Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kuldīga aicina uz mantojuma laboratoriju par laikmeta iezīmju izaicinājumu restaurācijā

2011-08-10

19. augustā no 10:00 līdz 17:00 tiek rīkota starptautiska kultūras mantojuma laboratorija ar mērķi dalīties pieredzē par arhitektūras mantojuma uzslāņojuma vērtībām, kas veidojušās gadsimtu laikā, radot nopietnu izaicinājumu restaurācijas procesos. Laboratorijas ietvaros iecerēts iepazīties ar labiem restaurācijas piemēriem Latvijā, Norvēģijā, Somijā un Dānijā, kopīgi diskutēt par pārvarētajiem izaicinājumiem un risinājumu iespējām.

Pasākuma norises vieta: Kuldīgas restaurācijas centra pagalmā Pils ielā 5, Kuldīgā (pie Kuldīgas novada muzeja)

Pasākuma norises plāns:
9:30-10:00 Apmeklētāju ierašanās un kafija.
10:00-12:00 Dāņu arhitekts Jorgen Toft Jessen stāstīs par vērienīgiem restaurācijas projektiem Dānijas pilsētā Kristiansfeldā, kas celta kā morāviešu tipa plānojuma pilsēta un iekļauta UNESCO Nacionālajā sarakstā 1993. gadā un līdzīgi kā Kuldīga strādā, lai saglabātu autentiskas mantojuma vērtības nākamajām paaudzēm. Viena no Kristiansfeldas īpašajām tradīcijām ir medus kūku cepšana, kuras tiek gatavotas beķerejā pašā pilsētas centrā, beķerejas ēka nesen kā atklāta pēc restaurācijas. Dāņu arhitekts stāstīs par izaicinājumiem, ar kādiem viņa vadītā radošā grupa saskārusies, lai seno celtni piemērotu mūsdienu sabiedriskās ēdināšanas prasībām.

Pārstāvis no Lulea baznīcas vecpilsētas Zviedrijā, kas 1996. gadā iekļauts UNESCO sarakstā, iepazīstinās ar vecpilsētas apsaimniekošanas plānu un iedzīvotāju izglītošanas programmām.

Ilggadējais Kuldīgas sadarbības partneris un vēsturisko ēku eksperts Per-Willy Faergestad no Drebakas Restaurācijas centra Norvēģijā prezentēs jaunatklātā centra pirmos uzsāktos projektus. Savukārt neatkarīgais arhitekts no Somijas Timo Tuomola iepazīstinās ar saviem nozīmīgākajiem restaurācijas projektiem Somijas pilsētā Raumā un darbības laikā izveidojušos pieredzi.

12:00-12:15 Jautājumi lektoriem un atbildes.
12:15-12:45 Prezentācija par Starptautiskās koka amatniecības restaurācijas nometnes darba gaitā pieņemtiem izaicinājumiem un paveikto praktisko darbu apskate*.
12:45–13:30 Pusdienas.
13:30–15:00 Kuldīgas novada pašvaldības arhitekte Jana Jākobsone laboratorijas dalībniekus vedīs lekcijā pilsētvidē „Kuldīgas ēku restaurācijas pieredze 21.gs.”, kurā aicinās apmeklēt nesen restaurētās Kuldīgai nozīmīgas ēkas – Muzeju, Rātsnamu un Sinagogu, lai kopīgi diskutētu par paveikto restaurācijas jomā un izaicinājumiem, problemātiku restaurācijas procesos.
15:00-15:20 Kafijas pauze.
15:20-17:00 Latvijas arhitektes, Zaiga Gaile un Liene Griezīte, stāstīs par savā praksē izmantotajām atšķirīgām mantojuma saglabāšanas metodēm un restaurācijas principiem, kā arī mākslas vēsturniece, cand.Ph.D. Laura Lūse (SIA „Arhitektoniskās izpētes grupa”) runās par tēmu "Latvijas mazpilsētas Kuldīgas identitātes meklējumi"**. Jautājumi lektorēm, atbildes un brīvas formas diskusija par laboratorijas tematiku.

* - Laboratorija tiek rīkota Starptautiskās koka amatniecības restaurācijas nometnes ietvaros, kura no 15. līdz 19. augustam norisināsies Kuldīgas vecpilsētā. Nometnes mērķis ir izstrādāt labus restaurācijas piemērus Kuldīgā, veicot konservācijas un restaurācijas darbus atbilstoši mūsdienu prasībām un nodrošināt seno kokamatniecības prasmju pārmantojamību. Nometnes laikā plānoti praktiski konservācijas un restaurācijas darbi logu un slēģu, jumta konstrukcijas elementu, dekoratīvo elementu un apšuvuma dēļu glābšanai koka ēkai 1905. gada ielā 12, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Laboratorijas ietvaros tiks prezentēti nometnes darba gaitā pieņemtie izaicinājumi un paveiktie praktiskie darbi.
** - Nosaukums tiek precizēts.

Interesenti aicināti pieteikties laboratorijai pie Kuldīgas novada pašvaldības arhitektes Intas Jansones, zvanot uz tel.63350650 vai sūtot pieteikumu elektroniski inta.jansone@kuldiga.lv

Projekts tiek īstenots ar Latvijas valsts Kultūrkapitāla fonda un Nord Plus Adult programmas finansiālu atbalstu.

 

Pēdējās ziņas

2011-08-10 Šonedēļ dodies uz Tukuma apkārtnes pilīm!
2011-08-10 Izstāde „Ariadnes pavediens” galerijā Apsīda
2011-08-10 Iepazīstinās ar jauno BMX trasi “Mežaparkā”
2011-08-10 Jauna izstāde Līvānos - „Dzimtas koks”
2011-08-10 SAULRIETA MŪZIKA kopā ar dziesminiekiem uz AB dambja
2011-08-10 Mūzikas improvizācijas meistardarbnīcas Līgatnē
2011-08-10 Daugavpilī atklās Polijas diplomātiskā un konsulārā dienesta tradīcijām veltītu izstādi
2011-08-10 Ķīpsalā notiks Rīgas dejotāju svētku koncerts
2011-08-09 Airlinetrends.com: inovatīvā airBalticBag iedvesmo citas aviokompānijas

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski