Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Līdz lielkoncertam Mežaparkā atlikušas 23 dienas!

2011-08-01

Vērienīgais lielkoncerts MEISTARS. DZIESMA. LEĢENDA. 20. augustā Mežaparka Lielajā estrādē blakus klasiskajai programmai atklāj deviņus komponistu un diriģentu radošos tandēmus, kas korim iestudējuši klausītāju iemīļotākās un populārākās dziesmas.

Uģis Prauliņš un Agita Ikauniece, Arturs Maskats un Mārtiņš Ozoliņš -4 no 18 meistariem komponistu-diriģentu radošajos tandēmos.

Arturs Maskats - viens no spilgtākajiem mūsdienu latviešu komponistiem 1982. gadā absolvē Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatoriju. Komponists strādā Dailes teātrī kā Muzikālās daļas vadītājs. Šai laikā top spilgta orģinālmūzika teātra izrādēm. Maskats raksta arī kora un vokālo mūziku, kā arī simfoniskos un instrumentālos skaņdarbus. Komponista kora mūzikas rakstības stils no miniatūrveida formām pakāpeniski pāriet izvērstākas formas kora darbos. Maskats intuitīvi izjūt skaņu krāsas un prot tās sajaukt brīnišķīgā krāsu paletē. Tie nav gaiši, caurspīdīgi toņi, bet vairāk līdzinās tēlniecības darbam, uzsverot mūzikas spēkpilno un vīrišķīgo skanējumu. Vislabāk Maskata mūziku raksturo paša komponista teiktais: Katra muzikālā tēma kā akmenī jāizkaļ, un komponists konsekventi noslīpē savu kompozīcijas tehniku. Viņa orģinālmūzikas darbi, kas sarakstīti teātru uzvedumiem, kļūst par iemīļotiem mūsdienu publikas hitiem, tiem raksturīgs tematisks spilgtums, tembru krāsainība un muzikālās domāšanas intensitāte. Ikviens komponists, rakstot par būtisko, plosa sevi, atzīst Arturs Maskats.

Lielkoncertā dzirdēsim Ak, dzimtene ar Broņislavas Martuževas vārdiem, Vecās Rīgas likteņdziesmu, vienu no spilgtākajiem muzikālajiem darbiem, kas veltīts dzejnieka Ojāra Vācieša piemiņai, un Rīgai ar Aleksandra Čaka dzejas vārdiem. Tās ir dziesmas, kas gūst plašu publikas popularitāti ārpus izrāžu un iestudējumu konteksta. Vairākkārt komponists ieguvis Lielo mūzikas balvu, bet par iestudējumu Vācietis. Novembris. Klavierkoncerts - "Spēlmaņu nakts" balvu.

Kopš 1996. gada komponists Arturs Maskats ir Latvijas Nacionālās operas mākslinieciskais vadītājs.

Viņa tuvākais partneris lielkoncertā MEISTARS.DZIESMA.LEĢENDA ir komponista kolēģis diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Diriģents absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmijas Kordiriģēšanas nodaļu pie profesora Edgara Račevska un 1998. gadā iegūst maģistra grādu. Ozoliņš ir starptautisku koru un diriģentu konkursu laureāts. Latvijas Nacionālajā operā diriģenta repertuārā ir gan operas, gan baleti. Šo spilgto lielkoncerta meistaru tandēmu vieno tēlaina muzikālā uztvere, kas ļauj saprasties bez vārdiem.

Dzīvas uz skatuves izspēlētās kaislības spēj padarīt vienīgi spēcīga mūzikas valoda, uzskata diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

Otrā tandēma komponists Uģis Prauliņš - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, tolaik vēl konservatorijā, arī ieguvis vairākus diplomus - Pedagoģijas, Kordiriģēšanas un kompozīcijas klasēs. Septiņdesmitajos gados Prauliņš spēlē dažādās rokgrupās, bet astoņdesmitajos dibina savu grupu Vecās mājas, kas pazīstama ar art rock un tautas mūzikas programmām. Prauliņš ir iecienīts taustiņinstrumentālists, nereti mūzikas ierakstos viņš spēlē kokli, blokflautu un dzied. Komponists bieži sadarbojas ar Rīgas Doma zēnu kori, Latvijas Radio kori, kori Gaudeamus un postfolkloras grupu Iļģi. Prauliņš sarakstījis mūziku vairākām aktierfilmām Drosme nogalināt, Baiga vasara, Rūdolfa mantojums, kā arī animācijas filmām un seriālam Pelikāns. Komponists sadarbojies ar Kembridžas Trīsvienības koledžas kori, sarakstījis mūziku Dziesmu un deju svētku uzvedumiem.

Lielkoncerta MEISTARS. DZIESMA. LEĢENDA programmā iekļauta kolorīta Uģa Prauliņa kompozīcija Dievaines, kas piedāvā gan autentisku folkloras izjūtu, gan temperamentīgu un vitālu skanējumu. Prauliņa skaņdarbus korim iestudējusi kordiriģente Agita Ikauniece. Diriģente ar skaistu balsi, sievišķīgu šarmu un smalku muzikālo izjūtu. Fragmentam Dievaines, ko esam izvēlējušies lielkoncerta programmai, piemīt maģisks un filozofisks konteksts. Īstenībā jau tā ir ļoti skaista atmosfēra. Maģija, kas dara labu, sakot labus vārdus un domājot baltas domas. Maģija, manuprāt, šai skaņdarbā ir tāda izvērtējoša, kā konflikts starp dabisko un dievību, kopējo skanējuma gammu raksturo komponists Uģis Prauliņš.
PIEDĀVĀ RĪGAS DOME SADARBĪBĀ AR RĪGAS BRĪVOSTAS PĀRVALDI

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs www.bilesuparadize.lv

Avots: www.rigassvetki.lv
 

Pēdējās ziņas

2011-08-01 Jūrmalā notiek starptautisks fotoplenērs
2011-08-01 Pils diena „Turaidas zvans aicina!”
2011-08-01 Aicinām uz gadskārtējo izstādi-gadatirgu Izvēlies Piebalgu!
2011-08-01 Ansambļa Gaujarts koncerts un tirdziņš 4. augustā Kalnciema kvartālā
2011-08-01 Ceļā uz Vislatvijas Dziesminieku Saietu aicina iepazīt Piebalgu
2011-07-29 Dabas liegumam "Indzera ezera salas" 85.gadi
2011-07-29 Infekcijas slimības kā 'suvenīrs', atgriežoties no ceļojuma
2011-07-29 Atklās tautas lietišķās mākslas izstādi „Metāls, rotas, dzintars”
2011-07-28 «Izklaižu “Jarmarka”» bērniem un pieaugušajiem sanarorijā “Jantarnij bereg”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski