Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas 810 gadu jubilejā aktīva rosība pilsētas ielās

2011-08-04

Šogad Rīgas 810 gadu jubilejas svētku programma tiek realizēta vienotā mākslinieciskā koncepcijā - „Dzīvā Rīga". Rīgas svētku laikā dažādās pilsētas ielās - Alberta, Gleznotāju, Kalēju, Teātra, Aldaru, Sergeja Eizenšteina, Tallinas un citās notiks krāšņi un daudzveidīgi pasākumi.

Jau par tradīciju kļuvis pasākums „Pirms 100 gadiem Albert' ielā", kas šogad pirmo reizi piedāvās Jūgendstila pilsētas būvēšanas meistardarbnīcu, kurā katrs svētku apmeklētājs, uzzīmējot savu „sapņu māju", varēs piedalīties „pilsētas būvēšanā" un garākās Rīgas ielas veidošanā.

Gleznotāju un Vaļņu ielas krustojumā norisināsies performance „Otas dimd", kurā ikvienam būs iespēja tapt uzklausītam un ar vizuālās mākslas palīdzību gleznot savu Rīgu, savas sajūtas, vai vienkārši abstraktas līnijas, kas turpat uz vietas - darba radīšanas procesā - pārvērtīsies mūzikā.

„Rīga dimd" meistardarbnīcas darbosies Kalēju ielā un Konventa sētā, kur Nila Īles virsvadībā varēs iepazīt dažādus ritma instrumentus, kā arī izmēģināt sava ķermeņa spējas radīt dažādus ritmus. Šajā meistardarbnīcā notiks arī dārzeņu brīnumainās pārvērtības mūzikas instrumentos. Tā kā darbnīca darbojas ielā, kas nes kalēju vārdu, tad meistars Jānis Keiselis kopā ar jebkuru interesentu visas dienas garumā kals atslēdziņas.

Teātra ielā meistardarbnīcā „Pilsētas pasludināšana", apmeklētājiem būs iespēja veidot kopīgu uzvedumu. Savukārt Aldaru ielā svētku dalībniekiem būs iespēja baudīt autentisku 20 gadsimta 30-to gadu Rīgas atmosfēru. Tajā ikvienu sagaidīs atraktīvie vārtu sargi, ar jautrām un skanīgām melodijām iepriecinās ielu muzikanti, apavus nopucēs rūpīgs kurpju tīrītājs, bet par pēdējām tenkām pastāstīs visu zinošais sētnieks.

Performance „Tirgus teātris" būs pieci teatrāli priekšnesumi dažādās Rīgas Centrāltirgus vietās - Prāgas ielā, Turgēņeva ielas pusē, Nēģu ielā un paviljonos. Teatralizētajos priekšnesumos tirgus vidē tiks izstāstīti rīdzinieku stāsti par Rīgu, kā arī neparasti atgadījumi no pilsētnieku dzīves.

Mazliet ārā no Rīgas centra - slavenā kinorežisora Sergeja Eizenšteina vārdā nosauktajā ielā - tiks radīta filma, kuras tapšanā varēs iesaistīties ikviens. Filma simboliski attēlos Rīgas ceļu cauri gadsimtiem līdz tās 810gadei - no pilsētas pirmsākuma līdz mūsdienām. Būs redzama uz ielas novietota jahta, kas atspoguļos mazā Eizenšteina tā laika idejas par lielo kuģi, kas vēlāk pārtapa varenajā filmā „Bruņukuģis Potjomkins". Uz tās uzstāsies pazīstamais dīdžejs Toms Grēviņš un vīdžejs Mikus Meirāns.

Staigājot pa Rīgas ielām svētku laikā, būs sagaidāmi patīkami pārsteigumi un atraktīvi pasākumi, kuros rīdzinieki un pilsētas viesi varēs līdzdarboties, veidojot kādu meistardarbu, vai vienkārši vērojot radošo procesu.

Plašāka informācija par Rīgas svētku pasākumiem atrodama mājas lapā www.rigassvetki.lv - arī angļu un krievu valodā.

Kā jau ziņots, Rīga šogad svin 810 gadu jubileju, un no 19. augusta līdz 21. augustam plānoti daudzveidīgi svētku pasākumi. Visi laipni aicināti uz lielkoncertu Mežaparkā „Meistars. Dziesma. Leģenda.", uz trešajiem Rīgas dejotāju svētkiem Ķīpsalā, uz Pasaules līmeņa sporta aviācijas sacensībām (EAF RIGA/FAI-2011), uz grupas „BI2" un Diānas Arbeņinas kopā ar grupu „Nočnije Snaiperi" koncertu „Arēnā Rīga", kā arī līdzdarboties ielu svētkos un apmeklēt tradicionālos un jaunizveidotos pasākumus 11. novembra krastmalā un Vērmanes dārzā.

Rīgas dome pateicas Rīgas svētku organizēšanas sadarbības partneriem - Rīgas Brīvostas pārvaldei, nodibinājumam „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs", AS „Rietumu Banka", Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrībai „BT1", AS „Aldaris".


Avots: www.rigassvetki.lv

Pēdējās ziņas

2011-08-04 Rīgas svētkos grupa „Bi - 2” pirmo reizi izpildīs savas jaunākās kompozīcijas
2011-08-04 Latvijas rekordists maratonā Aleksandrs Prokopčuks skries Kuldīgā
2011-08-04 Rīgas svētkos Liepājas teātris piedāvā mūziklu „Vestsaidas stāsts”
2011-08-04 Diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” šogad notiks laukumā pie Latvijas Nacionālās operas
2011-08-04 Piedalies atdzejas konkursā!
2011-08-03 Kuldīgā rekonstruējot vēsturisko Baznīcas ielu atrasts neparasts lielgabarīta akmens
2011-08-03 Pilsētas svētkos kals jaunu Rīgas atslēgu
2011-08-03 NOSLĒGUMAM TUVOJAS ZĪMĒJUMU KONKURSS "PIEDZĪVOJUMI VĀRNU IELAS REPUBLIKĀ"
2011-08-03 21.Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienā pasniegs kausu viskuplāk pārstāvētai Latvijas pašvaldībai

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski