Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

airBaltic valdes paziņojums 23.augusta Ministru kabineta sēdē nav pieņemts konkrēts lēmums. Tas ir novilcināts

2011-08-25

Vakardienas MK sēdes slēgtajā daļā apspriestais airBaltic jautājuma risināšanas scenārijs neko nedod – lēmums par valsts kā akcionāra dalības formu lidsabiedrībā un tās nepieciešamībā pēc kapitāla palielināšanas nav pieņemts.

Lēmums par airBaltic ir novilcināts jau piecus mēnešus un valdība V.Dombrovska un A.Kampara personā to turpina darīt. Šajā laikā no valdības puses veikti vairāki auditi, pieaicināti vairāki konsultanti. Bez rezultātiem.

Nākamo divu nedēļu laikā, cerams, tiks sagatavots valdības konsultanta Prudentia ieteikums situācijas risinājumam un valsts kā akcionāra reālai rīcībai. Šobrīd, šķiet, valdības pieaicinātais konsultants un Satiksmes ministrs U.Augulis ir tie, kuriem uzlikta atbildība par risinājumu airBaltic jautājumā.

Un pēc divām nedēļām valdības konsultants un Satiksmes ministrs būs tie, kuri tiks vainoti nespējā atrisināt situāciju, kuru bez valsts jeb valdības kā akcionāra lēmuma atrisināt vispār nav iespējams.

Pēc 23.augusta sēdes rezultātiem gan ir skaidrs, ka, izvērtējot valdības nostāju un neizlēmību, šī valdība lēmumu par piedalīšanos airBaltic kapitāla palielināšanā nepieņems. Konsultantam ieteikuma sagatavošanai dotas divas nedēļas, pēc tam nepieciešams mēnesis akcionāru sapulces sasaukšanai. Rezultātā jebkāda lēmuma pieņemšana ir atlikta uz laiku, kad pēc vēlēšanām šī valdība visticamāk nepastāvēs.

airBaltic valde turpinās rūpēties par kompāniju līdz jaunas valdības izveidošanai. Informējam, ka privātais akcionārs Baltijas Aviācijas Sistēmas (BAS) jau tika iemaksājis 17 miljonus eiro avansā kā savu airBaltic kapitāla palielināšanas daļu.

Informējam, ka airBaltic valde ir saņēmusi privātā akcionāra oficiālu paziņojumu airBaltic valdei par BAS akciju pārdošanu, kas ļauj valstij izmantot savas pirmpirkuma tiesības. BAS paziņojis par visa sava finanšu ieguldījuma pārdošanu, pārdošanas gadījumā atstājot lidsabiedrību pilnībā.
BAS norādījis, ka pārdošanas situācijā vēlas saņemt atlīdzību par sevis veiktajiem finanšu ieguldījumiem lidsabiedrībā to nominālvērtībā. Valde uzsver, ka privātā akcionāra veiktie ieguldījumi ir reāli un auditoru vairākkārt pārbaudīti, un darījumi saistībā ar tiem apstiprināti kā precīzi un atbilstoši izpildīti.

BAS uzskata, ka pašreizējā situācijā politiski apsvērumi un intereses no valsts puses prevalē pār komercdarbības loģiku, kā rezultātā tiek būtiski apdraudēts BAS ieguldījums lidsabiedrībā airBaltic.

BAS uzsver, ka joprojām spēkā ir visu trīs risinājumu iespēja, kurus piedāvā privātais akcionārs - 1) valsts iegādājas visas BAS akcijas airBaltic, 2) BAS iegādājas visas valsts akcijas, 3) valsts nolemj atbalstīt airBaltic padomes vienbalsīgi pieņemto lēmumu par pamatkapitāla palielināšanu, kas neprasa valstij ieguldīt līdzekļus pamatkapitālā.

Ceram, ka Latvijas valdība rūpēs par airBaltic šo piedāvājumu noteikti izvērtēs ļoti nopietni, par ko liecina konsultantam Prudentia publiski dotie uzdevumi.

Bertolts Fliks,
airBaltic prezidents un izpilddirektors
 

Pēdējās ziņas

2011-08-25 Atraktīvus un karstus šovus izstādē “Riga Food 2011” piedāvās Latvijas labākie bārmeņi
2011-08-25 Japānas tīmekļa dienasgrāmatā popularizē Rīgu
2011-08-25 SAULRIETA MŪZIKA kopā ar dziedošo dzejnieku PĒTERI DRAGUNU
2011-08-25 Biznesa augstskolā Turība pirmā zaļā radošuma siena Latvijā
2011-08-25 TOP SEZONAS PIRMĀ PIRMIZRĀDE - KOMĒDIJA "PRIMADONNAS"
2011-08-25 Starptautiskā lidosta „Rīga” ar ERAF atbalstu ieviesīs jaunus pakalpojumus
2011-08-23 Uzņemšana Biznesa augstskolā Turībā vēl turpinās!
2011-08-22 Prezentēs apkopoto statistiku par tūrisma nozares attīstību Rīgā pirmajā pusgadā
2011-08-22 Latvijas un Islandes ārlietu ministri Rīgā atklāj Islandes skvēru

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski