Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Daugavpils teātris uzsāk jauno sezonu ar devīzi - „Klasika – bauda, kurai seko līdzi”

2011-08-17

„Esiet sveicināti Latgalē – zilo ezeru un kulta sētu zemē! Esiet sveicināti Daugavpilī – pilsētā, kurā ir teātris! Esiet sveicināti Daugavpils teātrī – teātrī, kurā divi saulrieti katru vakaru sveic un vieno Jūs spēlē!”

Daugavpils teātris ir Latvijas valsts fenomenāla parādība Vienības namā, ar vairākkārtējām spožām slavas virsotnēm, pazemes ūdeņiem, gariem aizmirstības un nolieguma gadiem. Atsaucoties uz skatītāju vēlmēm un mūsdienu redzējumu, Daugavpils teātris uzsāk gluži ko jaunu un nebijušu - sezonu ar klasikas piegaršu! Klasika – nemirstīga un nenoliedzama dāvana skatītājam, un par spīti visam un visiem nemirstīgs - Daugavpils teātris, ko mēs veiksmīgi šosezon arī pierādīsim „sabiedrības krējumam”!

12.augustā, Daugavpils teātra kolektīvs tikās savā pirmajā jaunās sezonas sanāksmē, lai sāktu darbu pie jauniestudējumiem un atsauktu atmiņā esošās un jaunās izrāžu vārsmas.

No 15.augusta pie Daugavpils teātra māksliniekiem viesojas aktiermeistarības pasniedzējs no Krievijas Andrejs Drozņins (pedagogs kustību scenogrāfijā). Daugavpils teātra aktieriem tā ir lieliska iespēja izkustināt savus kauliņus un iesildīt muskuļus pirms liela un ražīga sezonas darba.
Labās tradīcijās Daugavpils teātra jaunā sezona sāksies jau 9.septembrī ar kamerizrādi uz Lielās zāles skatuves - Ēriks Emanuēls Šmits „Oskars un Rozā dāma”(rež.H.Petrockis).

Marka Rotko plenēra ietvaros - septembrī Daugavpils teātra kafejnīca piedzīvos dzejas vakaru - izcilā franču dzejnieka Šarla Bodlēra skaistā un intīmā noskaņā (rež.L.Korlaša).

Viena no sezonas klasikas pirmizrādēm paredzēta Žana Batista Moljēra „Tartifs” (rež.V.Jansons).

Oktobrī gaidāms viesis no Maskavas, sens Daugavpils teātra draugs Mihails Mamedovs. Teātra skatītājus viņš priecēs ar jaunām un dzestrām klasiskām vērtībām, kas nenoliedzami laikam ritot pārvērtīsies par hītu uzvedumiem skatītāju acīs – no skanīgiem smiekliem līdz pat smalkām ironijām.

Nenoliedzama vērtība Daugavpils teātrī ir izrādes skolas vecuma bērniem un jauniešiem, t. sk. Ziemassvētku izrādes, kuras ir muzikālas un krāsainas. Par vērtību solās būt arī šīs sezonas bērnu izrādes!

Šosezon tiek plānots atsaukt atmiņā kādu labu, bet gadiem aizmirstu Daugavpils teātra tradīciju – dzejas vakarus, kur sapulcētos tie cilvēki-mākslinieki, kuri mēdz rakstīt-lasīt-domāt, dažreiz skaisti, vietumis poētiski, bet visus mīlot - romantiski!

Februārī paredzēta pirmizrāde „Rūžes byudu golūs”, ko pēc Monikas Zīles stāsta motīviem iestudēs režisors Viktors Jansons.

Vienā no pirmajām viesizrādēm Daugavpils teātris dosies 23.septembrī uz Jēkabpili ar izrādi –L.Ulicka „Sieviešu laime” (izrādes galvenā varone Vera Hramņikova ir nominēta „Spēlmaņu naktij 2011” kā Gada labākā aktrise).

Īsts latgaļu sapnis nomodā, kurš netiks aizmirsts arī šosezon, būs arī Daugavpils teātra izrāde Kristīne Jokste „Klepernīku pogosta zvaigzne”, kura pēc veiksmīga triumfa pagājušā sezonā plūca uzvaras laurus un guva milzīgu piekrišanu visā Latgalē (Daugavpils „Teātra gada balvas” labākā izrāde 2010; Gada balva "Boņuks” 2010 - „Labākais pasākums/projekts")!

Un ne vienu vien reizi jaunajā sezonā, svinīgā un lustīgā iznācienā ar dažādām akcijām - Daugavpils teātris izies pilsētas ielās pie saviem lielajiem un mazajiem skatītājiem, lai atgādināt, ka esam, pārsteigt ka varam, spēlēt ka nenogursim un mīlēt ka nepievilsim!

Ir neizsakāmi skaisti gaidīt, ja zini, ka atnāks un atnāk, ja zini, ka gaida!

Laipni gaidīti Daugavpils teātra klasikas sezonas izrādēs!


Daugavpils teātris,
www.dteatris.lv
 

Pēdējās ziņas

2011-08-17 “Riga Food 2011” – īpašs notikums gan profesionāļiem, gan katram gardēdim
2011-08-17 Septembra sākumā pirmo reizi Rīgā notiks Starptautiskais alus festivāls “LATVIABEERFEST 2011″.
2011-08-17 Diennakts basketbola turnīru “Krastu mačs” atklās politiķu spēle ar Ministru prezidenta Valda Dombrovska līdzdalību
2011-08-17 Filmas AMAYA aktrise Kaori Momoi būs Rīgas kultūras goda vēstniece
2011-08-17 Dziesminieku saiets izskanējis
2011-08-17 Turaidā atkal skanēs līvu valoda
2011-08-17 Koris „Balsis” pieskandinās vilcienu maršrutā Rīga-Daugavpils un dabas parku „Daugavas loki”
2011-08-17 Abu Dabi CSA Jaunais reiss
2011-08-16 airBaltic corporation padome pieņēmusi lēmumu - Par lidsabiedrības pamatkapitāla palielināšanu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski