Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Tiks atklāta liliju izstāde ar 200 šķirnēm

2011-07-12

Ceturtdien, 14.jūlijā, plkst. 12.00 tirdzniecības centra Spice Home 1.stāvā sadarbībā ar selekcionāru un kolekcionāru biedrību Lilium Balticum tiks atklāta plaša un krāšņa liliju izstāde. Apmeklētāju vērtējumam tiks nodots iespaidīgs skaits smaržīgo skaistuļu - teju 200 liliju šķirņu ziedi.

Izstādi raksturo krāsu un smaržu pārbagātība. Tā tiek rīkota apmeklētājiem tīkamāko eksponātu - trompetliliju - plašākajā plaukuma laikā. Tās iecienītas spēcīgās un izteiktās smaržas dēļ un izstādē būs pieejamas ievērojamā klāstā. Tāpat būs apskatāmas Āzijas lilijas, LA grupas (garziedu un Āzijas liliju hibrīds) un jaunās orienpetu OT grupas lilijas (austrumliliju un trompetliliju krustojums).

Tirdzniecības centra direktore Iveta Lāce: „Liliju popularitāte Latvijā arvien pieaug. Tās ir daiļas un smaržīgas, turklāt samērā viegli audzējamas Latvijas apstākļos. Lilijas ir iecienītas gan kā grieztie ziedi kompozīcijām, gan arī kā grezna dārza rota. Tāpēc sadarbībā ar biedrības Lilium Balticum audzētājiem rīkojam krāšņu izstādi, lai iepriecinātu un pārsteigtu tirdzniecības centra Spice Home apmeklētājus.”

„Pirmo reizi rīkojot liliju izstādi tirdzniecības centrā, esam pārliecināti, ka mūsu veikumu novērtēs liels apmeklētāju pulks. Tāpēc esam gandarīti, ka līdzās jau iemīļotām šķirnēm un neredzētiem hibrīdiem varēsim arī izstādīt pavisam jaunas liliju šķirnes, kuras apmeklētāju acīm tiks rādītas pirmo reizi,” informē izstādes rīkošanas partneru biedrības Lilium Balticum valdes priekšsēdētājs Guntis Grants.

Plašajā liliju izstādē vienuviet būs redzamas gan ziedu mīļotāju vidū populāras šķirnes, gan liliju selekcionāru īpaši lolojumi. Selekcionārs Guntis Grants skaidro, ka „mūsdienās arvien pieprasītākas kļūst lilijas ar tango tipa krāsojumu. Tāpat aktuālāki kļūst milzu ziedu hibrīdi. Savukārt Āzijas lilijām populāras kļūst sīkziedu lilijas ar milzu ziedkopām, neparastām formām un krāsojumiem”.

Izstādē Spice Home būs sastopami selekcionāru un kolekcionāru pārstāvji. Jebkuram apmeklētājam būs iespējams saņemt izsmeļošu konsultāciju par šķirnēm, vērtīgus padomus ziedu audzēšanā, kā arī iegādāties jaunāko šķirņu sīpolus. Liliju izstāde Spice Home būs apskatāma četras dienas tirdzniecības centra darba laikā:17.jūlijā plkst. 12.00 – 21.00, 15. un 16.jūlijā plkst. 10.00 – 21.00, 17.jūlijā plkst. 10.00 – 20.00.

Liliju audzēšanas knifiņi:

Lai ikvienu dārzniecības entuziastu priecētu paša dārzā audzētas krāšņas lilijas, svarīgi atcerēties pāris selekcionāru ieteiktās viltības, piemēram, lilijām tīk silta galva un aukstas kājas. Tas nozīmē, ka sīpolus vēlams stādīt ēnainā vietā, zem lapām, bet tā, lai pats zieds augtu saulē. Lai liliju skaistums būtu pieejams pēc iespējas ilgāk, ziedus nav ieteicams stādīt lielos, monolītos blāķos. Ciešos stādījumos ziedos ātri var izplatīties pelēkā puve un pārņemt visu liliju koloniju. Tāpēc lilijas labāk izmantot kā košu dārza akcentu, vienā vietā stādot trīs līdz desmit sīpolus un kombinējot tos ar citiem ziediem, piemēram, astilbēm vai flokšiem.

Lilijas jau senatnē apdzīvojušas plašu areālu, Eiropā sākot no Pirenejiem uz ziemeļiem, tālāk uz austrumiem un Ķīnu. Ķīnā sastopama visplašākā liliju dažādība – arī ziedu veikalos redzamās tradicionālās, lielās, smaržīgās un baltās lilijas nāk no Ķīnas. Savukārt Amerikai raksturīgas savas šķirnes, kas piemērojušās vietējiem apstākļiem.

Pēdējās ziņas

2011-07-12 Melngalvju galerijā atklās knipelēto mežģīņu izstādi „Mūžība un mirkļi mežģīnēs”
2011-07-12 Kino un mūzika Kalnciema kvartāla ābeļdārzā
2011-07-08 Rīgas svētkos koncertēs „Bi - 2” un Diāna Arbeņina kopā ar grupu „Nočnije Snaiperi”
2011-07-08 Pinēju studijas „Pūpoli” izstāde
2011-07-08 Brīvdienās dodies Tukuma virzienā...
2011-07-08 Barbija popularitātes viļņa virsotnē Izstādi Spice Home aplūkojuši 30 000 interesentu
2011-07-08 Jūrmalas pašvaldība aktivizē sadarbību ar Izraēlu
2011-07-07 Jūrmalas domes pārstāvji tiksies ar Sarkanā Krusta aktīvistiem no Vācijas
2011-07-07 „Piparbodīšu maratons” - mazo uzņēmumu sadarbības piemērs

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski