Trešdien, 17.augustā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā tika dots starts 176 km garajai distancei ar finišu Paņevežos. Uzvaru 1.etapā izcīnīja Lietuvas nacionālās izlases riteņbraucējs Gediminas Bagdonas, viņš arī kļuva par dzeltenā līderkrekla īpašnieku. 2.vietā ierindojās igaunis Jans Kirssipuu (Champion Systems). Savukārt augsto 3.vietu izcīnīja latvietis Andris Smirnovs (Rietumu-Delfin).
Jau 9.kilometrā tika noteikti šīsdienas kalnu finiša „King of the Mountain” klasifikācijas līderi. 1.vietu izcīnīja Andris Smirnovs (Rietumu-Delfin) un savā īpašumā uz nākamajiem diviem etapiem iegūst punktoto kalnu karaļa līderkreklu.
Sākot ar 20.kilometru trasē ik pa brīdim veidojās nelieli atrāvieni, tomēr tie bija diezgan īslaicīgi. Atrāvienos ļoti bieži figurēja Andža Flakša un Armanda Bēča (abi Rietumu-Delfin) starta numuri.
42.kilometrā tika izspēlēti punkti pirmajam starpfinišam, kurā Armands Bēcis ierindojās 2.vietā, savukārt 77.kilometrā otrajā starpfinišā – 1.vieta Andrim Vosekalnam (Alpha Baltic/Unitymarathons.com), 2.vieta Andžam Flaksim un 3.vieta Armandam Bēcim.
Pēc 80.kilometra nopietnā atrāvienā devās Andris Vosekalns un Andžs Flaksis. Abi diezgan ilgu turējās no pamatgrupas no 1:25 min līdz pat 3 minūtēm. Tomēr pēc 145.kilometra, iebraucot Paņevežu pilsētā, uzsākot 3 pilsētas apļus, abi latvieši tika „noķerti”. Rezultātā finišs notika grupā ar kopējo finiša laiku.
Rezultāti īsumā:
1.etaps:
1.vieta Gediminas Bagdonas/Lietuvas nacionālā izlase (4.02’44)
2.vieta Jaan Kirsipuu/Champion System
3.vieta Andris Smirnovs/Rietumu-Delfin
4.vieta Erki Putsep/Alpha Baltic/Unitymarathons.com
13.vieta Māris Bogdanovičs (-‘’-)
15.vieta Reinis Andrijanovs (-‘’-)
Kopvērtējumā:
1.vieta Gediminas Bagdonas – dzeltenais līderkrekls
5.vieta Armands Bēcis/Rietumu-Delfin
6.vieta Andris Vosekalns/Alpha Baltic/Unitymarathons.com
8.vieta Andris Smirnovs/Rietumu-Delfin
13.vieta Andžs Flaksis/Rietumu-Delfin
18.vieta Indulis Bekmanis/Rietumu-Delfin
1.etapa labākais jaunais riteņbraucējs – Andris Smirnovs/Rietumu-Delfin
Kopvērtējumā labākais jaunais riteņbraucējs – Ramunas Navardauskas (Lietuvas nacionālā izlase) – baltais līderkrekls
Komandu vērtējumā labākā no Latvijas komandām šodien bija Rietumu-Delfin komanda, ieņemot 7.vietu etapā un 5.vietu kopvērtējumā.
Aktīvākā braucēja zaļo līderkreklu izcīnījis tas pats lietuvietis, kas kopvērtējumā – Gediminas Bagdonas.
Savukārt kalnu karaļa līderkrekls pienākas latvietim Andrim Smirnovam, uzvarot etapā un arī kopvērtējumā.
Inese Vīksnāne,
Igo Japiņa sporta aģentūra, projekta vadītāja