Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

SAULRIETA MŪZIKA kopā ar dziedošo dzejnieku PĒTERI DRAGUNU

2011-08-25

Svētdien, 28. augustā plkst. 20.00 akustisko koncertu cikla „Saulrieta mūzika” ietvaros pie smilšu skulptūrām uz AB dambja dziesmās un dzejā aicina ieklausīties Pēteris Draguns.

Koncertā skanēs Pētera melodijās ievītie Raiņa, Agitas Dragunas un Sergeja Jeseņina teksti, kā arī kāda no ungāru valodas svaigi atdzejota dziesma. Dziesmas dzirdēsim ne tikai ierastās ģitāras, bet arī harmoniju (indiešu plēšu taustiņinstrumenta) pavadījumā.

Draudzību ar ģitāru dziesminieks aizsāka četrpadsmit gados, tolaik radās arī pirmā dziesma, tagad pazīstamā krievu romance „Такая ночь”, jo skolotāja likusi iemācīties S.Jeseņina dzejoli, un taču vieglāk tekstu atcerēties to izdziedot.

P.Draguns atzīst, ka drīzāk jūtas kā dziedošs dzejnieks, ne dzejojošs dziesminieks. Dzeja un dziesma ir grūti samērojamas, tādēļ visbiežāk viņš raksta dzeju vai mūziku, bet ne abus vienlaicīgi. P.Draguns saka: „Izpausme dzejā ir ļoti specifiska. Vienmēr paiet laiks, līdz dzejolis sniedz atgriezenisko saikni. Kamēr to kādam nolasa. Kamēr kāds publicē. Auditorija diezgan anonīma. Lasītāji vēstules raksta maz. (smaida) Ar dziesmu ir savādāk. Tā izskan un tiek saklausīta. Tai ir konkrētas, fiziski izmērāmas vibrācijas. Tas ir spēks, kas bagātina gan izpildītāju, gan klausītāju. Abus divus šos aspektus es samēroju ar grūtībām. Par to liecina kaut vai fakts, ka man praktiski nav dziesmu ar saviem vārdiem.”

P.Draguns stāsta, ka „dziesminieks ir tas, kurš spēj dziesmā ielikto lādiņu likt sajust arī klausītājam,” un ka „svarīgi iegriezt dziesmu virpuli un klausītājiem likt elpot dziļāk”.

Dziedošajam dzejniekam ir viens dzejoļu krājums „Inde”, kas izdots 2003. gadā, kā arī radīti divi mūzikas albumi deviņdesmitajos gados – soloalbums „Ugunskurs” (1997) un paša vadītās grupas „Spārni” koncertieraksts „Ave,sol!” koncertzālē (1999). Abi albumi tagad retumi, līdzīgi kā paša dziesminieka uzstāšanās.

4. septembrī koncertu cikla „Saulrietu mūzika” ietvaros pie smilšu skulptūrām uzstāsies Ieva Akuratere un „Lidojošais paklājs”, bet 11. septembrī – Haralds Sīmanis un Arvīds Ulme.

Biļetes cena par koncertu un ieeju parkā: 3 Ls.
Biļetes var iegādāties pirms koncerta, kā arī „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā http://www.bilesuparadize.lv/

Koncertu ciklu organizē SIA „Rain Project” sadarbībā ar Austras biedrību.

Vairāk informācijas šeit:
www.austrasbiedriba.lv
www.rainproject.lv

 

Inese Sērdiene
 

Pēdējās ziņas

2011-08-25 Atraktīvus un karstus šovus izstādē “Riga Food 2011” piedāvās Latvijas labākie bārmeņi
2011-08-25 Japānas tīmekļa dienasgrāmatā popularizē Rīgu
2011-08-25 Biznesa augstskolā Turība pirmā zaļā radošuma siena Latvijā
2011-08-25 TOP SEZONAS PIRMĀ PIRMIZRĀDE - KOMĒDIJA "PRIMADONNAS"
2011-08-25 airBaltic valdes paziņojums 23.augusta Ministru kabineta sēdē nav pieņemts konkrēts lēmums. Tas ir novilcināts
2011-08-25 Starptautiskā lidosta „Rīga” ar ERAF atbalstu ieviesīs jaunus pakalpojumus
2011-08-23 Uzņemšana Biznesa augstskolā Turībā vēl turpinās!
2011-08-22 Prezentēs apkopoto statistiku par tūrisma nozares attīstību Rīgā pirmajā pusgadā
2011-08-22 Latvijas un Islandes ārlietu ministri Rīgā atklāj Islandes skvēru

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski