Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas domes pārstāvji tiksies ar Sarkanā Krusta aktīvistiem no Vācijas

2011-07-07

Piektdien, 8. jūlijā, plkst. 11.00 Jūrmalas pilsētas domes Labklājības pārvaldē Mellužu prospektā 83 ar pašvaldības pārstāvjiem tiksies Vācijas Sarkanā Krusta delegācija, lai iepazītos ar sociālo situāciju Jūrmalas pilsētā kopumā, kā arī uzzinātu vairāk par nevalstisko organizāciju līdzdalību un lomu sociālo pakalpojumu sniegšanā.

„Pašvaldībai ir izveidojusies laba sadarbība ar Latvijas Sarkanā krusta sociālo centru „Kauguri” un mēs atzinīgi vērtējam tā darbu, kā arī materiālo un metodisko palīdzību, ko jūrmalnieki saņem no viņu Vācijas kolēģiem, ar kuriem tagad tiksimies klātienē,” atzīst Jūrmalas pilsētas domes deputāte, Sociālo un izglītības jautājumu komitejas priekšsēdētāja Dzintra Homka. „Esmu gandarīta, ka centrā man dota iespēja bez maksas konsultēt iedzīvotājus gan kā ārstei, gan kā deputātei. Līdz ar to man paveras plašākas iespējas izzināt patieso situāciju sociālajā un veselības aprūpes jomā un varu konstruktīvāk ietekmēt pašvaldības lēmumus stāvokļa uzlabošanai.”

„Latvijas Sarkano Krustu laikā no 7. līdz 9. jūnijam apciemo ilggadējie Centra komitejas sadarbības partneri - kolēği no Hamburgas Sarkanā Krusta,“ pašvaldību informēja Latvijas Sarkanā krusta sociālā centra „Kauguri“ vadītāja Ketija Tālberga. „Delegācijas sastāvā ir Hamburgas – Hārburgas nodaļas izpilddirektors Haralds Krīgers (Harald Krüger), padomes locekļi Gerhards Vaisšnūrs (Gerhard Weisschnur) un Volfgangs Īdels (Wolfgang Idel), kā ari sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sabīne Šmita (Sabine Schmidt).

Vizītes mērķis ir iepazīties ar aktuālajiem Latvijas Sarkanā Krusta projektiem Rīgā un Jūrmalā, it īpaši ar sociālā centra „Kauguri” darba attīstību. Tieši šī centra tapšanā Hamburgas Sarkanais Krusts ieguldījis līdzekļus vairāk nekā 20 000 eiro vērtībā telpu remontam un pielāgošanai, palīdzot bijušo policijas iecirkni pārvērst dienas centrā, kurā ik dienas vairāki desmiti cilvēku saņem virkni pakalpojumu. Nozīmīga ir ne tikai materiālā palīdzība, kuru ik gadus papildina humānās palīdzības sūtījumi, bet arī konsultācijas, apmācība un iespējas gūt praktiskas iemaņas Vācijas sociālajās institūcijās. Tādējādi gūtas zināšanas gan ikdienas darbam ar trūcīgām un maznodrošinātām personām, gan darbam ar bērniem dienas centrā un nometnēs, gan arī apsaimniekojot līdzekļus un piesaistot Eiropas finansējumu. Hamburgas kolēği labprat dalās pieredzē, kas tiek gūta apsaimniekojot ap 20 bērnudārzu un jauniešu dienas centru, aktīvi darbojoties mājas aprūpē, kā arī sniedzot neatliekamo medicīnisko palīdzību un plašu sociālo pakalpojumu klāstu.“

Pašlaik Latvijas Sarkanā Krusta sociālajā centrā „Kauguri” ik mēnesi tiek izsniegtas vairāk nekā 600 pārtikas pakas trūcīgajām personām, ar pašvaldības atbalstu ik dienas tiek izdalītas vairāk nekā 60 porcijas bezmaksas zupas, izsniegts bezmaksas apğērbs vairāk nekā 50 ğimenēm mēnesī, sniegtas regulāras medmāsas un ārsta konsultācijas. Šogad uzsākts intensīvs darbs ar bērniem gan dienas centrā, piedāvājot radošas darbnīcas bērniem, gan vasaras sākumā organizējot pašvaldības finansētu bērnu nometni „Lasītprieks un radītprasme”, gan arī uzsākot Jūrmalas domes sabiedrības integrācijas projektu konkursā atbalstītu projektu bērniem un pensijas vecuma cilvēkiem kopīgu aktivitāšu īstenošanai ar moto „Vecs ar jaunu saderēja”.

Veronika Ramāne,
Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2011-07-07 „Piparbodīšu maratons” - mazo uzņēmumu sadarbības piemērs
2011-07-07 8. jūlijā pirmo reizi norisināsies „Rīgas sporta nakts”
2011-07-07 Tiksimies Vislatvijas dziesminieku saietā 2011!
2011-07-06 Jauns tūrisma produkts- Līgatnes iežu un alu taka
2011-07-06 Noskaidroti I Nacionālā Blūza konkursa finālisti
2011-07-06 BalticBike popularitāte gada laikā strauji pieaugusi
2011-07-06 BalticMiles punktus varēs tērēt iegādājoties mūziku
2011-07-06 Ingus Pētersons uzstāsies Kalnciema kvartālā
2011-07-06 „Dzīru” atklāšanā būs vērienīga franču ielu teātra performance

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski