Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

airBaltic turpinās modernizēt floti

2011-07-19

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic turpinās flotes modernizāciju un plāno jau ziemas sezonā beigt lidojumiem  izmantot Fokker 50 lidmašīnas. Flotes modernizācijas mērķis ir uzlabot aviokompānijas efektivitāti un nodrošināt pievilcīgas cenas lidojumiem uzunno Eiropas, Tuvajiem Austrumiem, Krievijas un NVS valstīm.

Bertolts Fliks, airBaltic prezidents un izpilddirektors: “Pēdējos divpadsmit gadus Fokker 50 ir godam kalpojis airBaltic. Tas ir bijis mūsu galvenais “darba zirgs” reģionālajos lidojumos un nogādājis tranzīta pasažierus uz Ziemeļu tranzītmezglu Rīgā, no kura doties uz tādiemtālākiem ceļojumu galamērķiemkā Parīze, Londona, Telaviva vai Kijeva.

Tā ir lieliska lidmašīna, tomēr pieaugošās degvielas cenas un uzturēšanas izmaksas, kā arī nepatstāvīgie Eiropas un nemierīgie Tuvo Austrumu tirgi liek mums turpināt uzlabot aviokompānijas efektivitāti. Pērn mēs īstenojām daļu no airBaltic flotes modernizācijas plāna un sākām izmantot lidojumiem mūsdienīgās Bombardier Q400 Next Gen lidmašīnas. Mēs skaidri redzam, kā moderna lidmašīna var uzlabot aviokompānijas efektivitāti un nodrošināt pievilcīgas biļešu cenas laikā, kad pasaulē pieaug degvielas cena. Turklāt Fokker 50 uzturēšanas izmaksas nemitīgi aug, jo šo lidmašīnas modeli vairs neražo.Turpmāk mēs fokusēsimies uz mūsu biznesa pārveidi, tādēļ pārstāsim izmantot Fokker 50 lidmašīnas jau ziemas sezonā.

airBaltic ziemas sezonā arī optimizēs lidojumu tīklu, pielāgojoties tirgus pieprasījumam. Mēs izvērtēsim arī iespēju papildināt floti ar jaunām turbopropelleru lidmašīnām 2012.gada vasarā.

Sākotnēji no Fokker 50tika plānots atteikties 2013.gadā, tomēr tas notiks ātrāk, lai pasteidzinātu modernizācijas procesu. Kopumā atteikšanās no Fokker 50 lidmašīnām palīdzēs būtiski samazināt airBaltic izmaksas un pietuvinās mērķim – strādāt ar divu tipu lidmašīnām.”

airBaltic sāka izmantot Fokker 50 1998.gadā. Pēdējos divpadsmit gados ar šīm lidmašīnām ir veikti vairāk nekā 140 tūkstoši lidojumu. Tās gaisā pavadījušas 180 tūkstošus stundu, un apkalpojušas 3,6 miljonus pasažieru. Šajos divpadsmit gados ar airBaltic Fokker 50 lidmašīnām kopumā nolidoti 72 miljoni kilometru.

airBaltic nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 80 galamērķiem. Neatkarīgi no izlidošanas vietas airBaltic piedāvā ērtus savienojumus no sava Ziemeļu tranzītmezgla Rīgā uz galamērķiem aviokompānijas maršrutu tīklā Skandināvijā, Eiropā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Pēdējās ziņas

2011-07-19 Starptautiskā lidosta „Rīga” apkalpo lielāko daļu Baltijas aviopasažieru
2011-07-13 Latviešu burātājiem augsti sasniegumi starptautiskās regatēs
2011-07-13 Turaidā maizes diena – No grauda līdz maizes klaipam
2011-07-13 Kuldīgā ierodas delegācija no Gruzijas
2011-07-12 Melngalvju galerijā atklās knipelēto mežģīņu izstādi „Mūžība un mirkļi mežģīnēs”
2011-07-12 Kino un mūzika Kalnciema kvartāla ābeļdārzā
2011-07-12 Tiks atklāta liliju izstāde ar 200 šķirnēm
2011-07-08 Rīgas svētkos koncertēs „Bi - 2” un Diāna Arbeņina kopā ar grupu „Nočnije Snaiperi”
2011-07-08 Pinēju studijas „Pūpoli” izstāde

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski