Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Vēl līdz 20. septembrim aicina apceļot kino filmu uzņemšanas vietas Latgalē

2011-08-02

Ņemot vērā ceļotāju lūgumus, vēl līdz 20.septembrim filmu kanāls TV1000 sadarbībā ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru (TAVA) un satelīttelevīzijas uzņēmumu Viasat aicina ikvienu televīzijas skatītāju un filmu mīļotāju piedalīties piedzīvojumu ceļojumā „Filmu ceļi Latvijā” un apmeklēt interesantākās Latvijas vietas, kurās jūtama gan pasaules, gan Latvijā radīto filmu elpa. Kino filmu nospiedumus var atrast, izstaigājot četrus maršrutus Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē un Latgalē. Turklāt ikviens ceļotājs, kurš būs apmeklējis kādu vai visus no maršrutiem un iemūžinājis savu piedzīvojumu fotogrāfijās, varēs iegūt vērtīgas balvas no satelīttelevīzijas uzņēmuma Viasat un filmu kanāla TV1000.

Latgalieši var lepoties, ka tieši pie viņiem – Daugavpilī – uzņemtas filmas „Mans draugs - nenopietns cilvēks” ainas. Naujenes pagasta dabas parka „Daugavas loki” teritorijā – Slutišķu vecticībnieku sādžā, kas atrodas gleznainā Daugavas krastā, tika filmēts seriāla „Likteņa līdumnieki” 3.daļas Sibīrijas ainas. Dvietes pagastā uzņemti fragmenti Rīgas kinostudijas mākslas filmai „Trīs minūšu lidojums”. Savukārt Aglonas novada Šķeltovas pagastā atrodas noslēpumains ezers – Čertoks (Velnezers), kas ietver sevī noslēpumainību un mistiku, tādējādi atsaucot atmiņā kadrus no sāgas „Krēsla”.

„Dodoties pa mākslas filmas „Trīs minūšu lidojums” pēdām var izjust, kā mijas aizgājušo kolhoza laiku kolorīts ar senatnes laika pieskārienu, ko var redzēt Dvietes muižas klasicisma stilā veidotajā centra apbūvē un Dvietes baznīcā, kurā ir viens no greznākajiem sakrālajiem interjeriem Sēlijas pusē. Pa ceļam noteikti var iegriezties dabas parkā „Dvietes paliene”, kas ir no lielākajiem un labāk saglabātajiem dabisko upju palieņu paraugiem Latvijā un Eiropā. Tur var gan doties dabā, gan piedalīties kādā no Vides klases nodarbībām vai izzināt Dvietes senlejas vēsturi, aplūkojot ekspozīciju „Koka priekšmets Dvietes palienes sētā”,” skaidro Ilūkstes Tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Lilita Vaščenko.

Savukārt Daugavpils TIC vadītāja Lolita Kozlovska aicina, izstaigājot filmu ceļus Daugavpilī, aplūkot Daugavpils pilsētas vēsturisko centru, jo Daugavpils ir viena no nedaudzajām Latvijas pilsētām, kas lepojas ar vienotā ansamblī veidotu unikālu klasicisma un eklektisma stila apbūvi.

Ar pilnu Latgales filmu maršrutu var iepazīties šeit: http://www.viasat.lv/apcelo-lat/karte/

Akcijas „Filmu ceļi Latvijā” maršruti ir izstrādāti sadarbībā ar Tūrisma informācijas centriem visā Latvijā. Maršruti ir pieejami Viasat mājas lapā: www.viasat.lv.

Filmu elpa Latgalē meklējama Naujenes pagasta dabas parkā „Daugavas loki”, Ilūkstes novada Dvietes pagastā, Nagļu pagasta Teirumnieku purvā un pie Aglonas novada Šķeltovas pagasta ezera „Čertoks”.


Elīna Dobulāne,
Viasat komunikācijas konsultante
 

Pēdējās ziņas

2011-08-02 Alūksnes pilsētas svētkos iesvētīs novada karogu
2011-08-02 Animācijas īsfilmas „Leģenda par Svēto Katrīnu” pirmizrāde
2011-08-02 6.augustā Trešais šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts Cēsīs - D.Kļavas filma „Un džess”
2011-08-02 Septiņos mēnešos pasažieru skaits pieaudzis par 13 procentiem
2011-08-02 Dailes teātris sāk jauno sezonu
2011-08-02 Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti piedalīties Rīgas svētku Lielajā spēlē „Atraktīvā Rīga”
2011-08-01 Jūrmalā notiek starptautisks fotoplenērs
2011-08-01 Līdz lielkoncertam Mežaparkā atlikušas 23 dienas!
2011-08-01 Pils diena „Turaidas zvans aicina!”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski