Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pētījums: 66% iedzīvotāju uzskata, ka taksometru šoferi Latvijā krāpj ārvalstu ceļotājus

2011-07-04

Vairākums jeb 66% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka taksometru šoferi Latvijā krāpj ārvalstu tūristus, bet tikai 9% atzina, ka ir paši apkrāpti ārzemju ceļojumu laikā, secināts Baltijā vadošā pasažieru pārvadājumu uzņēmumu Lux Express veiktajā pētījumā par ceļošanas paradumiem.

Gandrīz katrs trešais jeb 28% respondentu norādīja, ka nepieciešams ieviest stingrāku regulējumu taksometru kompānijām, vēl 24% uzskata, ka būtu jāveic vairāk kontrolējošas pārbaudes. Gandrīz 15% rosina valstī definēt uzticamos taksometru pakalpojumu sniedzējus, tādejādi mazinot krāpšanas riskus. Tikai 2% aptaujāto norādīja, ka ārvalstu ceļotāji Latvijā netiek krāpti, katrs trešais jeb 31% atzina, ka grūti novērtēt esošo situāciju.

„Lai palielinātu tūrisma plūsmu Baltijas valstīs, ceļotājiem ir jābūt drošiem par tūrisma industrijas sniegto pakalpojumu kvalitāti un atbilstību samaksai. Tikai visām iesaistītajām pusēm strādājot kopā, ir iespēja radīt tūristiem draudzīgu vidi Latvijā. Krāpšana un apkalpošanas ētika ir būtisks jautājums, kas būtu jārisina, domājot par kopējā tūrisma tirgus attīstību,” skaidro Lux Express pārstāve Regīna Reķe.

Pasažieru pārvadājuma uzņēmuma Lux Express veiktais pētījums parāda, ka 45% tūristu no Latvijas savos ārvalstu braucienos neizmanto taksometru pakalpojumus. Katrs trešais jeb 30% atzina, ka ārvalstu taksometru vadītāji ir bijuši godīgi, sniedzot savus pakalpojumus. Tikai 9% Latvijas ceļotāju pauda pārliecību, ka taksometru šoferi ir viņus apkrāpuši, norādot, ka taksometra vadītājs ir izvēlējies garāku maršrutu vai paprasījis vairāk naudas, nekā būtu bijis nepieciešams. Savukārt 15% norādīja, ka grūti novērtēt situāciju.

Ņemot vērā klientu ierosinājumus, jau kopš pagājušā gada pasažieru pārvadājumu uzņēmums Lux Express ceļotājiem visās trīs Baltijas valstīs nodrošina iespēju vienlaicīgi ar autobusa biļetes iegādi rezervēt arī taksometru pakalpojumu, maksājot par to fiksētu samaksu.

„Šādu iespēju ceļotājiem radījām galvenokārt divu iemeslu dēļ. Mums ir svarīgi, lai ceļotāji vēl komfortablāk varētu nokļūt līdz sava brauciena galamērķim. Turklāt jau savlaicīgi samaksājot fiksētu maksu par pakalpojumu, tiek izslēgts jebkāds risks krāpniecībai,” atzīst Lux Express pārstāve Regīna Reķe.

Priekšapmaksas taksometru pakalpojums Lux Express klientiem ir pieejams visās trīs Baltijas valstīs. Taksometru pakalpojumu kopā ar autobusa biļetēm ceļotājs var rezervēt uzņēmuma mājas lapā: www.luxexpress.eu vai Lux Express pārstāvniecībās Tallinā, Rīgā, Viļņā un Sanktpēterburgā. Pakalpojums Rīgā tiek nodrošināts sadarbībā ar Baltic Taxi.

Lux Express pētījums par ceļošanas paradumiem veikts, aptaujājot 524 respondentus vecumā no 25 līdz 74 gadiem.

Foto attēli ar Lux Express autobusiem pieejami šeit:
http://www.luxexpress.eu/lang/picturesluxexpress-buses

Lux Express Grupa ir vadošais pasažieru pārvadājumu uzņēmums Baltijas valstīs, kas piedāvā visbiežākos starptautiskos savienojumus starp Baltijas valstīm, Krieviju un atsevišķām ES valstīm.


Elīna Dobulāne,
Lux Express komunikācijas konsultante

 

Pēdējās ziņas

2011-07-04 Projekts Dabas koncertzāle šogad notiks Nīcas pagastā un Mērsragā
2011-07-04 Prezentēs īpašu avīzes „Совершенно Секретно” speciālizlaidumu par Rīgu
2011-07-04 Līksnā norisināsies mūsdienu latgaliešu mūzikas festivāls “Muzykys Skrytuļs”
2011-07-04 Raiņa mājā Berķenelē – fotogrāfiju un trīsdimensiālo figūriņu izstāde „Būtnes”
2011-07-04 Rīgā būs Islandes skvērs
2011-07-04 Rundāles pils gatavojas Dārza svētkiem
2011-07-04 Jūrmalas pilsētas dome sveiks sakoptāko īpašumu saimniekus
2011-06-30 Līvānu pilsētas svētku TIRGUS!
2011-06-30 Uzsākta Doma baznīcas restaurācija

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski