Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kuldīgā rekonstruējot vēsturisko Baznīcas ielu atrasts neparasts lielgabarīta akmens

2011-08-03

Šodien, 3.augustā, veicot ielu rekonstrukcijas darbus Kuldīgas vecpilsētas vēsturiskajā Baznīcas ielā, būvnieki izraka neparastu lielgabarīta akmeni. Akmens bija tik liels (~2m x 1,5m), ka standarta ekskavators to nevarēja izcelt. Kad akmens tika izcelts un novietots turpat blakus, dažādi specialisti izteica dažādus viedokļus.

Piesaistītie vēstures specialisti šobrīd nesteidzas ar secinājumiem, jo akmens atrasts ievērojami zemākā kultūras slānī zem pēdējo gadsimtu ielu seguma paliekām.

Notikuma vietā ieradušies rīkstnieki aicināja akmeni atstāt turpat, kur tas atrasts. Māris Puriņš un Arturs Višņevskis pastāstīja, ka, ņemot vērā, akmens formu un faktu, ka tas atrodas zem zināmā akmens bruģa, vēsturiskā ozolkoka ielu seguma un pat zem ogļu slāņa, tas liecinot par to, ka akmens atradies īpašā vietā ar noteiktu funkciju. Rīkstnieki pastāstīja, ka akmens augšdaļa ir aktīvā puse, kur enerģijas starojums tiek vērsts uz augšu, tāpēc būs ļoti svarīgi, kur akmeni novietos tālāk un pats galvenais,- kā novietos, jo ja akmenim sajauc aktīvās puses, tas var radīt lielas problēmas apkārtējai videi, jo senos laikos akmeņi tāpat kā svētbirzes bija ļoti smalki veidota informācijas sistēma, kas ļāva sazināties ne tikai ar skaņas un gaismas signāliem, bet arī ar āderu signāliem, par ko šobrīd tikpat kā nav saglābājusies nekāda informācija. Lai precizētu enerģētisko akmens vērtību un informāciju, tiek spriests par mērījumu veikšanu.

Atbildīgie vecpilsētas ielu rekonstrukcijas darbu arhitekti iesaka akmeni pagaidām novietot turpat tuvumā esošā atbilstošā vietā vecpilsētā, jo akmens pats par sevi tik vērā ņemamā izmērā ir apskates vērts objekts. Tiek diskutēts variants par akmens novietošanu turpat blakus esošās viesnīcas „Metropole” sētā.

Savukārt Kuldīgas pusmaratona iniciators un autors, Kuldīgas slimnīcas vadītājs Ivars Eglītis (fotogrāfijā pie akmens) ierosina akmeni pagaidām nepārvietot, lai tas būtu turpat vecpilsētā, kur tas asociējas ar vietu, kur cēlies un ierādīt tam simbolisku jēgu, jo tieši šeit pie akmens pēc pāris dienām, šo Sestdien, 6.augustā būs starts ikgadējam SEB Kuldīgas pusmaratonam un akmens varētu dot enerģiju starptautiskajiem pusmaratona dalībniekiem tiekties uz jauniem rekordiem.

Kuldīgas novada dome šobrīd līdz precīzākas informācijas noskaidrošanai akmeni atstās turpat, kur atrasts.


Artis Gustovskis,
KULDIGA TOURISM
DEVELOPMENT CENTRE
 

Pēdējās ziņas

2011-08-03 Pilsētas svētkos kals jaunu Rīgas atslēgu
2011-08-03 NOSLĒGUMAM TUVOJAS ZĪMĒJUMU KONKURSS "PIEDZĪVOJUMI VĀRNU IELAS REPUBLIKĀ"
2011-08-03 21.Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienā pasniegs kausu viskuplāk pārstāvētai Latvijas pašvaldībai
2011-08-02 Alūksnes pilsētas svētkos iesvētīs novada karogu
2011-08-02 Animācijas īsfilmas „Leģenda par Svēto Katrīnu” pirmizrāde
2011-08-02 6.augustā Trešais šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts Cēsīs - D.Kļavas filma „Un džess”
2011-08-02 Vēl līdz 20. septembrim aicina apceļot kino filmu uzņemšanas vietas Latgalē
2011-08-02 Septiņos mēnešos pasažieru skaits pieaudzis par 13 procentiem
2011-08-02 Dailes teātris sāk jauno sezonu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski