Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Biznesa augstskolā Turība pirmā zaļā radošuma siena Latvijā

2011-08-25

Šodien, 25.augustā, no plkst. 19 līdz plkst. 21.00 Biznesa augstskolas Turība TV studijā tiks krāsota Latvijā pirmā zaļā radošās domāšanas siena. Zaļā radošās domāšanas siena ir ideju grupas „Radošuma pils” rosināts simbolisks akcents vai pazīšanās zīme tajās mācību iestādēs visā Latvijā, kur radošumu kā attīstāmu prasmi skolotāji māca saviem audzēkņiem. Biznesa augstskola Turība jau otro gadu pēc kārtas atbalsta skolotāju apmācību „Radošuma pils” projektā, tāpēc pirmā šāda siena taps tieši šeit – Turības Sabiedrisko attiecību fakultātes TV studijā.

„Priecājamies, ka tieši mūsu augstskolā tiks krāsota pirmā zaļā siena, turklāt kur vēl radošāku telpu augstskolā kā TV studija! Pasākuma laikā visi kopā darbosimies, lai taptu gan zaļā siena, gan pārējās TV studijas sienas studenti izkrāsotu tādās krāsās, kādās viņiem pašiem būs patīkami uzturēties un radoši izpausties,” komentē Sabiedrisko attiecību fakultātes dekāns Andris Pētersons.

Ideju grupas „Radošuma pils” vadītājs Jānis Ošlejs uzsver, ka „lielā skolotāju atsaucība un ieinteresētība radošuma prasmju attīstīšanā mūs rosināja uz ideju par zaļo radošās domāšanas sienu izveidošanu Latvijas skolās. Esmu pārliecināts, jo vairāk de Bono „zaļo radošās domāšanas cepuri” liksim galvā, jo vairāk Latvijā sasniegsim. Mūsu programmas mērķis ir attīstīt skolēnu radošo domāšanu un uzņēmējspējas. Pagājušajā mācību gadā 7. un 10. klašu skolēniem radošumu mācīja gandrīz 70 Latvijas skolās, šogad 101 skolotājs no 69 Latvijas skolām rosinās un mācīs savus skolēnus būt radošiem. Mēs priecājamies par tik lielu skolotāju atsaucību, tas rada pārliecību, ka mūsu skolotāji ir entuziasma pilni, radoši un gatavi dot labāko saviem audzēkņiem”.

Šajā apmācību ciklā dalībai projektā pieteiktie skolotāji varēs apgūt E.de Bono radošās domāšanas metodes, kuras var izmantot mācību procesā skolēniem no 13 gadu vecuma. Lai gan Radošuma pils pārstāvji rekomendē pasniegt E.de Bono metodes atsevišķu mācību stundu veidā, jo tā skolēniem ir iespēja pamatīgāk apgūt jaunus domāšanas veidus, skolotāji var arī integrēt šīs metodes savos mācību priekšmetos.

Plānots, ka pirmās radošās zaļās sienas tapšanā piedalīsies Jānis Ošlejs, ideju grupas „Radošuma pils” vadītājs, Ēriks Stendzenieks, aģentūras !MOOZ radošais direktors un „Radošuma pils” ideju atbalstītājs, Turības Sabiedrisko attiecību fakultātes studenti, mācībspēki un citi aktīvie interesanti.

Ideju grupa „Radošuma pils”, kuru izveidojuši vairāki Latvijā zināmi uzņēmēji, tika dibināta 2009. gadā ar mērķi, atbilstoši Latvijas ilgtspējas attīstības stratēģijai 2030, atbalstīt radošuma attīstību un pielietošanu dažādās dzīves jomās. Ideju grupas dibinātāji ir Jānis Ošlejs, Valdis Tilgalis, Andris Morozovs, Ivars Skrebelis, Roberts Dlohi. "Radošuma pils" misija ir sekmēt Latvijas labklājību, veicinot radošu domāšanu un inovācijas. Līdz šim ar ideju grupa ir īstenojusi vairākus projektus: „Radošās domāšanas attīstība Latvijā”, Edvarda de Bono vizīte Latvijā, Britu padomes Radošuma nedēļa, kā arī vairākas konferences un diskusijas par radošo domāšanu un inovācijām izglītībā. Plašāka informācija par ideju grupu „Radošuma pils” atrodama www.radosumapils.lv


Līga Beināre,
Biznesa augstskolas Turība, Sabiedrisko attiecību vadītāja
 

Pēdējās ziņas

2011-08-25 Atraktīvus un karstus šovus izstādē “Riga Food 2011” piedāvās Latvijas labākie bārmeņi
2011-08-25 Japānas tīmekļa dienasgrāmatā popularizē Rīgu
2011-08-25 SAULRIETA MŪZIKA kopā ar dziedošo dzejnieku PĒTERI DRAGUNU
2011-08-25 TOP SEZONAS PIRMĀ PIRMIZRĀDE - KOMĒDIJA "PRIMADONNAS"
2011-08-25 airBaltic valdes paziņojums 23.augusta Ministru kabineta sēdē nav pieņemts konkrēts lēmums. Tas ir novilcināts
2011-08-25 Starptautiskā lidosta „Rīga” ar ERAF atbalstu ieviesīs jaunus pakalpojumus
2011-08-23 Uzņemšana Biznesa augstskolā Turībā vēl turpinās!
2011-08-22 Prezentēs apkopoto statistiku par tūrisma nozares attīstību Rīgā pirmajā pusgadā
2011-08-22 Latvijas un Islandes ārlietu ministri Rīgā atklāj Islandes skvēru

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski