Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lielkoncertā „Meistars. Dziesma. Leģenda” divi no desmit - Imants Kalniņš un Raimonds Pauls. Skaistākās melodijas

2011-08-08

Imanta Kalniņa dziesmas es domāju, dungoju un dziedu sev. Vairākas paaudzes jau izaugušas ar Kalniņa vēstošajām melodijām, un tās visas vēl nemaz nav izdziedātas. Tā ir dzīva un mums ikvienam ļoti tuva mūzika, kas pelnījusi daudz izvērstāku koncertdzīvi, uzsver virsdiriģente Aira Birziņa, kurai lielkoncerta mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags uzticējis kopkorim iestudēt skaistākās Kalniņa dziesmas.

Komponists Imants Kalniņš ir dvēseles dzejnieks - jo īpaši kopā ar brāli Viku, Viktoru Kalniņu, kas sarakstījis vārdus lielākajai daļai leģendārā komponista dziesmu.

Imanta Kalniņa muzikālo kompozīciju repertuārs Rīgas 810 gadu jubilejas lielkoncertā mani dara laimīgu, piezīmē diriģente Aira Birziņa, es jūtos ļoti pagodināta, ka diriģēšu leģendāras Maestro dziesmas ne tikai pilsētas dzimšanas dienā, bet arī komponista 70. jubilejas gadā.

Šos svētkus gaida gan publika, gan dziedātāji. Kori ļoti nopietni gatavojas katrai dziesmai. Diriģente ir pilnīgi pārliecināta, ka vairākas dziesmas līdzi dziedās arī publika. Un viena no tām noteikti būs "Viņi dejoja vienu vasaru" vai "Dziesma, ar ko tu sāksies". Toties "Dziesma Rīgai" ir mazāk dzirdēta maestro Imanta Kalniņa kompozīcija, ko savulaik diriģējis maestro Gido Kokars. Publika gaida no lielkoncerta augustā daudzus dziedošus pārsteigumus. Viens no tiem būs Marta Kristiāna Kalniņa un Rēzijas Kalniņas "Viņi dejoja vienu vasaru" dziedājums ar kopkori.

Skaistu pārsteigumu svētkos skatītājiem un orķestrim sagatavojis arī pūtēju orķestru virsdiriģents Haralds Bārzdiņš. Apvienotais pūtēju orķestris lielkoncertā atskaņos populāras Raimonda Paula melodijas, jautras, priecīgas un smeldzīgas, kuras vairākās paaudzēs mūs pavadījušas kāzās, bērēs un citos godos. Haralds Bārzdiņš absolvējis Latvijas Valsts konservatoriju 1979. gadā, ir ilggadējs Rīgas 6. vidusskolas direktors un Latvijā populārā jauniešu pūtēju orķestra Auseklītis vadītājs un galvenais diriģents.

Lielkoncerts Kalniņa dziesmas atnes dvēselei, Paula melodijas-gādā par lustēm un atmiņu lietu.. Kopkoris, orķestru mūziķi, dejotāji, komponisti un diriģenti pašreiz ļoti nopietni strādā pie partitūrām un koncerta horeogrāfiskā zīmējuma, sagaidot lielkoncertu darba procesā, kā Rīgas 810. dzimšanas dienas svinību vērienīgāko, krāšņāko un romantiskāko notikumu.

PIEDĀVĀ RĪGAS DOME SADARBĪBĀ AR RĪGAS BRĪVOSTAS PĀRVALDI

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs www.bilesuparadize.lv


Avots: www.rigassvetki.lv

Pēdējās ziņas

2011-08-08 Rīgas svētkos Alberta ielā pirmo reizi būs Jūgendstila pilsētas būvēšanas meistardarbnīca
2011-08-08 The Sound Poets koncerts Kalnciema kvartālā
2011-08-08 Ar Vidzemes dienu noslēgsies „Novadu dienas Rīgā” Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā
2011-08-08 Daugavpilī notiks PRO Drifta sacīkstes
2011-08-05 Sarīkojums par godu Carnikavas novada Pašvaldības policijas izveidošanai
2011-08-04 Rīgas svētkos grupa „Bi - 2” pirmo reizi izpildīs savas jaunākās kompozīcijas
2011-08-04 Latvijas rekordists maratonā Aleksandrs Prokopčuks skries Kuldīgā
2011-08-04 Rīgas svētkos Liepājas teātris piedāvā mūziklu „Vestsaidas stāsts”
2011-08-04 Rīgas 810 gadu jubilejā aktīva rosība pilsētas ielās

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski