sauc mamma. Viņš ir “savādāks” - sarežģītāks, vienkāršāks, tiešāks. Arī divdesmit piecu gadu vecumā viņš ir liels, neveikls, mīļš bērns. Dullā tēvs, sapratis, cik “savādāks” ir dēls, drīz pēc dzemdībām viņus pameta. Dullais dzīvo kopā ar mammu kādā noslēgtā Latvijas mazpilsētā. Mamma ir skolotāja. Pēc kāda traģiska notikuma mamma ir spiesta pieņemt lēmumu, ka Dullajam ir jādodas prom. Pēdējo nakti Dullais pavada pagalmā zem vecās ābeles, kura apsala tajā ziemā, kad viņš dzima, un ne reizi pēc tam nav uzziedējusi. Lomās iejutīsies Esmeralda Ermale, Lauris Subatnieks, Elīna Dzelme un Artūrs Dīcis.

31. augustā sāksies arī biļešu iepriekšpārdošana uz Ādolfa Alunāna oriģināldramatiskās pasakas ar Raimonda Paula mūziku DŽONS NEILANDS atjaunojuma izrādēm sezonas izskaņā JŪNIJĀ. Joku luga no Ādolfa Alunāna „Džons Neilands” ir Dailes teātra leģenda, ko vērts atdzīvināt. Izrādes atjaunojums Kārļa Auškāpa režijā ar pa daļai pavisam jaunām dekorācijām un pa daļai pavisam jauniem aktieriem būs ekskluzīva iespēja atkal satikties ar vienu no savulaik visvairāk skatītajām un visilgāk spēlētajām Dailes teātra izrādēm – tikai 10 izrādēs sezonas noslēgumā jūnijā! Šobrīd pārdošanā pieejamas 9 izrādes – 10., 12., 13., 15., 16., 17., 19., 20. un 21. JŪNIJĀ. Titullomu atveidos ARTŪRS SKRASTIŅŠ, pārējās lomās - Ieva Segliņa (Leontīne, viņa meita), Jānis Paukštello (Klumpočs, pilsētas balbieris), Intars Rešetins (Jurģis, augļotājs), Pēteris Liepiņš (Anspēka tēvs, vecs zvejnieks), Artis Robežnieks (Reinhards, viņa dēls), Rēzija Kalniņa (Trīne, istabas meita), Ģirts Ķesteris (Griborskis), Mārtiņš Počs (Jākobsons), Harijs Spanovskis (Ierēdnis iz guberņas pilsētas), Ērika Eglija (Eisbeina kundze, kāda miesnieka sieva), Lauris Subatnieks (Kāds policijas ierēdnis), Aldis Siliņš (Kāds sulainis) un Dainis Gaidelis (Suflieris). Solo kvartets dziedāšanas biedrībā būs Valdis Liepiņš (Felzners), Lauris Dzelzītis (Dreifelds), Gints Grāvelis (Bauers) un Kristaps Rasims (Upmans).

Dailes teātris turpina piedāvāt arī ikmēneša izrādes par īpašām cenām – 1. novembrī uz komēdiju „Manu sievu sauc Moriss” visu biļešu cena būs 3 un 4 lati.

Jūsu Dailes teātris
www.dailesteatris.lv

Pēdējās ziņas

2011-08-30 DEVIŅAS LATVIJAS SKOLAS KĻŪS PAR MAMMADABA VĒSTNIECĪBĀM
2011-08-30 SEPTEMBRIS JAUNMOKU PILS MUZEJĀ
2011-08-30 Pirmklasnieku sumināšana Tērvetes dabas parkā
2011-08-29 Fotoizstāde „Ar zviedru acīm?”
2011-08-29 Tirdziņš un PUTNU OPERA Kalnciema kvartālā
2011-08-29 Daugavpilī - Eiropas nocietināto ideālo pilsētu iniciatīvas konference
2011-08-26 Svētku salūts, romantisks koncerts un brīvdabas kino noslēgs Jūrmalas vasaras kūrortsezonu
2011-08-26 Šogad, visu rudeni Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra ekspozīciju zālē būs skatāma mini izstāde par kāzām
2011-08-26 Talsos notiks Ģimeņu sporta festivāls

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski