Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Turaidā atkal skanēs līvu valoda

2011-08-17

Turaidas muzejrezervātā svētdien, 28. augustā, no 13.00 līdz 16.00 notiks Līvu diena, kuras laikā skanēs līvu valoda un dziesmas, tiks vadīta interaktīva ekskursija „Sateseles mantinieki”, kas iepazīstinās ar Vidzemes līvu kultūras mantojumu, kā arī būs tradicionālo līvu ēdienu tirdziņš un baudāmas kurzemnieku žāvētās butes jeb lestes. Pateicoties Siguldas novada domes finansiālam atbalstam, par svētku noskaņu gādās Kolkas lībiešu dziesmu ansamblis „Laula”.

Turaidas muzejrezervātā vairāku gadu desmitu laikā izveidojusies tradīcija augusta pēdējo svētdienu veltīt līvu, īpaši Vidzemes līvu kultūrvēsturei. Arī šogad 28. augustā Turaidā pulcēsies līvu kultūras mantojuma popularizētāji, lai kopīgi sabiedrībai vēstītu par Latvijas otras pamattautas kultūras vērtībām. Turaidā svētku laikā tiks eksponēta Turaidas muzejrezervāta izstāde „Sateseles mantinieki”, Limbažu muzeja krājuma glabātāja Rasma Noriņa piedalīsies ar vēstījumu „Metsepoles lībieši un viņu pēcteči”, muzejrezervāta galvenā speciāliste Ligita Beitiņa vadīs īpašu ekskursiju ar uzdevumiem pa ekspozīciju „Gaujas lībieši Latvijas kutlūrvēsturē”, kuras laikā ikviens varēs parādīt atjautību un zināšanas par senvēsturi. Par līvu tautas šī brīža aktualitātēm stāstīs līvu savienības valdes priekšsēdētājs Dāvis Stalts. Dziesmas līvu valodā dziedās Kolkas lībiešu dziesmu ansamblis „Laula”, kura nosaukums tulkojumā no lībiešu valodas nozīmē „dziesma”. Ansamblis vadītājas Dzintras Tauniņas vadībā darbojas jau 11 gadus un šajā laikā kuplinājis daudzus līvu svētkus Kurzemē un Rīgā, kā arī piedalījies folkloras festivālā Slovākijā.

Vidzemes līvu mantojumu varēs iepazīt pastāvīgajās muzeja ekspozīcijās un īpaši Līvu dienai veidotajā izstādē „Sateses mantinieki”. Tās veidošanā izmantoti Turaidas muzejrezervāta krājuma un Latvijas Valsts vēstures arhīva materiāli. Izstāde sniegs ieskatu par Sateseles līviem un viņu pēctečiem, kas minēti Siguldas pilsnovada vaku grāmatās un baznīcas draudzes grāmatās. Viens no izstādes mērķiem ir atklāt bijušā Sateseles līvu novada nezināmas vēstures lappuses, rosināt siguldiešu interesi par pagātni un vedināt apzināties sevi par novada kultūras mantiniekiem. Izstāde sniegs ieskatu Sateseles līvu kultūras mantinieku – Siguldas zemnieku un amatnieku dzimtu vēsturē, gan būs kā pamudinājums iedzīvotājiem veidot savu dzimtu ciltskokus.

Līvu dienu Turaidā atbalsta arī Rīgas brīvostas pārvalde un Līvu Fonds, nodrošināt iespēju līvu tautas pārstāvjiem apmeklēt Turaidu.

Anda Skuja,
TMR Krājuma un izglītojošā darba daļas vadītāja
 

Pēdējās ziņas

2011-08-17 “Riga Food 2011” – īpašs notikums gan profesionāļiem, gan katram gardēdim
2011-08-17 Septembra sākumā pirmo reizi Rīgā notiks Starptautiskais alus festivāls “LATVIABEERFEST 2011″.
2011-08-17 Diennakts basketbola turnīru “Krastu mačs” atklās politiķu spēle ar Ministru prezidenta Valda Dombrovska līdzdalību
2011-08-17 Filmas AMAYA aktrise Kaori Momoi būs Rīgas kultūras goda vēstniece
2011-08-17 Dziesminieku saiets izskanējis
2011-08-17 Daugavpils teātris uzsāk jauno sezonu ar devīzi - „Klasika – bauda, kurai seko līdzi”
2011-08-17 Koris „Balsis” pieskandinās vilcienu maršrutā Rīga-Daugavpils un dabas parku „Daugavas loki”
2011-08-17 Abu Dabi CSA Jaunais reiss
2011-08-16 airBaltic corporation padome pieņēmusi lēmumu - Par lidsabiedrības pamatkapitāla palielināšanu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski