Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas Centrāltirgū svētku laikā spēlēs teātri

2011-08-11

Rīgas svētku laikā, 20. augustā, no plkst. 12.00 līdz 18.00 Rīgas Centrāltirgus teritorijā piecās dažādās vietās norisināsies teātra mākslas projekts „Tirgus teātris”.

Piecās performancēs ar daudzveidīgiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem (leļļu teātra, dejas, muzikāliem, stāstu stāstīšanas) tiks atklātas Rīgas un tās iedzīvotāju dažādas sejas un noskaņas. Kopš seniem laikiem tirgus ir ne vien preču un naudas maiņas punkts, bet arī vieta, kur satiekas visdažādākie sabiedrības slāņi, līdz ar to visplašākās dzīves parādības tirgū novērojamas ļoti koncentrētā, teātra mākslai piemērotā un skatītājus aizraujošā intensitātē.

Performances veidos jaunie teātra profesionāļi: režisori Ģirts Šolis, Valters Sīlis, Toms Auniņš, Andrejs Polozkovs un horeogrāfe Eva Vancāne. Tās veltītas sabiedrībā aktuālām tēmām un veidotas mūsdienīgā teātra valodā, tomēr vienlaikus saprotamas ikvienam tirgus apmeklētājam. Katrs stāsts ilgs divas stundas, taču skatītāji var izvēlēties, cik ilgi vērot notiekošo, to nav nepieciešams skatīties no sākuma līdz beigām. Performances dažādās norises vietās daļēji pārklāsies.

Projektu producē „Dirty Deal Teatro”. Atbalsta Rīgas dome. Sadarbības partneris ir Rīgas Centrāltirgus.

Apmeklējot visas piecas performances un sakrājot zīmogus, būs iespēja apmeklēt kādu „Dirty Deal Teatro” izrādi septembrī bez maksas.

Performances „Tirgus teātris” programma:

12.00 – 14.00 Prāgas iela pie RCT centrālās ieejas.
„Vectēvs”, režisors Ģirts Šolis; izpilda Andris Kalnozols, Ģirts Šolis.
Izrāde leļļu tehnikā, piemērota gan pieaugušajiem gan bērniem. Jau „Dirty Deal Teatro” rādītajās izrādēs popularitāti guvušais Vectēvs šoreiz kļuvis par režisoru un kopā ar draugiem – aitiņu, zaķi, bebru un citiem – iestudē teātra izrādi. Vectēvs ir mazliet ļaunprātīgs, tomēr humora pilns, un draugi viņam palīdz izkļūt no dažādām dzīves kataklizmām, kā arī seko, lai tā rīcība ir atbilstoša sabiedrībā pieņemtajām normām.

13.00 – 15.00 Prāgas iela pie RCT administrācijas ēkas.
„Zinātniskās sarunas”, režisors Valters Sīlis, izpilda Marija Vasečko, Valters Sīlis.
Fantāzijas ceļojums pa Rīgu, kādu to nekad neredzēsim vai redzēsim tālā nākotnē. Pastāvīgi mainīgā Rīga nekad nebūs gatava. Rātslaukums, lielie tirdzniecības un kinozāļu kompleksi, citi jauni apbūves projekti jau kļuvuši par ierastu galvaspilsētas daļu, taču vēl tikai pirms 20 gadiem Rīga izskatījās pavisam citādi. Realizētas varbūt varēja būt pavisam citas grandiozas idejas. Kāda tad būtu Rīga?

14.00 – 16.00 Sakņu paviljons.
„Ledusskapis trim”, horeogrāfe Eva Vancāne, izpilda Krišjānis Sants, Kristīne Vismane, Eva Vancāne.
Laikmetīgās dejas stāsts par vēlmēm, sasniedzamo, mīlestību un vientulību. Dažas cilvēciskās iegribas ir ļoti personīgas, tās var mēģināt sev aizliegt un slēpt no apkārtējo acīm. Taču, jo vairāk šādas iegribas cenšas apslāpēt, jo vairāk tās pieņemas spēkā.

15.00 – 17.00 pie Rūpniecības preču tirgus ieejas no Turgeņeva ielas puses.
„24 stundas”, režisors Toms Auniņš, izpilda Toms Auniņš, Pēteris Nebars, Normunds Griestiņš, Margrieta Dreiblate, Mc Kokx.
Interaktīvs stāsts par zvejnieku, zemnieku un tirgotāju, kuri sacenšas pārdošanas mākslā. Skatītāji tiek iesaistīti gan labāko tirgotāju sacensībās, gan muzikālā priekšnesumā, ko visi kopā rada ar tirgū sastopamajiem mūzikas instrumentiem.

16.00 – 18.00 Nēģu laukums pie Gaļas paviljona.
„Jēkabs”, režisors Andrejs Polozkovs, izpilda Kārlis Krūmiņš.
Vecais vīrs Jēkabs atklāj nostāju par valstī un sabiedrībā notiekošo. Vai sabiedriskā transporta kontrole rīkojas pareizi, rājot bezbiļetniekus? Vai 100 galvas ir gudrākās valstī? Kurš vainīgs nesaimnieciskumā? Jēkabs aicina būt aktīviem un darīt, lai valsts un Rīga attīstītos, sākot no katra tās iedzīvotāja.

Papildinformācija: Maija Treile, performances „Tirgus teātris” sabiedrisko attiecību vadītāja; e-pasts: maija.treile@gmail.com, tālr.: 29631741 un Ivars Jakovels, Rīgas Centrāltirgus komunikācijas speciālists; e-pasts: ivars.jakovels@rct.lv, tālr.: 67358177 vai 28343072


Plašāka informācija par Rīgas svētku pasākumiem atrodama mājas lapā www.rigassvetki.lv - tagad arī angļu un krievu valodā.


Elīna Dambekalne,
Rīgas domes IKSD Kultūras pārvaldes projektu koordinatore

 

 

Pēdējās ziņas

2011-08-11 Jūrmalas pašvaldība vienpusēji atkāpjas no sadarbības līguma ar SIA „Ominasis Latvia”
2011-08-11 Rīgas svētku laikā notiks pasaules līmeņa sporta aviācijas sacensības
2011-08-11 Rīgā sāks filmēt jaunu Krievijas seriālu ‘’ Отстегните ремни’’ ( ‘’Atsprādzējiet jostas ‘’)
2011-08-11 Vislatvijas Dziesminieku Saiets jau klāt, dziesminieki pošas ceļā
2011-08-11 FBI KLUBA BIEDRIEM BIĻETES UZ ELTONA DŽONA KONCERTU JAU ŠODIEN
2011-08-11 Rīgas Latviešu biedrībĀ NOTIKS Latviešu tradicionālo tautas tērpu izstāde
2011-08-11 airBaltic sadarbībā ar Nordeka uzlabo AirportExpress servisu
2011-08-10 Šonedēļ dodies uz Tukuma apkārtnes pilīm!
2011-08-10 Izstāde „Ariadnes pavediens” galerijā Apsīda

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski