Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ar Vidzemes dienu noslēgsies „Novadu dienas Rīgā” Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

2011-08-08

2011. gada 14. augustā no plkst. 12.00 līdz 16.00 Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Vidzemes sētā notiks pēdējais „Novadu dienu Rīgā” pasākums – Vidzemes diena. Tajā varēs piedzīvot gandrīz īstas kāzas pēc senām vidzemnieku ieražām.

Katrā novadā kāzu rituāls ir nedaudz atšķirīgs. Vidzemnieku kāzu godos būs iespēja redzēt precības, derības, izdevas, līgavas vešanu un sagaidīšanu, līdzināšanu, mičošanu, veltīšanu, apdziedāšanos un sadancošanu.
Līgava un līgavainis, dižvedēji, vakaraiņi, panāksnieki, kūjnieki un citi kāzu norisēs iesaistītie būs Vidzemes folkloras ansambļu dalībnieki.

Vidzemes dienā piedalīsies 17 Vidzemes folkloras kopas – Lēdurgas PUTNI, Siguldas SENLEJA, Vidrižu DELVE, Madonas VĒRTUMNIEKI, Kokneses URGAS, Valkas SUDMALIŅAS un NĀBURGI, Ogres ARTAVA, Dikļu ENDZELĪTE, Amatas ORE, Rencēnu ROTA, Lejasciema SMARŽO SIENS, Jaunlaicenes PUTNIS, Atašienes VĪRAKSNE, Salacgrīvas CIELAVA, Saulkrastu DVĪGA, Jērcēnu MEŽĀBELE un Lizuma lauku kapela.

Kā jau „Novadu dienās Rīgā” ierasts, arī Vidzemes dienā amatnieki demonstrēs dažādas prasmes un darinājumus, ko varēs iegādāties Zaļajā tirdziņā. Būs iespēja nogaršot arī Ziemeļvidzemes un kaimiņu – igauņu tradicionālos ēdienus un dzērienus, kaņepju sviestu, ķirbju sulu, kā arī Lizuma saimnieču ceptās mājas kūkas.

„Novadu dienas Rīgā” rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju.
Pasākumu atbalsta: SIA „Piebalgas alus” un Vidzemes novadu pašvaldības.

Šogad notikuši jau četri „Novadu dienu Rīgā” pasākumi. Pavasarī rīdzinieki svinēja Ūsiņa dienu; latgalieši dziedāja Marijas dziesmas un rādīja pavasara darbus. Kurzemnieki ielīgoja Jāņus, savukārt zemgalieši jūlija nogalē godināja saimniekus un saimnieces.Inga Bika,
KNMC komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2011-08-08 Lielkoncertā „Meistars. Dziesma. Leģenda” divi no desmit - Imants Kalniņš un Raimonds Pauls. Skaistākās melodijas
2011-08-08 Rīgas svētkos Alberta ielā pirmo reizi būs Jūgendstila pilsētas būvēšanas meistardarbnīca
2011-08-08 The Sound Poets koncerts Kalnciema kvartālā
2011-08-08 Daugavpilī notiks PRO Drifta sacīkstes
2011-08-05 Sarīkojums par godu Carnikavas novada Pašvaldības policijas izveidošanai
2011-08-04 Rīgas svētkos grupa „Bi - 2” pirmo reizi izpildīs savas jaunākās kompozīcijas
2011-08-04 Latvijas rekordists maratonā Aleksandrs Prokopčuks skries Kuldīgā
2011-08-04 Rīgas svētkos Liepājas teātris piedāvā mūziklu „Vestsaidas stāsts”
2011-08-04 Rīgas 810 gadu jubilejā aktīva rosība pilsētas ielās

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski