Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

SEPTEMBRIS JAUNMOKU PILS MUZEJĀ

2011-08-30

1. septembrī – sāc skolas gaitas kopā ar Mammadaba aktivitātēm un iepazīsti Jaunmoku pili!

*Orientēšanās pils parkā un muzejā.

*Dzīvnieku un putnu atpazīšana Meža ekspozīcijā.

*Nākotnes televīzijas zīmēšana Lattelecom izstādē „Senais un mūsdienīgais”.

Visiem pirmklasniekiem bezmaksas ieeja muzejā un saldējuma kokteilis kafejnīcā „Liepaleja” !

&Līdzi jābūt personas apliecinošam dokumentam.

 

Pieaugušo izglītības nedēļas ietvaros Jaunmoku pils muzejs piedāvā

2. septembrī pl.18:00 TĒJAS VAKARS ar ārstniecisko ievārījumu un tēju degustāciju. Dalības maksa –Ls 2, pieteikties iepriekš.

3. septembrī pl.13:00 PĒCPUSDIENA GARDĒŽIEM UN DABASMĪĻIEM

*„Ābols – veselībai, skaistumam un kārumam” – praktiski un teorētiski padomi ābolu sagatavošanai ziemai.

*„Liepu alejas noslēpumi” – izzinoša ekskursija pa senajām pils alejām kopā ar valsts vides inspektori Aiju Penderi.

Dalības maksa – Ls 2, pieteikties iepriekš.

 

No 13. augusta

JAUNMOKU PILS VĒSTURES LAPPUSES

Sākot no 13. augusta Jaunmoku pilī ir apskatāma izstāde, kas attēlo muižas vēsturi no 19. gs. beigām līdz pat mūsdienām, īpaši akcentējot pils pastāvēšanas 110 gadus un ar to saistītos notikumus. Izstādē izmantotas fotogrāfijas un dokumenti no Jaunmoku pils muzeja krājuma un arhīva.

 

RĪGAS SKATI JAUNMOKU PILS KRĀSNS PODIŅOS

Izstāde veltīta unikālajai apgleznoto podiņu krāsnij, kas izgatavota 1901. gadā Rīgā ģipša un keramikas fabrikā “Zelm@Boehm” (Celms un Bēms). Kopš 1996. gada krāsns ir Valsts kultūras piemineklis. Fotogrāfa, vēsturnieka Vitolda Mašnovska fotogrāfijās iespējams salīdzināt uz podiņiem attēlotos skatus pirms vairāk nekā simts gadiem ar mūsdienu Rīgu.

 

Līdz 2. oktobrim

SIGNE FLORENTIS – ZIEDOŠĀ ZĪME

Fotogrāfa Andra Zēgnera radošās izpausmes, atklājot aizvien neparastākas formu un krāsu kombinācijas, kas iešifrētas tulpēs, magonēs, rozēs un īrisos, cenšoties gan pietuvoties zieda kā trauslas, neizpētītas matērijas iespējām, gan fiksēt dažādas, mazāk ierastas ziedu formu un krāsu vizuālas interpretācijas, kas nereti līdzinās abstrahētiem mākslas darbiem. Jaunmoku pils izstāžu zālēs eksponēti 16 darbi.

 

GAISMAS GLEZNIECĪBA JŪGENDSTILA PERIODĀ

Izstāde stāsta par fotogrāfijas un fototehnikas attīstību Latvijā 20. gs. sākumā, vizuāli atainojot tā laika modes tendences fotogrāfiju izgatavošanā. Izstādē izmantotas senās fotogrāfijas un fotoaparāti no Pētera Korsaka privātkolekcijas, Latvijas Fotogrāfijas muzeja, kā arī skaņu aparāti no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma.

SENAIS UN MŪSDIENĪGAIS

Telekomunikāciju vēstures izstāde, ko pils 110 gadu jubilejai par godu izveidojis vadošais Latvijas telekomunikāciju operators Lattelecom. Īpaši izveidotajā interaktīvajā izstādē ir apskatāma daļa no Lattelecom vēsturisko tālruņu kolekcijas, kā arī ir iespēja izbaudīt mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas.

 

Līdz 28. oktobrim

MIRKĻU KLUSAJĀ VALODĀ…

Autoriem Česlavam Mazulim, Marikai Eglītei un Vitai Ošai fotografēšana nav pamatdarbs, bet gan hobijs, aizraušanās jau kopš bērna dienām. Kad ikdienas ārsta, skolotājas un grāmatvedes pienākumi ir nolikti malā, var pievērsties fotografēšanai, kas visiem trim autoriem palīdz relaksēties. Fotografēšana dod spēju ielūkoties dabas procesos, cilvēkos, viņu darbos un saskatīt to, ko ikdienas skrējienā cilvēka acs pat nepiefiksē. Izstādē piedāvājam apskatīt 61 fotogrāfiju, kurās attēlotas fotogrāfu mīļākās tēmas – daba, dabas parādības, ainavas, ziedi un dzīvnieki.

 

Pastāvīgi

MEŽA APSAIMNIEKOŠANA

Patstāvīgajā ekspozīcijā ieskats ar meža apsaimniekošanu saistītajos darbos 20. gadsimtā – meža atjaunošana jeb ierīcība, meža kopšana, meža izstrāde, meža tehnika un meža pārvalde. Ekspozīcijā izmantoti darba rīku un fotomateriālu klāsts no Kazdangas (Boju) pils un Jaunmoku pils muzeja, privātpersonām un AS „Latvijas Valsts meži” arhīva, kā arī pieejamās publikācijas, interneta avoti un Andra Eglīša fotogrāfijas.

Muzejs atvērts katru dienu no 9.00 līdz 17.00. Ieejas maksa pieaugušajiem Ls 1,50, studentiem, pensionāriem, invalīdiem Ls 1,00, skolēniem Ls 0,50.

 

Daiga Šmitenberga,
Jaunmoku pils muzeja vadītāja

 

Avots: www.mammadaba.lv

Pēdējās ziņas

2011-08-30 Pirmklasnieku sumināšana Tērvetes dabas parkā
2011-08-30 DEVIŅAS LATVIJAS SKOLAS KĻŪS PAR MAMMADABA VĒSTNIECĪBĀM
2011-08-30 NO 31. AUGUSTA - BIĻEŠU IEPRIEKŠPĀRDOŠANA UZ IZRĀDĒM NOVEMBRĪ UN UZ IZRĀDES "DŽONS NEILANDS" ATJAUNOJUMU JŪNIJĀ
2011-08-29 Daugavpilī - Eiropas nocietināto ideālo pilsētu iniciatīvas konference
2011-08-29 Tirdziņš un PUTNU OPERA Kalnciema kvartālā
2011-08-29 Fotoizstāde „Ar zviedru acīm?”
2011-08-26 Sergeja Jēgera koncerts Mazajā Mežotnes pilī 26.augustā
2011-08-26 Talsos notiks Ģimeņu sporta festivāls
2011-08-26 Šogad, visu rudeni Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra ekspozīciju zālē būs skatāma mini izstāde par kāzām

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski