Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Daugavpilī - Eiropas nocietināto ideālo pilsētu iniciatīvas konference

2011-08-29

Šodien, 29. augustā, Daugavpilī sāksies divu dienu starptautiskā konference, kas veltīta Eiropas nocietinātajām ideālajām pilsētām. Konferences laikā paredzēts iepazīties ar nocietināto ideālo pilsētu labās prakses piemēriem, šo pilsētu kultūras mantojuma saglabāšanu. Svarīgs aspekts ir šo pilsētu kopīgais mārketings un to iesaistīšana jaunu kultūras tūrisma produktu veidošanā.

Konferencē piedalīsies vairāku nocietināto ideālo pilsētu: Alba Julija (Rumānija), Elburga (Nīderlande), Fredriksta (Norvēģija), Jaromerža-Jozefova (Čehija), Karlovaca (Horvātija), Klaipēda (Lietuva), Zamosca (Polija), Jīliha (Vācija) u.c. pārstāvji, kas stāstīs par šīm pilsētām.

Konferencē uzstāsies UNESCO/ICOMOS Starptautiskā fortifikāciju un kara mantojuma zinātniskās komitejas ICOFORT prezidente Milagrosa Floresa (ASV), Eiropas nocietinājumu mantojuma sadarbības centra ECCOFORT pārstāvji, kā arī UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas Kultūras, komunikāciju un informācijas sektora vadītāja Anita Vaivade u.c. nozīmīgi lektori.

Konferences noslēgumā paredzēts parakstīt Daugavpils Nodomu deklarāciju par nocietinātajām ideālajām pilsētām Eiropā.

Starptautisko konferenci rīko Daugavpils pilsētas dome sadarbībā ar ECCOFORT un Daugavpils Universitāti. Sīkāka informācija par konferences norisi – www.daugavpils.lv

Nocietināta ideālā pilsēta - atsevišķs nocietinājumu kultūras mantojuma veids un neatkarīga kategorija. Tās izveidošana balstījās uz reģionu, infrastruktūras un apdzīvoto vietu aizsardzības militārās stratēģiju 15.-18. gadsimtā, un pilsētas plānošana tika īstenota atbilstoši kara administrācijas instrukcijām un prasībām. Savukārt Daugavpils (Dinaburgas) cietoksnis ir uzskatāms par vienu no lielākajām nocietinātajām ideālajām pilsētām Eiropā.


L. Kozlovska,
Daugavpils novada TIC
 

Pēdējās ziņas

2011-08-29 Fotoizstāde „Ar zviedru acīm?”
2011-08-29 Tirdziņš un PUTNU OPERA Kalnciema kvartālā
2011-08-26 Svētku salūts, romantisks koncerts un brīvdabas kino noslēgs Jūrmalas vasaras kūrortsezonu
2011-08-26 Šogad, visu rudeni Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra ekspozīciju zālē būs skatāma mini izstāde par kāzām
2011-08-26 Talsos notiks Ģimeņu sporta festivāls
2011-08-26 Sergeja Jēgera koncerts Mazajā Mežotnes pilī 26.augustā
2011-08-25 Atraktīvus un karstus šovus izstādē “Riga Food 2011” piedāvās Latvijas labākie bārmeņi
2011-08-25 Japānas tīmekļa dienasgrāmatā popularizē Rīgu
2011-08-25 SAULRIETA MŪZIKA kopā ar dziedošo dzejnieku PĒTERI DRAGUNU

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski