Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas svētkos Alberta ielā pirmo reizi būs Jūgendstila pilsētas būvēšanas meistardarbnīca

2011-08-08

Jau par tradīciju kļuvušie jūgendstila svētki „Pirms 100 gadiem Albert' ielā" šogad organiski iekļaujas Rīgas 810 gadu svētku koncepcijā „Dzīvā Rīga". Tikpat tradicionāla ir rīdzinieku un pilsētas viesu aktīva līdzdarbošanās Alberta ielas meistardarbnīcās - porcelāna apgleznošanas, krāsaino smilšu, cepuru darināšanas un citās.

20. augustā Jūgendstila pilsētas būvēšanas meistardarbnīcā katrs svētku apmeklētājs, uzzīmējot savu „sapņu māju", varēs piedalīties „pilsētas būvēšanā" un garākās Rīgas ielas veidošanā. Iespējams, kopīgiem spēkiem svētku apmeklētāji uzstādīs savdabīgu garākās ielas rekordu! Darbnīcu vadīs arhitekti, viņiem palīdzēs mācekļi - mākslinieki. Pie teltīs izvietotajiem galdiem, uz kuriem atradīsies krāsas, zīmuļi, krāsainais papīrs, dekoru šabloni, varēs uzzīmēt, izkrāsot, izgriezt māju, kā arī piestiprināt to pie lielā papīra ruļļa, papildinot garāko ielu, ko visi kopīgi veidos visas dienas garumā.

Ja nebūs iespēja paviesoties Rīgas svētkos „Pirms 100 gadiem Albert' ielā" Jūgendstila pilsētas būvēšanas meistardarbnīcā, tad zīmējiet savu sapņu māju tūlīt. Ikviens tiek aicināts uzzīmēt māju uz A4 (21 cm x 30 cm) vai A3 (30 cm x 42 cm) formāta papīra lapas un izgrieziet to, katras mājas rota ir interesantas detaļas un dekori, tie var būt jūgendstila vai pašu izdomāti - ļaujiet vaļu savai fantāzijai! Izkrāsojiet savu „sapņu māju" ar krāsām, krāsainiem zīmuļiem vai flomāsteriem, izmantojiet dažādu krāsu un faktūru aplikāciju materiālu, bet izvairieties no izteikti telpiskiem dekoriem vai detaļām. Neaizmirstiet autogrāfu - mājas labajā apakšējā stūrī vai zīmējuma otrā pusē. Atsūtiet savu „sapņu māju" pa pastu vai atnesiet to uz Rīgas Jūgendstila muzeju, Alberta ielā 12 un Jūsu atsūtītās mājas 20. augustā piestiprināsim pie Rīgas garākās ielas maketa.

Kā jau ziņots, Rīga šogad svin 810 gadu jubileju, un no 19. augusta līdz 21. augustam plānoti daudzveidīgi svētku pasākumi. Visi laipni aicināti uz lielkoncertu Mežaparkā „Meistars. Dziesma. Leģenda.", uz trešajiem Rīgas dejotāju svētkiem Ķīpsalā, uz Pasaules līmeņa sporta aviācijas sacensībām (EAF RIGA/FAI-2011), uz grupas „BI2" Diānas Arbeņinas un grupas „Nočnije Snaiperi" koncertu „Arēnā Rīga", kā arī varēs piedalīties un līdzdarboties ielu svētkos un apmeklēt tradicionālos un jaunizveidotos pasākumus 11. novembra krastmalā un Vērmanes dārzā.

Rīgas dome pateicas Rīgas svētku organizēšanas sadarbības partneriem - Rīgas Brīvostas pārvaldei, nodibinājumam „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs", AS „Rietumu Banka", Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrībai „BT1".

 

Avots: www.rigassvetki.lv

Pēdējās ziņas

2011-08-08 Lielkoncertā „Meistars. Dziesma. Leģenda” divi no desmit - Imants Kalniņš un Raimonds Pauls. Skaistākās melodijas
2011-08-08 The Sound Poets koncerts Kalnciema kvartālā
2011-08-08 Ar Vidzemes dienu noslēgsies „Novadu dienas Rīgā” Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā
2011-08-08 Daugavpilī notiks PRO Drifta sacīkstes
2011-08-05 Sarīkojums par godu Carnikavas novada Pašvaldības policijas izveidošanai
2011-08-04 Rīgas svētkos grupa „Bi - 2” pirmo reizi izpildīs savas jaunākās kompozīcijas
2011-08-04 Latvijas rekordists maratonā Aleksandrs Prokopčuks skries Kuldīgā
2011-08-04 Rīgas svētkos Liepājas teātris piedāvā mūziklu „Vestsaidas stāsts”
2011-08-04 Rīgas 810 gadu jubilejā aktīva rosība pilsētas ielās

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski