Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Projekts Dabas koncertzāle šogad notiks Nīcas pagastā un Mērsragā

2011-07-04

Zinātnes, mūzikas, dzejas un vizuālās mākslas pasākums “Dabas koncertzāle” šogad tiks veltīta Pūšļu fukam jeb Fucus Vesiculosus un notiks 6.augustā Nīcas pagastā pie Pusēnu kāpas un 13.augustā Mērsragā.

Šī gada Dabas koncertzāles pasākumos Latvijas zinātnieki un mūziķi nu jau sesto gadu pēc kārtas populārā veidā stāstīs, rādīs un dziedās par Latvijas dabu, īpašu uzmanību veltot šī gada tēmai – Baltijas jūrai un tajā mītošajam pūšļu fukam (fucus vesiculosus). Pūšļa fuks ir Baltijas jūrā izplatīta brūna daudzgadīga aļģe, kas aug vidēji 1 līdz 6 metru dziļumā uz cietas, akmeņainas pamatnes, bet var augt pat līdz 15 m dziļi. Pūšļu fuka audzes dod patvērumu lielam skaitam dažādu sīku organismu.
Par Pūšļu fuku vairāk lasi Wikipedia -> http://en.wikipedia.org/wiki/Fucus_vesiculosus

Dabas koncertzāles stāsti tiks izstāstīti 3 daļās:
No plkst.20:00 izziņas darbnīcas bērniem un pieaugušajiem par
– Baltijas jūras biotopu daudzveidība: stāsts par to, ko varam atrast mūsu Baltijas jūrā un kas tajā īpašs;
– Tapinam rotas: apmeklētāji varēs izgatavot piespraudi zivtiņas vai putna veidolā, apgleznot lielās smilšgliemenes čaulu, sasiet īstu jūrnieku mezglu;
– Zemūdens akvārijs: akvāriji, kur tuvumā apskatāmas pūšļu fuka audzes;
– Ūdens sāļums: apmeklētāji interaktīvā veidā varēs iepazīties ar ūdens sāļumu pasaules okeānos un Baltijas jūrā. Uzzinās kā tas ietekmē augu un dzīvnieku valsti Baltijas jūrā. Jūras ūdens pagaršošana;
– Noderīgie jūras mēsli: Pūšļu fuku praktiskais pielietojums cilvēku dzīvē;
– Piejūras taka: apmeklētāji varēs noteikt jūrmalā augošos augus, izskalotos gliemežvākus.
No plkst.21:30 stāsti un dzeja par Baltijas jūru un Pūšļu fuku Pētera Brūvera vadībā.
No plkst.22:30 projekta muzikālā daļa.

Abos pasākumos ieeja par 2 gliemežvākiem! Līdzi jāņem sega sēdēšanai uz zemes un kabatas lukturītis atpakaļceļam. Omulībai - pīrādziņi, tēja, kafija. Arī šogad īpaši noderēs kāds pretodu līdzeklis.

Pašreiz Baltijas jūras piekrastes valstu ekonomiskās aktivitātes nav tās draudzīgākās videi un potenciāli apdraud jūras “veselību” un līdz ar to mājvietu pastāvēšanu/saglabāšanos neskaitāmām dzīvo radību un ūdensaugu sugām. Pasākuma Dabas koncertzāle apmeklētāji kādā no 10 Dabas aizsardzības pārvaldes [http://www.daba.gov.lv/public/], Latvijas Hidroekoloģijas institūta [http://www.lhei.lv/lv/], Vides projekti [http://www.videsprojekti.lv/] un vietējo zvejnieku organizētajām darbnīcām Pūšļa fuka “acīm” ielūkosies Baltijas jūras ekosistēmā. Jūra, kas daudziem no mums lielākoties saistās ar garām smilšainām pludmalēm un lielu ūdens klaju, pavērs priekškaru saviem zemūdens noslēpumiem.

Savukārt, pasākuma režisors Robert Rubīns sola pārsteigt ar neierastu skatījumu par jūras tēmu, ļaujot apmeklētājiem ienirt Baltijas jūras dzelmē, sēžot uz līdzpaņemtajām segām un piejūrā baudot latviešu oriģinālmūzikas kompozīcijas, veltītas dabai.

Par sadarbību pateicamies - SIA "Skonto Būve" [http://www.skontobuve.lv/lv/uznemums/profils] un Latvijas vides aizsardzības fondam [http://www.lvaf.gov.lv/].

Projekta “Dabas koncertzāle” mūzikas albumus “Čunčiņa dienas un nakts grāmata”, “Hydropsyche Instabilis”, “Graphis Scripta”, “Calcium Carbonatum” klausies šeit :: http://www.platforma.lv/player/music/dabas_koncertzale/

Koncertierakstu “Čunčiņa dienas un nakts grāmata” un dokumentālo filmu “Graphis Scripta” skaties šeit :: http://www.platforma.lv/player/video/dabas_koncertzale/

Rimants Liepiņš
 

Pēdējās ziņas

2011-07-04 Prezentēs īpašu avīzes „Совершенно Секретно” speciālizlaidumu par Rīgu
2011-07-04 Līksnā norisināsies mūsdienu latgaliešu mūzikas festivāls “Muzykys Skrytuļs”
2011-07-04 Pētījums: 66% iedzīvotāju uzskata, ka taksometru šoferi Latvijā krāpj ārvalstu ceļotājus
2011-07-04 Raiņa mājā Berķenelē – fotogrāfiju un trīsdimensiālo figūriņu izstāde „Būtnes”
2011-07-04 Rīgā būs Islandes skvērs
2011-07-04 Rundāles pils gatavojas Dārza svētkiem
2011-07-04 Jūrmalas pilsētas dome sveiks sakoptāko īpašumu saimniekus
2011-06-30 Līvānu pilsētas svētku TIRGUS!
2011-06-30 Uzsākta Doma baznīcas restaurācija

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski