Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Dziesminieku saiets izskanējis

2011-08-17

No 12. līdz 14. jūlijam Jaunpiebalgas pagasta Lielkrūzēs norisinājās Vislatvijas Dziesminieku Saiets 2011. To rīkoja SIA RJK un Latvijas Mūzikas atbalsta fonds, sadarbībā ar Vides biedrību Krūzes un Jaunpiebalgas novada domi.

Četros Dziesminieku saieta koncertos piedalījās vairāk nekā 100 Latvijas dziesminieku un dzejnieku, gan jau pieredzējuši vārda, mūzikas un vokālās mākslas meistari, gan jaunie, kuri plašākai publikai savus darbus rādīja pirmo reizi. Saiets patiesi izvērtās par brīnišķīgu garīgi piepildītu tikšanos.

Par saieta vērtīgāko jaunatklājumu noteikti kļuva atdzejas darbnīca, kurā ar entuziasmu darbojās gan dzejnieki, gan dziesminieki, meklējot izraudzītajām krievu un angļu valodā skanošām dziesmām labskanīgās teksta nianses latviešu valodā. Lielāko emocionālo saviļņojumu vakara koncertos sniedza ugunsrituāls – Agra Dzilnas veidotās ugunsskulptūras, kas kopā ar Haralda Sīmaņa teiksmainām lūgsnām vienā vakarā un Ievas Akurateres dziedātām Jura Kulakova dziesmām otrā vakarā, radīja patiesi maģisku sajūtu.

Paldies visiem dalībniekiem – dziesminiekiem, mūziķiem un dzejniekiem, kas mēroja ceļu uz Jaunpiebalgu no visām Latvijas malām, lai uzstātos Vislatvijas Dziesminieku Saietā 2011. Paldies pasaku mājas Undīne uzņēmīgajiem vīriem, kas nepilnas dienas laikā „uzbūra” sfērisku kupolu.

Sakām lielu paldies Jaunpiebalgas domei un Lielkrūžu saimniekiem Dolmaņu ģimenei, kas jau otro gadu savā ekosaimniecībā uzņem Latvijas dziesminieku saimi un šī mūzikas žanra cienītājus.

Paldies atbalstītājiem – Piebalgas alum, maizes ceptuvei Ķelmēni un Rankas pienam par gardo pavalgu; ražotnei Wenden furniture par koka krēsliem, kas nu jau ir pārtapuši mākslas objektos.

Pateicamies visiem plašsaziņas līdzekļiem, jo īpaši radio SWH, portālam draugiem.lv un portālam tvnet.lv, kas interesējās par saietu un bija atsaucīgi – rakstīja, stāstīja un izvietojot informāciju par Dziesminieku saietu.

Tuvākajā laikā bildes no Vislatvijas Dziesminieku Saieta 2011 būs aplūkojamas mājas lapā www.saiets.lv

Vislatvijas Dziesminieku Saieta organizatoru vārdā,
Ilze Zveja,
mediju koordinatore
 

Pēdējās ziņas

2011-08-17 “Riga Food 2011” – īpašs notikums gan profesionāļiem, gan katram gardēdim
2011-08-17 Septembra sākumā pirmo reizi Rīgā notiks Starptautiskais alus festivāls “LATVIABEERFEST 2011″.
2011-08-17 Diennakts basketbola turnīru “Krastu mačs” atklās politiķu spēle ar Ministru prezidenta Valda Dombrovska līdzdalību
2011-08-17 Filmas AMAYA aktrise Kaori Momoi būs Rīgas kultūras goda vēstniece
2011-08-17 Daugavpils teātris uzsāk jauno sezonu ar devīzi - „Klasika – bauda, kurai seko līdzi”
2011-08-17 Turaidā atkal skanēs līvu valoda
2011-08-17 Koris „Balsis” pieskandinās vilcienu maršrutā Rīga-Daugavpils un dabas parku „Daugavas loki”
2011-08-17 Abu Dabi CSA Jaunais reiss
2011-08-16 airBaltic corporation padome pieņēmusi lēmumu - Par lidsabiedrības pamatkapitāla palielināšanu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski