Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Dailes teātris sāk jauno sezonu

2011-08-02

Šodien, 2. augustā, Dailes teātra kolektīvs tikās pirmajā jaunās sezonas sanāksmē, lai pēc teātra direktora Andra Vītola un galvenā režisora Dž.Dž.Džilindžera uzrunām, kā arī tradicionālās kopīgās fotografēšanās sāktu darbu pie sezonas jauniestudējumiem un gatavotos pirmajām jaunās sezonas izrādēm.

Dailes teātra 92. sezona sāksies jau augustā, kad notiks vairākas iestudējuma „Es - Frīda Kalo” izrādes. 31. augustā un 1. septembrī plānots vērienīgs pasākums „Nosvini skolas sākumu Dailes teātra republikā!”, kad noslēgsies arī zīmējumu konkurss „Piedzīvojumi Vārnu ielas republikā” un būs iespēja noskatīties izrādes „Vārnu ielas republika”. Izrādes Mazajā un Kamerzālē tiks spēlētas arī septembra sākumā, bet pirmā Lielās zāles pirmizrāde plānota 16. septembrī – Kena Ludviga komēdija „Primadonnas” Dž.Dž.Džilindžera režijā. Nākamā pirmizrāde Lielajā zālē gaidāma 25. novembrī – tas būs Raimonda Paula, Evitas Mamajas un Leona Brieža mūzikls „Marlēna”. 27. janvārī notiks Viljama Šekspīra traģēdijas „Romeo un Džuljeta” pirmizrāde (režisors Dž.Dž.Džilindžers), bet 16. martā pirmizrādi piedzīvos Rūdolfa Blaumaņa komēdija „Trīnes grēki” Ro landa Atkočūna režijā. Maijā plānota Gata Šmita iestudētā Džima Tompsona romāna „Mežonīgā pilsēta” pirmizrāde. Arī šajā sezonā repertuārā iekļauti tradicionālie Ziemassvētku koncerti.

Pirmā pirmizrāde Mazajā zālē notiks 20. septembrī – režisors Lauris Gundars iestudēs Harija Gulbja „Cīrulīšus”. 15. novembrī plānota Raimonda Staprāna lugas „Gūsteknis pilī” pirmizrāde (režisors Kārlis Auškāps). Pirms Ziemassvētkiem Dailes teātrī kā režisors debitēs Pauls Timrots, iestudējot Kārļa Skalbes „Pasaku par vērdiņu”. Martā Pavela Sanajeva darbu „Apglabājiet mani aiz plintusa” iestudēs Regnārs Vaivars, bet maijā Mihails Gruzdovs veidos Toma Stoparda lugas „Atspulgs vai īstenība” iestudējumu.

Kamerzālē pirmo sezonas jauniestudējumu veidos Laura Groza – tas būs Entonija Šefera „Trilleris” (pirmizrāde 30. septembrī). 9. oktobrī notiks Gundara Caukas veidotā iestudējuma „Vīrietis Smiļģis” pirmizrāde. 16. novembrī paredzēta pirmizrāde „Dullais”, ko pēc Sudrabu Edžus stāsta „Dullais Dauka” motīviem iestudēs Mārtiņš Eihe un Krista Burāne. 3. februārī plānota pirmizrāde „Stāsti” - Kārļa Auškāpa un Ērika Hānberga satikšanās teātrī, bet pavasarī Džeimsa Metjū Berija darbu „Mana lēdija Nikotīna” iestudēs Laura Groza.

Pirmajās viesizrādes pa Latviju Dailes teātris dosies ar Mārtiņa Eihes iestudēto izrādi „Atvadas jūnijā”, kas „Spēlmaņu naktī” nominēta kā Gada dramatiskā izrāde - 26. augustā to varēs redzēt Valmierā, bet 17. septembrī – Jelgavā.

Jaunajā sezonā Dailes teātra štata aktieru pulkam pievienosies divi aktieri – Ieva Segliņa un Artūrs Dīcis.

Jāatzīmē, ka, pateicoties a/s „Latvijas valsts meži”, rekonstruēta Dailes teātra Lielās zāles skatuves grīda, bet aktieri jaunās sezonas sākumā par piemiņu saņēma vecās skatuves grīdas dēlīšus.

Jāatgādina, ka turpinās ne vien biļešu tirdzniecība uz augusta, septembra un oktobra izrādēm, bet arī Dailes teātra abonementu maiņa un pārdošana.

Dailes teātra kase strādā darba dienās no 10.00 līdz 19.00, sestdienās un svētdienās - no 11.00 līdz 18.00.


Jūsu Dailes teātris
www.dailesteatris.lv

Pēdējās ziņas

2011-08-02 Alūksnes pilsētas svētkos iesvētīs novada karogu
2011-08-02 Animācijas īsfilmas „Leģenda par Svēto Katrīnu” pirmizrāde
2011-08-02 6.augustā Trešais šīs vasaras dokumentālo filmu stāsts Cēsīs - D.Kļavas filma „Un džess”
2011-08-02 Vēl līdz 20. septembrim aicina apceļot kino filmu uzņemšanas vietas Latgalē
2011-08-02 Septiņos mēnešos pasažieru skaits pieaudzis par 13 procentiem
2011-08-02 Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti piedalīties Rīgas svētku Lielajā spēlē „Atraktīvā Rīga”
2011-08-01 Jūrmalā notiek starptautisks fotoplenērs
2011-08-01 Līdz lielkoncertam Mežaparkā atlikušas 23 dienas!
2011-08-01 Pils diena „Turaidas zvans aicina!”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski